Send Lette
Cards

Олександр Новацький

Олександр Новацький

Дата викрадення: 14 липня 2022 року

Місце викрадення: місцевий ринок в м. Херсон

 

Олександр Новацький працював у поліції Херсонської області. Тож окупанти активно розшукували чоловіка і кілька разів приходили по нього. Одного разу Олександру вдалося втекти через вікно. Після того родині доводилося переховуватися, але росіяни продовжували їх шукати. Якось вони прийшли, коли в квартирі була дружина Новацького Надія та син Родіон.

Окупанти були підготовлені, знали все про родину: контакти, про інвалідність бабусі, як звати кішку тощо. Надію допитували, погрожували, вдарили автоматом по щелепі, в квартирі провели обшук. Син плакав, на той час йому було 10 років. Щоб заспокоїти хлопчика, російські військові дали йому гратися справжнім пістолетом.

Олександра затримали, коли його сім’я виїхала з міста. Це сталося 14 липня 2022 року неподалік дому на місцевому ринку в Херсоні. Його побили і відвезли у місцеве СІЗО, де протримали близько місяця. Зі слів звільнених бранців, чоловіка катували, часом вони не були впевнені, чи доживе Новацький до ранку. 

Кілька разів росіяни брали Олександра і їхали до нього додому, де знімали пропагандистські відео. На ньому крізь грим видно синці на обличчя і око, злегка залите цівкою крові

Згодом чоловіка привезли в Сімферополь у СІЗО № 2. Він перебуває там досі. Спершу йому інкримінували статтю “тероризм”, але так і не висунули жодних звинувачень. Незважаючи на важкі умови утримання, регулярні побиття і проблеми зі здоров’ям, Олександр не зламався морально. За словами свідків, він багато читає і відмовляється від радянської пропаганди в книгах.

“Кажуть, що він дуже схуд і багато читає. Але якщо він бачить книжку про СССР, то каже: “Наступну”. Тобто свій характер тримає. Наскільки цього всього вистачить — не знаю. І як він там зараз, теж не знаю. Востаннє отримувала про нього новини в квітні 2024 року”, — каже дружина Надія. 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Більше публікацій