Send Lette
Без категорії

Паша “Мерседес”, воєнні злочини та коригувальники: 28 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Паша “Мерседес”. Митрополит Павло (Петро Лебідь) ― намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ. Був депутатом Київради від Партії регіонів, виступав проти автокефалії ПЦУ, підтримував розгон Євромайдану, говорив про неподільність України та РФ, погрожував журналістам. У 2023 році суд помістив його під домашній арешт на два місяці, а згодом випустив під заставу у понад 33 млн грн. Його обвинувачують у виправдовуванні збройної агресії РФ проти України. Засідання призначене на 13 лютого о 14:00 у Печерському районному суді міста Києва.

Митрополит Павло (Петро Лебідь), намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ. Фото: УНІАН

Справа Азарова. Микола Азаров ― проросійський прем’єр-міністр України і політик часів Януковича. Слідство встановило, що він закликав до денацифікації та насильницької зміни української влади. Казав, що “спеціальна операція” врятувала Донецьк від захоплення та називав вбивства у Бучі фейком. Його підозрюють у виправданні збройної агресії РФ проти України та державній зраді. Засідання призначене на 15 лютого о 13:45 у Печерському районному суді Києва (in absentia).

“Фільтраційні заходи”. Руслан Омаралінов ― російський контрактник десантно-штурмового полку РФ. У 2022 році як окупант був в Ірпені. Разом із іншими росіянами тримав у підвалі та бив десятьох українців, погрожував вбивством. Полоненим не давали їсти та пити, не випускали в туалет. Омаралінова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 14 лютого об 11:30 у Солом’янському районному суді столиці (in absentia).

“Блогер”. Дмитро Скворцов ― блогер, колишній редактор шоу “На грані”, засновник “руського клубу”, який готував замовні матеріали для підсанкційних медіа Росії. У своїх колонках називав закономірним захоплення Криму і частини східних регіонів України, а також популяризував “ЛДНР”. Слідство встановило, що за це він отримував винагороду. У 2023 році його затримали під час спроби втечі за підозрою у державній зраді. Засідання призначене на 15 лютого о 14:00 у Солом’янському районному суді Києва.

Голова Харківської СБУ. Роман Дудін керував СБУ у Харківській області. Слідчі вважають, що у лютому 2022 року він хотів захопити владу в регіоні й усунути голову Харківської ОВА, адже розраховував на прихильність окупантів. За версією слідчих, СБУ під керівництвом Дудіна не виконувала поставлених завдань. Дудін запевняє, що його обмовили. Він подав позови до пʼяти українських правоохоронних органів. Його обвинувачують у державній зраді. Засідання призначене на 14 лютого о 12:00 у Шевченківському районному суді Києва.

Помічник народного депутата. Ігор Гармашов був помічником-консультантом народного депутата від “Слуги народу”. Раніше працював не керівній посаді в Державній прикордонній службі. Слідство вважає, що росіяни завербували Гармашова у 2014 році ― з того часу він нібито передавав їм інформацію про міжнародну співпрацю України, ситуацію на кордоні з РФ та в зоні бойових дій на сході. Гармаша затримали за підозрою у державній зраді. Засідання призначене на 14 лютого о 14:00 у Шевченківському районному суді Києва.

Посилки в Росію. Сергій Іванісов ― військовий нацгвардії РФ. За даним слідства, Іванісов виніс із приватного будинку у Блиставиці Бучанського району одяг, взуття, дві машинки для стрижки, нетбук, мобільний телефон. Із Білорусі він надіслав награбоване у Рубцовськ посилкою вагою 5,68 кг. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 14 лютого о 14:30 у Бородянському районному суді Київської області (in absentia).

Підрив будинку з тілами. Максим Краснощоков та Олександр Васильєв ― російські командир і заступник командира роти. Вони керували мотострілецькими підрозділами під час окупації села Перемога в Київській області. Там росіяни силоміць утримували місцевих жителів в одному з приміщень і катували їх. СБУ встановила, що обидва командири особисто допитували людей і намагалися вибити інформацію про військових ЗСУ, правоохоронців та членів тероборони. Зрештою наказали підлеглим розстріляти людей із автоматів прямо на місці тортур і підірвати будівлю з тілами, щоб приховати вчинене. Обох обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 12 лютого о 12:00 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Фото: СБУ

Катування у Богданівці. Нагадуємо про справу Олександра Васильєва і Олексія Булгакова ― військових 15-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади. Під час окупації села Богданівка на Київщині, як каже слідство, вони взяли в полон і катували місцевого тероборонівця. Той каже, що саме Булгаков віддав наказ бити. Обом інкримінують порушення законів та звичаїв війни. Засідання призначене на 16 лютого о 12:00 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Виконання злочинних наказів. Олександр Віселков ― російський сержант, який був серед окупантів на Київщині. За наказом командира Муссагалєєва він разом із ще одним російським військовим викрав місцевого, який проїжджав на авто через блокпост. Чоловіка вивезли до лісу поблизу селища Дмитрівка, де довго та жорстоко катували, а потім за наказом Муссагалєєва розстріляли і покинули тіло. Під час розслідування СБУ отримала свідчення російського полоненого, який підтвердив це. Віселкова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 16 лютого о 14:00 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Буча. Рядовий Владислав Осіпов, сержанти Петро Данилов, Денис Єрєнков і підполковник Андрій Єрмишко ― військові 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії Росії, які брали участь в окупації Бучі. Прокуратура встановила, що вони знущалися з місцевої родини, щоб вибити адреси військових і патріотів. Їх обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни. Засідання призначене на 13 лютого о 12:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Вбивство за відмову співпрацювати. Олексій Токмаков і Олексій Крошкін ― російські військові, які брали участь в окупації Київської області. Жили на території Гостомельського притулку для тварин. За їх наказом цивільні розвантажували та переносили ящики з боєприпасами, зброєю та амуніцією. Один із мешканців відмовився це робити через хвору спину. Почувши це, Токмаков, каже слідство, віддав Крошкіну наказ убити цього чоловіка. Після кількох пострілів той загинув на місці. Обох обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 15 лютого о 09:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

“Лобзик”. Олхазур Юсупов ― російський військовий із позивним “Лобзик”, який окупував село Макіївка Луганської області. Слідство встановило, що з березня по квітень 2022 року він жорстоко поводився із цивільними, бив людей, привласнював майно. Дванадцятого квітня разом із іншими росіянами пограбував дім: забрали золоті прикраси, мобільні телефони, техніку на 50 тисяч гривень, готівкою 1000 євро, 100 доларів і 15000 гривень. Юсупов побив власницю квартири, звинувативши її в диверсії. Жінку відвезли до місцевої школи, де били електричним струмом та металопластиковою трубою по руках, ногах і спині. У потерпілої вимагали сказати, куди вона заховала українські прапори. Цим керував Юсупов. Його обвинувачують у порушенні звичаїв і законів війни. Засідання призначене на 12 лютого о 10:00 у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області (in absentia).

Житомирська освітянка. Людмила Красуцька ― заступниця директора ліцею у Житомирі та вчителька математики. Слідство підозрює її у виправданні агресії РФ проти України та глорифікації її учасників. Наразі її відсторонили від посади. Засідання призначене на 15 лютого о 16:00 у Корольовському районному суді Житомира.

Затримання співробітниці ліцею. Фото: СБУ

“Кадирівець”. Зелімхан Агмерзоєв ― командир 3-ї роти полку поліції федерального управління позавідомчої охорони військ Росгвардії у Чеченській республіці. Слідство вважає, що в окупованому Мелітополі саме він організовує репресії, за його наказом катували полонених, а він вимагав від їхніх рідних гроші. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 13 лютого о 16:00 у Комунарському районному суді Запоріжжя (in absentia).

Координати Таврійського напрямку. Слідство вважає, що Олег Одуд зі спільником збирав і передавав росіянам координати для коригування ракетних ударів. Наприклад, залізниці, енергетичних і військових об’єктів, блокпостів. За кожну локацію мав отримати $100, але не встиг. Його затримали за підозрою у державній зраді. Засідання призначене на 15 лютого о 15:30 у Малиновському районному суді Одеси. 

Зґвалтування в окупації. Олександр Рубанов ― російський військовий 34-ї окремої мотострілецької бригади, який брав участь в окупації Херсонщини. Під час одного з насильницьких рейдів заселився в будинок місцевої жительки, погрожував їй та її дитині. Погрожуючи їй, він зґвалтував жінку і згодом повторював це. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 16 лютого о 13:30 у Приморському районному суді Одеси (in absentia).

Обстріл лікарні в Тростянці. Анатолій Журавльов ― командир танка 6-ї танкової роти 12-го гвардійського танкового полку “Шепетівський” 4-ї гвардійської танкової дивізії “Кантемирівська”. Слідство встановило, що у березні 2022 року він із танку обстріляв лікарню. Місцеві, які перебували в лікарні, вже свідчать у суді. Його обвинувачують  у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 12 лютого о 10:00 у Тростянецькому районному суді Сумської області (in absentia).

Погрози розстрілом. Костянтин Озаєв ― командир 5-ї батареї реактивної системи залпового вогню “Ураган” 147-ї ОМС. У березні 2022 року підрозділ окупував село Боромля на Сумщині. Чоловік зупинив місцевого, коли той віз на машині тіло вбитої подруги. Озаєв запропонував чоловікові поховати тіло в найближчій воронці від вибуху або на узбіччі дороги, але той відмовився. Росіяни перевіряли документи й Озаєв наказав вистрелити чоловіку в коліно. Коли той почав просити не робити цього, Озаєв наказав солдатам стратити його. У той час росіянам зателефонували і чоловік встиг заховатися. Озаєва обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 12 лютого об 11:00 у Тростянецькому районному суді Сумської області (in absentia).

