Send Lette
Військовополонені

Оленівська колонія: чому утримання там полонених — це воєнний злочин

В Оленівській колонії № 120 на Донеччині, де 29 липня загинули українські військовополонені, росіяни не створили навіть базових умов для утримання. Окрім того, утримання полонених біля лінії фронту заборонено Міжнародним гуманітарним правом. Про це розповіли гості етеру в Twitter, який Медійна ініціатива за права людини проводить із незалежною журналісткою Ольгою Токарюк.

Журналісти МІПЛ від початку вторгнення Росії отримують інформацію від свідків та звільнених заручників про те, що в Оленівську колонію звозять полонених українських військових.

«Колонія фактично розташована на лінії фронту, повідомила журналістка МІПЛ Марія Климик під час етеру. Ми знаємо, що до 24 лютого там не було жодного українського військовополоненого, але після початку повномасштабного вторгнення росіяни почали звозити туди полонених солдатів, а також цивільних, які не пройшли фільтрацію. Спочатку туди привезли значну частину морської піхоти, а згодом захисників Маріуполя, зокрема бійців полку “Азов”».

Те, що полонених утримують неподалік фронту, є порушенням. Про це під час етеру сказала Анастасія Некрасова, юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини. За її словами, полонених мають утримувати в безпечному місці, а не в зоні бойових дій.

«Навмисне вбивство та тортури військовополонених є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права. Напад на Оленівку є воєнним злочином. Це також може бути злочином проти людяності, якщо буде очевидно, що напад на Оленівку був частиною широкомасштабного та систематичного нападу на цивільне населення», – сказала вона.

Саме в Оленівській колонії опинився Ілля Самойленко, офіцер штабу розвідки полку МВС «Азов». Його мати Алла говорить, що коли почула про евакуацію, зрозуміла, що щось не так. Досі вона не знає, що з її сином, оскільки немає жодної можливості зв’язатися з ним. Зазначимо, що Україна досі не отримала списки загиблих в Оленівці 29 липня.

Ілля Самойленко, офіцер штабу розвідки полку МВС «Азов»

«У мене найбільше питань до Червоного Хреста. Я телефонувала туди багато разів. Але вони просто збирають усі наші дзвінки. Після вибуху 29 липня вони просили підтвердити, що мої родичі в Оленівці. Але як я могла це підтвердити, якщо я точно не знаю, чи мій син там», сказала під час етеру мати полоненого Алла Самойленко.

За її словами, для полонених не створили навіть базових умов для проживання в колонії, а родичам заборонені відвідування та передача речей.

«Ми не мали можливості привезли їм ні ліків, ні їжі, ні води, говорить пані Алла. Ми чули, що в Оленівці полонені п’ють воду з річки. Тобто у них навіть немає таких простих речей, як чиста вода».

Нагадаємо, журналісти МІПЛ з’ясували, що 29 липня в Оленівці стався не обстріл, а вибух. Росія розповсюджує інформацію, що колонію обстріляла українська армія. За її даними, загинули 53 людини. Українська влада стверджує, що ще 130 полонених дістали поранення. Пізніше українська розвідка повідомила, що будівлю замінували бойовики ПВК «Вагнера», щоб приховати сліди катувань українських військовополонених.

Прослухати етер можна впродовж 30 днів. Етери у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Доказів жодних не потрібно, просто чотири літери — Азов: у Ростові засудили військовополонених

У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону оголосили вирок 24 діючим та колишнім азовцям. Вони отримали від 13 до 23 років ув'язнення, для всіх чоловіків — колонія суворого режиму. Одинадцятьох судили заочно, один помер у СІЗО.

26 Березня 2025

Військовополонені
Українських полонених змушують співати гімн РФ і просити вибачення у росіян

В Росії намагаються зламати дух полонених українців і змусити їх узяти російське громадянство. Їм пропонують хорошу роботу, нове житло, обіцяють привезти родину з України. Тих, хто відмовився від обміну і взяв російське громадянство, вербують на службу у батальйоні імені Богдана Хмельницького.

6 Березня 2025

Військовополонені
Двоє військових пілотів України, засуджених у Росії, планують оголосити голодування

3 березня 2025 року суддя Другого західного окружного військового суду в Москві Ігор Какадєєв засудив 69-річного українського пілота Олександра Морозова до 22 років ув’язнення. Інший фігурант цієї справи — Дмитро Шиманський — отримав 26 років позбавлення волі.

5 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Російські окупанти перетворили 20-річного студента з Мелітополя на “зрадника батьківщини”

Щоб вижити в окупованому Мелітополі Владислав Відлацький був вимушений отримати російський паспорт. У подальшому це дозволило окупантам порушити проти нього справу саме за статтею 275 Кримінального кодексу Росії, тобто за “державну зраду”. Його також звинуватили за 205 статтею, вона стосується тероризму.

31 Березня 2025

Більше публікацій