Send Lette
Без категорії

Ольга Решетилова: важливо пам’ятати, що ми всі по один бік барикад, а лють спрямовувати на здобуття перемоги

Одним із найважливіших досвідів повномасштабної війни стало те, як українське громадянське суспільство вчиться взаємодіяти, а коли необхідно — поступатися амбіціями. Про це розповіла Ольга Решетилова, голова правління Медійної ініціативи за права людини, в ефірі Coalition talks Коаліції “Україна. П‘ята ранку”. Темою розмови став “Ефект синергії і різноманіття — як об’єднані зусилля допомагають НУО бути ефективними”.

За словами Решетилової, громадянське суспільство, особливо у сфері правозахисту, нині об’єднане довкола спільної мети. “В Коаліції 34 організації, і всі намагаються дослухатися один до одного. Це не означає, що в нас все гладко. Все відбувається в дискусіях, іноді в болісних дискусіях, але я бачу прагнення взаємодіяти”, — розповіла Решетилова.  

Така єдність дуже важлива і в роботі з міжнародними партнерами. “Наша сила в тому, що ми виступаємо єдиним фронтом. І це зменшує простір для маневру у міжнародної спільноти. Якщо вони хочуть уникнути якихось наших вимог, то їм просто нема з ким комунікувати в Україні. Тому правозахисники адвокатують і надання зброї нашій державі, і якісь інші речі, які раніше для правозахисників здавалися невластивими”, — пояснила голова правління МІПЛ. 

Також, на думку Ольги Решетилової, зараз особливо важливо цінувати тих, хто поруч, та не спрямовувати на них агресію. Пам’ятати, що ми всі по одни бік барикад, а свою лють скерувати на здобуття перемоги.

“Я думаю, що зараз ні в кого немає сумніву, що перемога має бути зі звільненням всіх українських територій. Тільки коли в Сімферополі і Севастополі майорітимуть українські прапори, коли майорітимуть у Луганську і Донецьку, тільки тоді ми зупинимось.

Ми стали більше думати про майбутнє і стали заглядати на тривалу перспективу, як нам діяти після перемоги, як зробити наше суспільство більш інклюзивним для ветеранів. Ми стали думати, що нам робити з демографічною кризою. А це значить, що ми бачимо наше майбутнє. Що ми близькі до нього, що ми не маємо сумніву, що воно настане, і думаємо, як у ньому жити”, — заявила Ольга Решетилова.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

29 Листопада 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій