Send Lette
Cards

Олександр Яровий

Олександр Яровий

Дата викрадення: 2 березня 2022 року

Місце викрадення: с. Козаровичі, Київська область

У Козаровичі Вишгородського району колони російських військ зайшли вранці 26 лютого. Коли почалася війна, місцева жителька Надія Ярова була у своїй хаті разом із чоловіком Миколою. Її онук Олександр жив поруч, працював у господарчому магазині в Димері неподалік Козаровичів.

“Він мав вивезти товар із магазину, так вирішив власник магазину. Того дня, 2 березня, він мав працювати, а ввечері не відповів на мій дзвінок і вранці 3 березня зв’язку з ним не було. І в обід. Сусідка сказала, що робоча машина десь у селі стоїть. Я пішла. Машина стоїть, колеса порізані. А в хаті у Саши безлад, схоже, обшук робили, але нікого вже не було”, — говорить пані Надія, бабуся викраденого Олександра Ярового.

Сусіди розповідають, що приходили росіяни, ставили хлопців на коліна, з піднятими руками водили по подвір’ю. Серед затриманих був Олександр.

“Я довго не знала, де він. У середині березня мені сказали, що з полону повернувся місцевий і повідомив, що Сашу утримували на території Київської області в Димері”, — розповідає бабуся Ярового. За її словами, 27 березня 2022-го онук уже був у СІЗО Брянську, де про нього чув інший заручник.

У серпні 2022 року Надія Ярова отримала від онука листа, датований 14 квітня. Він містив два слова: “Живий. Здоровий”. Передати листи з російського СІЗО спромігся Міжнародний комітет Червоного Хреста.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій