Send Lette
Cards

Олександр Моголенець

Олександр Моголенець

Дата зникнення: 19 березня 2022 року

Місце зникнення: с. Мезенівка, Сумська область

 

Олександр Моголенець 15 років життя віддав прикордонній службі, був учасником АТО. За два місяці до російського вторгнення звільнився зі служби через закінчення контракту. 

З родиною Олександр жив у села Мезенівка Сумської області. Від села до російського кордону близько 6 км, тож коли Росія почала повномасштабне вторгнення, село швидко потрапило в окупацію. Всім місцевим мисливцям росіяни наказали здати особисту мисливську зброю.

19 березня 2022 року у приміщенні місцевого старостату Олександра Моголенця під час здачі особистої мисливської зброї захопили російські військові. Того ж дня він зі свого телефону зателефонував дружині Катерині і повідомив: “Мене взяли у полон”. За три дні у будинку, де Олександр жив із родиною, кілька російських військових, озброєних автоматами, провели обшук. У квітні того ж року Катеріні зателефонував невідомий і передав вітання від чоловіка. Це була остання звістка від Олександра. 

У травні 2022-го російські телеграм-канали розповсюдили інформацію про  захоплення Олександра Моголенця. За останніми даними, станом на липень 2024 року Росія утримує чоловіка у виправній колонії № 4 міста Алексєєвка Бєлгородської області.  

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій