Send Lette
Без категорії

Ольга Решетилова: важливо пам’ятати, що ми всі по один бік барикад, а лють спрямовувати на здобуття перемоги

Одним із найважливіших досвідів повномасштабної війни стало те, як українське громадянське суспільство вчиться взаємодіяти, а коли необхідно — поступатися амбіціями. Про це розповіла Ольга Решетилова, голова правління Медійної ініціативи за права людини, в ефірі Coalition talks Коаліції “Україна. П‘ята ранку”. Темою розмови став “Ефект синергії і різноманіття — як об’єднані зусилля допомагають НУО бути ефективними”.

За словами Решетилової, громадянське суспільство, особливо у сфері правозахисту, нині об’єднане довкола спільної мети. “В Коаліції 34 організації, і всі намагаються дослухатися один до одного. Це не означає, що в нас все гладко. Все відбувається в дискусіях, іноді в болісних дискусіях, але я бачу прагнення взаємодіяти”, — розповіла Решетилова.  

Така єдність дуже важлива і в роботі з міжнародними партнерами. “Наша сила в тому, що ми виступаємо єдиним фронтом. І це зменшує простір для маневру у міжнародної спільноти. Якщо вони хочуть уникнути якихось наших вимог, то їм просто нема з ким комунікувати в Україні. Тому правозахисники адвокатують і надання зброї нашій державі, і якісь інші речі, які раніше для правозахисників здавалися невластивими”, — пояснила голова правління МІПЛ. 

Також, на думку Ольги Решетилової, зараз особливо важливо цінувати тих, хто поруч, та не спрямовувати на них агресію. Пам’ятати, що ми всі по одни бік барикад, а свою лють скерувати на здобуття перемоги.

“Я думаю, що зараз ні в кого немає сумніву, що перемога має бути зі звільненням всіх українських територій. Тільки коли в Сімферополі і Севастополі майорітимуть українські прапори, коли майорітимуть у Луганську і Донецьку, тільки тоді ми зупинимось.

Ми стали більше думати про майбутнє і стали заглядати на тривалу перспективу, як нам діяти після перемоги, як зробити наше суспільство більш інклюзивним для ветеранів. Ми стали думати, що нам робити з демографічною кризою. А це значить, що ми бачимо наше майбутнє. Що ми близькі до нього, що ми не маємо сумніву, що воно настане, і думаємо, як у ньому жити”, — заявила Ольга Решетилова.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
СБУ, воєнні злочини та державна зрада: 33 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

8 Квітня 2024

Спільне звернення Коаліції “Україна. 5 ранку” щодо масових обстрілів об’єктів критичної інфраструктури України 22 березня 2024 року

Вночі 22 березня 2024 року Росія завдала масованих ракетних ударів по об’єктах критичної цивільної (в першу чергу — енергетичної) інфраструктури України, яка призвела до руйнування цивільних об’єктів.

22 Березня 2024

Розгляд справи Ягідного завершено. Суддя у нарадчій кімнаті

За даними слідства 15 військових РФ під час окупації село Ягідне на Чернігівщині, примусово зігнали цивільних та утримували їх в підвалі місцевої школи. Майже місяць аж до звільнення села там у задусі й тісноті утримували 368 людей. 27 лютого у цій справі відбулись дебати.

29 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Чонгар, Крим, колаборанти, суд і підкуп: як із російської вʼязниці врятували родину херсонців

Рік родина Барчуків із Херсону провела у російському полоні. Першим окупанти затримали Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Після початку повномасштабного вторгнення Росії він, виконуючи рекомендації згори, почав ховати державне майно, але згодом росіяни влаштували на нього засідку. Після того, як чоловік зник, його родина, взялася ховати те, що Сергій вже встиг винести. Але вони також опинилися за гратами.

29 Квітня 2024

Адвокація
Переслідування цивільних українців Росією може бути злочином проти людяності — в ОБСЄ розкрили нові факти

В ОБСЄ презентували звіт про порушення міжнародного гуманітарного права, воєнні злочини та злочини проти людяності, пов'язані зі свавільним позбавленням волі цивільних українців Російською Федерацією. Звіт підготовлений місією експертів ОБСЄ в рамках Московського механізму, запуск якого МІПЛ адвокатувала понад півтора року. Під час підготовки документу МІПЛ тісно співпрацювала з експертами місії, задокументовані нами факти про злочини Росії стали частиною звіту.

26 Квітня 2024

Війна і правосуддя
Коригування дронів по Сумах, воєнні злочини та Паша “Мерседес”: 44 справи щодо війни за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Квітня 2024

Більше публікацій