Send Lette
Cards

Олександр Яровий

Олександр Яровий

Дата викрадення: 2 березня 2022 року

Місце викрадення: с. Козаровичі, Київська область

У Козаровичі Вишгородського району колони російських військ зайшли вранці 26 лютого. Коли почалася війна, місцева жителька Надія Ярова була у своїй хаті разом із чоловіком Миколою. Її онук Олександр жив поруч, працював у господарчому магазині в Димері неподалік Козаровичів.

“Він мав вивезти товар із магазину, так вирішив власник магазину. Того дня, 2 березня, він мав працювати, а ввечері не відповів на мій дзвінок і вранці 3 березня зв’язку з ним не було. І в обід. Сусідка сказала, що робоча машина десь у селі стоїть. Я пішла. Машина стоїть, колеса порізані. А в хаті у Саши безлад, схоже, обшук робили, але нікого вже не було”, — говорить пані Надія, бабуся викраденого Олександра Ярового.

Сусіди розповідають, що приходили росіяни, ставили хлопців на коліна, з піднятими руками водили по подвір’ю. Серед затриманих був Олександр.

“Я довго не знала, де він. У середині березня мені сказали, що з полону повернувся місцевий і повідомив, що Сашу утримували на території Київської області в Димері”, — розповідає бабуся Ярового. За її словами, 27 березня 2022-го онук уже був у СІЗО Брянську, де про нього чув інший заручник.

У серпні 2022 року Надія Ярова отримала від онука листа, датований 14 квітня. Він містив два слова: “Живий. Здоровий”. Передати листи з російського СІЗО спромігся Міжнародний комітет Червоного Хреста.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Я не асоціююся з підзахисним — я потрібна для балансу правосуддя і справедливості”, — адвокатка російських військових

Юлія Шуляк — українська адвокатка, яка представляє в суді російських військових, яких обвинувачують у воєнних злочинах. В інтерв’ю МІПЛ адвокатка розповідає про досвід роботи з воєнними злочинами, виклики заочного процесу, вплив міжнародного освітнього проєкту на її бачення власної роботи та суспільний осуд.

19 Липня 2024

Війна і правосуддя
Роздроблені справи як системна проблема. МІПЛ проаналізувала останні судові вироки росіянам за воєнні злочини

Порівняно з попередніми вироками, у червневих судді скорочували контекстуальну частину, яка підтверджує, що злочин скоїли в умовах війни. Читати та розуміти такі вироки значно простіше. Водночас помітна системна проблема — кожен вирок здебільшого присвячений одному обвинуваченому, хоча злочин вчинили кілька людей. Детальніше — в аналітиці МІПЛ. 

18 Липня 2024

Аналітика
Катування українців — це державна політика Росії. Правозахисники розкрили нові подробиці жорстоких тортур цивільних

Систематичні та поширені практики свавільних затримань, катувань, насильницьких зникнень, сексуального насильства, фільтрації та пов'язаних з ними злочинів проти українських цивільних осіб на підконтрольних Росії територіях можуть становити злочини проти людяності.

18 Липня 2024

Більше публікацій