Send Lette
Без категорії

Ольга Решетилова: важливо пам’ятати, що ми всі по один бік барикад, а лють спрямовувати на здобуття перемоги

Одним із найважливіших досвідів повномасштабної війни стало те, як українське громадянське суспільство вчиться взаємодіяти, а коли необхідно — поступатися амбіціями. Про це розповіла Ольга Решетилова, голова правління Медійної ініціативи за права людини, в ефірі Coalition talks Коаліції “Україна. П‘ята ранку”. Темою розмови став “Ефект синергії і різноманіття — як об’єднані зусилля допомагають НУО бути ефективними”.

За словами Решетилової, громадянське суспільство, особливо у сфері правозахисту, нині об’єднане довкола спільної мети. “В Коаліції 34 організації, і всі намагаються дослухатися один до одного. Це не означає, що в нас все гладко. Все відбувається в дискусіях, іноді в болісних дискусіях, але я бачу прагнення взаємодіяти”, — розповіла Решетилова.  

Така єдність дуже важлива і в роботі з міжнародними партнерами. “Наша сила в тому, що ми виступаємо єдиним фронтом. І це зменшує простір для маневру у міжнародної спільноти. Якщо вони хочуть уникнути якихось наших вимог, то їм просто нема з ким комунікувати в Україні. Тому правозахисники адвокатують і надання зброї нашій державі, і якісь інші речі, які раніше для правозахисників здавалися невластивими”, — пояснила голова правління МІПЛ. 

Також, на думку Ольги Решетилової, зараз особливо важливо цінувати тих, хто поруч, та не спрямовувати на них агресію. Пам’ятати, що ми всі по одни бік барикад, а свою лють скерувати на здобуття перемоги.

“Я думаю, що зараз ні в кого немає сумніву, що перемога має бути зі звільненням всіх українських територій. Тільки коли в Сімферополі і Севастополі майорітимуть українські прапори, коли майорітимуть у Луганську і Донецьку, тільки тоді ми зупинимось.

Ми стали більше думати про майбутнє і стали заглядати на тривалу перспективу, як нам діяти після перемоги, як зробити наше суспільство більш інклюзивним для ветеранів. Ми стали думати, що нам робити з демографічною кризою. А це значить, що ми бачимо наше майбутнє. Що ми близькі до нього, що ми не маємо сумніву, що воно настане, і думаємо, як у ньому жити”, — заявила Ольга Решетилова.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Аналітика
Російські суди переслідують українських військових як терористів — аналітика

Медійна ініціатива за права людини презентувала аналітику про те, як судова система Росії переслідує полонених українців. Документ ґрунтується на дослідженні понад 30 справ, які Росія порушила проти українських військових. Головний висновок полягає у тому, що кримінальне переслідування військовополонених — це широкомасштабна і системна урядова політика РФ.

31 Березня 2025

Насильницькі зникнення
Російські окупанти перетворили 20-річного студента з Мелітополя на “зрадника батьківщини”

Щоб вижити в окупованому Мелітополі Владислав Відлацький був вимушений отримати російський паспорт. У подальшому це дозволило окупантам порушити проти нього справу саме за статтею 275 Кримінального кодексу Росії, тобто за “державну зраду”. Його також звинуватили за 205 статтею, вона стосується тероризму.

31 Березня 2025

Більше публікацій