Костянтин Озаєв, командир 5-ї батареї реактивної системи залпового вогню “Ураган” 147-ї ОМС. Фото: Слідство.Інфо

Велосипедист-рекордсмен. Харків’янин Андрій Нечипоренко відомий велосипедист, рекордсмен і марафонець. Слідство звинувачує його у коригуванні ракетних ударів по місту та передачі інформації росіянам про наслідки атак. Нечипоренка затримали під час спроби зафіксувати результати обстрілу університету. Його обвинувачують у державній зраді. Засідання призначене на 13 лютого о 13:00 у Дзержинському райсуді Харкова.

“Начальник” окупаційної поліції Балаклії. Олег Калайда керував одним із відділів поліції Балаклії. Слідство стверджує, що під час окупації він перейшов на бік ворога, став “керівником відділку”. Після деокупації Харківщини намагався втекти, тоді його й затримали. Чоловіка обвинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначене на 16 лютого об 11: 00 у Київському райсуді Харкова.

Вогонь по цивільних. Євгеній Зеленов ― підполковник, заступник командира 25-ї Окремої мотострілецької бригади 6-ї загальновійськової армії Західного військового округу РФ. Він дав команду відкрити вогонь по цивільних 24 лютого 2022 року на Окружній дорозі Харкова. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 16 лютого о 15:00 у Київському районному суді Харкова (in absentia).

Гроші за неповнолітню. Айнур Шафіков ― російський військовий, чий підрозділ у 2022 році окупував село Первомайське Купʼянського району. Слідство встановило, що він побив батька дівчинки, який не захотів продати її. Росіяни зупинили чоловіка з дружиною й донькою на блокпосту. Сказали, що дівчинка занадто красива й запропонували батькові 200 тисяч рублів за неї. Після відмови і сварки росіяни знайшли будинок родини та побили чоловіка. Шафіков разом із іншими окупантами повів чоловіка на розстріл до будинку культури, де облаштували катівню, довго мучили, а потім зробили постріл у повітря та відпустили. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 14 лютого об 11:00 в Орджонікідзевському районному суді Харкова  (in absentia).

Викрадення насіння. Анжела та Володимир Катасонові ― подружжя з села Вільхуватки на Харківщині. Володимир ― колишній сільський голова, Анжела ― власниця фермерського підприємства. Слідство вважає, що вони організували вивезення насіння, зокрема соняшника, вівса та кукурудзи, до РФ. Обох затримали за підозрою у колабораціонізмі. Засідання призначене на 12 лютого о 13:00 у Червонозаводському районному суді Харкова.

Депутатка з Харківщини. Валентина Іванова була депутаткою Великобурлуцької селищної ради від ОПЗЖ. Після окупації, каже слідство, перейшла на бік росіян, зайняла керівну посаду в адміністрації. Її затримали за підозрою у колабораціонізмі. Засідання призначене на 12 лютого о 14:00 у Чугуївському міському суді Харківської області.

Затримання Валентини Іванової, депутатки Великобурлуцької селищної ради від ОПЗЖ. Фото: СБУ

Розстріл цивільних авто. Руслан Мінхазов ― російський військовий, який у березні 2022 року окупував Прилуцький район Чернігівської області. Він разом із іншими росіянами стріляли по двох цивільних авто, в яких було восьмеро людей, зокрема троє дітей. Один із водіїв загинув. Мінхазова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 16 лютого об 11:3 в Ічнянському районному суді Чернігівської області (in absentia).

Здача координатів. Руслан Журид ― мешканець Чернігівщини, який, за даними слідства, збирав для російських спецслужб інформацію про розташування блокпостів, чисельність особового складу, техніку ЗСУ та будівництво об’єктів військової авіації. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 13 лютого о 14:00 у Чернігівському районному суді. 

У футболці з Путіним. Людмила Бродніченко ― мешканка Черкас. Слідство встановило, що вона фотографувала наслідки удару росіян по центру Черкас і переслала їх агенту РФ, який проживав у Києві. Після отримання звіту з уточненими відомостями киянин намагався виїхати до Росії. На своїй сторінці в “Однокласниках” Бродніченко опублікувала фото у футболці з Путіним. Її обвинувачують у пропаганді війни та несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 12 лютого о 12:00 у Соснівському районному суді міста Черкаси.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
СБУ, воєнні злочини та державна зрада: 33 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

8 Квітня 2024

Спільне звернення Коаліції “Україна. 5 ранку” щодо масових обстрілів об’єктів критичної інфраструктури України 22 березня 2024 року

Вночі 22 березня 2024 року Росія завдала масованих ракетних ударів по об’єктах критичної цивільної (в першу чергу — енергетичної) інфраструктури України, яка призвела до руйнування цивільних об’єктів.

22 Березня 2024

Розгляд справи Ягідного завершено. Суддя у нарадчій кімнаті

За даними слідства 15 військових РФ під час окупації село Ягідне на Чернігівщині, примусово зігнали цивільних та утримували їх в підвалі місцевої школи. Майже місяць аж до звільнення села там у задусі й тісноті утримували 368 людей. 27 лютого у цій справі відбулись дебати.

29 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій