Send Lette
Військовополонені

Оленівська колонія: чому утримання там полонених — це воєнний злочин

В Оленівській колонії № 120 на Донеччині, де 29 липня загинули українські військовополонені, росіяни не створили навіть базових умов для утримання. Окрім того, утримання полонених біля лінії фронту заборонено Міжнародним гуманітарним правом. Про це розповіли гості етеру в Twitter, який Медійна ініціатива за права людини проводить із незалежною журналісткою Ольгою Токарюк.

Журналісти МІПЛ від початку вторгнення Росії отримують інформацію від свідків та звільнених заручників про те, що в Оленівську колонію звозять полонених українських військових.

«Колонія фактично розташована на лінії фронту, повідомила журналістка МІПЛ Марія Климик під час етеру. Ми знаємо, що до 24 лютого там не було жодного українського військовополоненого, але після початку повномасштабного вторгнення росіяни почали звозити туди полонених солдатів, а також цивільних, які не пройшли фільтрацію. Спочатку туди привезли значну частину морської піхоти, а згодом захисників Маріуполя, зокрема бійців полку “Азов”».

Те, що полонених утримують неподалік фронту, є порушенням. Про це під час етеру сказала Анастасія Некрасова, юристка Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини. За її словами, полонених мають утримувати в безпечному місці, а не в зоні бойових дій.

«Навмисне вбивство та тортури військовополонених є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права. Напад на Оленівку є воєнним злочином. Це також може бути злочином проти людяності, якщо буде очевидно, що напад на Оленівку був частиною широкомасштабного та систематичного нападу на цивільне населення», – сказала вона.

Саме в Оленівській колонії опинився Ілля Самойленко, офіцер штабу розвідки полку МВС «Азов». Його мати Алла говорить, що коли почула про евакуацію, зрозуміла, що щось не так. Досі вона не знає, що з її сином, оскільки немає жодної можливості зв’язатися з ним. Зазначимо, що Україна досі не отримала списки загиблих в Оленівці 29 липня.

Ілля Самойленко, офіцер штабу розвідки полку МВС «Азов»

«У мене найбільше питань до Червоного Хреста. Я телефонувала туди багато разів. Але вони просто збирають усі наші дзвінки. Після вибуху 29 липня вони просили підтвердити, що мої родичі в Оленівці. Але як я могла це підтвердити, якщо я точно не знаю, чи мій син там», сказала під час етеру мати полоненого Алла Самойленко.

За її словами, для полонених не створили навіть базових умов для проживання в колонії, а родичам заборонені відвідування та передача речей.

«Ми не мали можливості привезли їм ні ліків, ні їжі, ні води, говорить пані Алла. Ми чули, що в Оленівці полонені п’ють воду з річки. Тобто у них навіть немає таких простих речей, як чиста вода».

Нагадаємо, журналісти МІПЛ з’ясували, що 29 липня в Оленівці стався не обстріл, а вибух. Росія розповсюджує інформацію, що колонію обстріляла українська армія. За її даними, загинули 53 людини. Українська влада стверджує, що ще 130 полонених дістали поранення. Пізніше українська розвідка повідомила, що будівлю замінували бойовики ПВК «Вагнера», щоб приховати сліди катувань українських військовополонених.

Прослухати етер можна впродовж 30 днів. Етери у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
У Києві родини зниклих безвісти, полонених військовослужбовців і цивільних взяли участь в акції на День зниклих безвісти

Щороку 30 серпня у світі відзначають Міжнародний день зниклих безвісти. У кожному місті Україні проводять заходи, аби нагадати про тисячі українців, цивільних і військових, доля яких невідома. Цього дня у Києві Національна спілка журналістів України за підтримки Міжнародної комісії зниклих безвісти провела захід, аби привернути увагу суспільства до проблеми пошуку зниклих та визволення полонених, зокрема журналістів.

30 Серпня 2024

Військовополонені
У Росії апеляційний військовий суд збільшив термін морпіху Дмитру Євгану до 23,5 років колонії суворого режиму

Цю інформацію МІПЛ повідомила дружина морського піхотинця Валентина. Рішення про збільшення терміну з 20 до до 23,5 років увʼязнення ухвалив 28 серпня Апеляційний військовий суд у Московській області.

29 Серпня 2024

Військовополонені
ЗСУ на Курщині штурмують виправну колонію, де Росія утримувала полонених українців. МІПЛ опитала тих, хто повернувся з колонії

Сили Оборони України штурмують жіночу колонію у Малій Локні в Курській області. Тривалий час там утримували українських полонених жінок та чоловіків. Для України захоплення колонії стане важливим кроком у документуванні воєнних злочинів, вчинених Росією проти українських військовополонених.

23 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій