Send Lette
Cards

Олександр Кучай

Олександр Кучай

Дата викрадення: 19 березня 2022 року

Місце викрадення: с. Хочева, Київська область

 

Олександр Кучай — мешканець Прибірська на Київщині. До повномасштабного вторгнення РФ чоловік робив ремонти на замовлення, а з 24 лютого 2022-го опинився в окупації. Разом із кількома односельцями 19 березня Олександр пішов до сусіднього села Хочева, щоб знайти зв’язок і повідомити рідним, що він живий. Проте на зворотному шляху їх зупинили російські військові, які перевірили у чоловіків татуювання, телефони і звинуватили їх у зйомці техніки РФ. Через це українців викрали. Батьки Олександра Кучая кілька днів поспіль ходили на ворожий блокпост — загарбники заявили, що вивезли чоловіків на ЧАЕС, а звідти — у Білорусь. Обіцяли, що за кілька днів їх повернуть додому. Проте цього не сталося. Згодом від звільнених полонених мати Кучая Олена дізналася, що росіяни незаконно утримували її сина в СІЗО № 1 Новозибкова Брянської області Росії. Там вони випалювали полоненим татуювання, катували їх струмом, били, змушували співати гімн РФ, не дозволяли сидіти на ліжках удень і погано годували. В одного з бранців унаслідок тортур відібрало мову, а дехто помер через нелюдські умови утримання. Того ж року з Новозибкова Олександра перевезли у виправну колонію № 1 у Донському Тульської області. Там росіяни також катують українців і змушують їх співати російський гімн. Крім того, за понад два роки полону загарбники не передали Олександрові Кучаю жодного листа від рідних. Майже рік Олена нічого не знає про долю сина.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі російського штурмовика переглянули відео з місця страти бійця ЗСУ

Суд у Запоріжжі продовжив вивчати докази у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика, звинуваченого у воєнному злочині. За даними слідства, у січні 2024 року він розстріляв Віталія Годнюка, українського військового, який склав зброю.

12 Травня 2025

Більше публікацій