Send Lette
Військовополонені

Оленівська колонія: чому утримання там полонених — це воєнний злочин

В Оленівській колонії № 120 на Донеччині, де 29 липня загинули українські військовополонені, росіяни не створили навіть базових умов для утримання. Окрім того, утримання полонених біля лінії фронту заборонено Міжнародним гуманітарним правом. Про це розповіли гості етеру в Twitter, який Медійна ініціатива за права людини проводить із незалежною журналісткою Ольгою Токарюк.

Журналісти МІПЛ від початку вторгнення Росії отримують інформацію від свідків та звільнених заручників про те, що в Оленівську колонію звозять полонених українських військових.

«Колонія фактично розташована на лінії фронту, повідомила журналістка МІПЛ Марія Климик під час етеру. Ми знаємо, що до 24 лютого там не було жодного українського військовополоненого, але після початку повномасштабного вторгнення росіяни почали звозити туди полонених солдатів, а також цивільних, які не пройшли фільтрацію. Спочатку туди привезли значну частину морської піхоти, а згодом захисників Маріуполя, зокрема бійців полку “Азов”».

Те, що полонених утримують неподалік фронту, є порушенням. Про це під час етеру сказала Анастасія Некрасова, юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини. За її словами, полонених мають утримувати в безпечному місці, а не в зоні бойових дій.

«Навмисне вбивство та тортури військовополонених є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права. Напад на Оленівку є воєнним злочином. Це також може бути злочином проти людяності, якщо буде очевидно, що напад на Оленівку був частиною широкомасштабного та систематичного нападу на цивільне населення», – сказала вона.

Саме в Оленівській колонії опинився Ілля Самойленко, офіцер штабу розвідки полку МВС «Азов». Його мати Алла говорить, що коли почула про евакуацію, зрозуміла, що щось не так. Досі вона не знає, що з її сином, оскільки немає жодної можливості зв’язатися з ним. Зазначимо, що Україна досі не отримала списки загиблих в Оленівці 29 липня.

Ілля Самойленко, офіцер штабу розвідки полку МВС «Азов»

«У мене найбільше питань до Червоного Хреста. Я телефонувала туди багато разів. Але вони просто збирають усі наші дзвінки. Після вибуху 29 липня вони просили підтвердити, що мої родичі в Оленівці. Але як я могла це підтвердити, якщо я точно не знаю, чи мій син там», сказала під час етеру мати полоненого Алла Самойленко.

За її словами, для полонених не створили навіть базових умов для проживання в колонії, а родичам заборонені відвідування та передача речей.

«Ми не мали можливості привезли їм ні ліків, ні їжі, ні води, говорить пані Алла. Ми чули, що в Оленівці полонені п’ють воду з річки. Тобто у них навіть немає таких простих речей, як чиста вода».

Нагадаємо, журналісти МІПЛ з’ясували, що 29 липня в Оленівці стався не обстріл, а вибух. Росія розповсюджує інформацію, що колонію обстріляла українська армія. За її даними, загинули 53 людини. Українська влада стверджує, що ще 130 полонених дістали поранення. Пізніше українська розвідка повідомила, що будівлю замінували бойовики ПВК «Вагнера», щоб приховати сліди катувань українських військовополонених.

Прослухати етер можна впродовж 30 днів. Етери у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Правозахисники надіслали МКС повідомлення із закликом розслідувати вбивство українських полонених в Оленівці

Регіональний центр прав людини разом із партнерами — Медійною ініціативою за права людини, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Yahad-In Unum, OSINT FOR UKRAINE та Спільнотою Оленівки — надіслали повідомлення до Міжнародного кримінального суду із закликом розслідувати масове вбивство та катування українських військовополонених в Оленівці.

11 Грудня 2024

Військовополонені
На Львівщині родини зниклих безвісти та військовополонених зустрілися із ТЦК і Коордштабом

В Україні офіційно зниклими безвісти вважаються 55 тисяч людей. За кожною з цих цифр — трагедія родини. Й не всі вони знають алгоритм, як шукати рідних. Аби допомагати одне одному, родини  безвісти зниклих і полонених почали об'єднуватися. Одна з таких спільнот є у Сокалі. Її створила Соломія Луковецька. Жінка вже півтора року чекає на свого чоловіка, бійця 93-ої бригади Холодний Яр. Він зник у травні 2023 року поблизу Бахмуту.

9 Грудня 2024

Військовополонені
З Росії повернули тіло морпіха з 501 батальйону: чоловіка закатували в полоні

Іван Макаров не єдиний морський піхотинець із 501 батальйону, тіло якого повернули з російського полону. МІПЛ відомо про ще трьох убитих у полоні військових із цього батальйону. Усіх їх утримували у виправній колонії № 1 міста Донське Тульської області. З отриманих нами свідчень відомо, що до них системно застосовували тортури, кілька днів підряд не дозволяли спати, змушували виконувати виснажливі фізичні вправи та відмовляли у їжі. Ймовірно, Макаров також міг бути у Донському.

4 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій