Без категорії

Ольга Решетилова: важливо пам’ятати, що ми всі по один бік барикад, а лють спрямовувати на здобуття перемоги

Одним із найважливіших досвідів повномасштабної війни стало те, як українське громадянське суспільство вчиться взаємодіяти, а коли необхідно — поступатися амбіціями. Про це розповіла Ольга Решетилова, голова правління Медійної ініціативи за права людини, в ефірі Coalition talks Коаліції “Україна. П‘ята ранку”. Темою розмови став “Ефект синергії і різноманіття — як об’єднані зусилля допомагають НУО бути ефективними”.

За словами Решетилової, громадянське суспільство, особливо у сфері правозахисту, нині об’єднане довкола спільної мети. “В Коаліції 34 організації, і всі намагаються дослухатися один до одного. Це не означає, що в нас все гладко. Все відбувається в дискусіях, іноді в болісних дискусіях, але я бачу прагнення взаємодіяти”, — розповіла Решетилова.  

Така єдність дуже важлива і в роботі з міжнародними партнерами. “Наша сила в тому, що ми виступаємо єдиним фронтом. І це зменшує простір для маневру у міжнародної спільноти. Якщо вони хочуть уникнути якихось наших вимог, то їм просто нема з ким комунікувати в Україні. Тому правозахисники адвокатують і надання зброї нашій державі, і якісь інші речі, які раніше для правозахисників здавалися невластивими”, — пояснила голова правління МІПЛ. 

Також, на думку Ольги Решетилової, зараз особливо важливо цінувати тих, хто поруч, та не спрямовувати на них агресію. Пам’ятати, що ми всі по одни бік барикад, а свою лють скерувати на здобуття перемоги.

“Я думаю, що зараз ні в кого немає сумніву, що перемога має бути зі звільненням всіх українських територій. Тільки коли в Сімферополі і Севастополі майорітимуть українські прапори, коли майорітимуть у Луганську і Донецьку, тільки тоді ми зупинимось.

Ми стали більше думати про майбутнє і стали заглядати на тривалу перспективу, як нам діяти після перемоги, як зробити наше суспільство більш інклюзивним для ветеранів. Ми стали думати, що нам робити з демографічною кризою. А це значить, що ми бачимо наше майбутнє. Що ми близькі до нього, що ми не маємо сумніву, що воно настане, і думаємо, як у ньому жити”, — заявила Ольга Решетилова.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Україна готова забирати всіх, але Росія не готова віддавати”. МІПЛ бере участь у Міжнародному конгресі у Вільнюсі

Виконавча директорка МІПЛ Тетяна Катриченко бере участь у Міжнародному конгресі "Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків". Конгрес відбувається у Вільнюсі. До нього долучилися понад 100 істориків та експертів із різних країн.

15 Вересня 2023

Зібрати свідчення для Генасамблеї ООН: очільниця МЗС Німеччини зустрілася з колишніми заручниками Росії

11 вересня міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у Києві зустрілась з колишніми цивільними заручниками РФ, а […]

12 Вересня 2023

“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Аналітика
Заручники Росії: МІПЛ презентувала першу аналітику на основі задокументованих в системі iDoc воєнних злочинів РФ

Презентація аналітики “Безпідставні арешти та утримання цивільних заручників на північних територіях України. Аналіз задокументованих свідчень” відбулася в Осло. Співорганізаторами заходу стали МIПЛ і Норвезький Гельсінський Комітет.

21 Вересня 2023

Війна і правосуддя
“Чи може вона зрадити?” У справі Світлани Оголь допитали перших свідків

У Миколаєві судять Світлану Оголь. Жінку обвинувачують у тому, що вона здала окупантам колишнього атовця Сергія Кучерешка і ніби як зрадила Україну. МІПЛ побувала на судовому засіданні, де допитали перших свідків.

18 Вересня 2023

Більше публікацій