Send Lette
Війна і правосуддя

Перші засідання 2025 року: січневі анонси МІПЛ

У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

Дніпропетровщина

Херсонський депутат. Ілля Карамаліков — депутат Херсонської міської ради від Партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити”. За версією слідства, він передавав Росії дані щодо проукраїнських політиків, активістів і правоохоронців. Закликав посадовців регіону співпрацювати з окупантами, організовував розміщення військових РФ і допомагав їм ремонтувати техніку. Карамалікова взяли під варту. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 214/4857/22. Засідання призначено на 9 січня о 14:00 у Жовтневому районному суді Кривого Рогу.

Ще шість справ з Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: сільський староста з Харківщини, чиновниця при окупантах у “ДНР”, інженер обленерго, розголошення державної таємниці через месенджери, вербування Росією та мобілізація в “ДНР”.

Харківщина

Допомога росіянам. Михайло Чигринов — 38-річний мешканець Вовчанська. Слідство заявляє, що він із перших днів вторгнення допомагав росіянам пально-мастильними матеріалами, житлом і харчуванням, допомагав їм орієнтуватися на місцевості та показав дороги, відомі лише тутешнім, намагався придушити опір місцевих жителів. Він нібито “зливав” дані щодо людей, які допомагали ЗСУ, і організував чи брав участь у пограбуваннях низки українських підприємств та установ, розташованих на території Вовчанської громади. Прокуратура стверджує, що він організував розграбування військової частини Нацгвардії, складів “Вовчанського м’ясокомбінату”, приміщень цукрового заводу у селищі Білий Колодязь Чугуївського району. Чоловіка обвинувачують у посібництві державі-агресору. Справа № 953/1172/23. Засідання призначено на 8 січня о 12:00 у Київському районному суді.

Ще три справи з Харківщини — у таблиці МІПЛ: працівниця податкової, депутатка від “Слуги народу” та чергування на блокпостах росіян. 

Чернігівщина

Катування на Чернігівщині. Ермек Кубеков — військовий 90-ї танкової дивізії центрального військового округу ЗС РФ. Як зазначає слідство, 8 березня 2022 року він разом із іншими солдатами незаконно затримав трьох місцевих у селі Деснянка, погрожував їм зброєю. Затриманих кілька годин жорстоко катували, зокрема били металевою кувалдою, аби отримати інформацію про людей, які співпрацюють із ЗСУ. Справу слухають in absentia. Кубекова обвинувачують у вчиненні воєнного злочину. Справа № 748/2577/24. Засідання призначено на 8 січня о 10:00 у Чернігівському районному суді.

Ще чотири справи з Чернігівщини — у таблиці МІПЛ: чернігівський залізничник, викрадення цивільного, катування, розстріл братів і знущання над родиною в окупації. 

Донеччина

Провести окупантів на ТЕС. Андрій Чабан — пенсіонер МВС, очолював караул Бахмутського міжрайонного відділення поліції охорони на Вуглегірській ТЕС. За даними обвинувачення, у травні 2022 року він повідомив представнику РФ інформацію про розташування підрозділів ЗСУ та поліції. Також нібито допоміг підібрати будівлю для розміщення поліції “ДНР” у Світлодарську й погодився її очолити. Крім цього, стверджують слідчі, чоловік надіслав скриншот із Google-мапи, де позначив пости охорони Вуглегірській ТЕС. При цьому пообіцяв провести окупантів на станцію під виглядом охоронців. Чабана взяли під варту. На початку розслідування справу кваліфікували за статтею про держзраду, проте в суд передали за звинуваченням у сприянні терористичній організації, що передбачає менше покарання. Андрія Чабана обвинувачують у створенні терористичної організації. Справа № 229/2406/22. Засідання призначено на 9 січня о 15:30 у Дружківському міському суді.

Ще три справи з Донеччини — у таблиці МІПЛ: спроба самогубства під час затримання, передача інформації про понтонно-мостові переправі, фітнес-тренер із “ДНР”.

Київщина

Обстріл бронетанкового заводу. Михайло Антропов — український військовий. Його звинувачують у передачі в російський чат-бот інформації про розташування техніки й підрозділів ЗСУ. Нібито за його наведенням окупанти обстріляли бронетанковий завод у Києві. Чоловік провину не визнає. Його захист наполягає, що росіяни могли отримати інформацію про завод з сюжету телеканалу, який зробив репортаж про оборонне підприємство незадовго до обстрілу. Антропова обвинувачують у державній зраді. Справа № 753/14582/23. Засідання призначено на 8 січня о 13:00 у Дарницькому районному суді Києва.

Ще чотири справи з Київщини — у таблиці МІПЛ: вбивство цивільного, зґвалтування вагітної, дві справи про катування в Богданівці. 

Херсонщина

Старший матрос ЗСУ. Сергій Сердюк на момент повномасштабного вторгнення працював у Дар’ївській виправній колонії. Слідство каже, що після підпорядкування колонії росіянам Сердюк продовжив працювати під їхнім контролем. Нині він перебуває під вартою. На момент передачі справи до суду Сердюк служив у ЗСУ за мобілізацією у званні старшого матроса. Його обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 766/13037/24. Засідання призначено на 8 січня о 12:00 у Херсонському міському суді.

Ще сім справ з Херсонщини — у таблиці МІПЛ: очільниця “виборчої дільниці”, вивезення дітей у Крим, вихователька, коригування атак на Херсон, колонія, чиновниця при окупантах. 

Одещина

Пенсіонер СБУ. Геннадій Сємілєтов — пенсіонер СБУ з Херсона. За даними обвинувачення, він допомагав росіянам підбирати людей для роботи в окупаційній службі безпеки з-поміж колишніх колег. За його рекомендацією росіяни схиляли цих людей до співпраці. Сусіди підтвердили, що бачили, як до Сємілєтова приходили російські військові, а колишні колеги розповіли, що він пропонував працювати в окупаційних органах влади. У чоловіка вдома знайшли документи й звіти щодо підбору співробітників. Сємілєтов провину відкидає: доводить, що йому ніхто не пропонував вербувати людей, а до свого сусіда, який дав проти нього свідчення, приходив допомогти доглянути будинок й звертався щодо пошуку роботи. Чоловіка обвинувачують у посібництві державі-агресору. Справа № 521/12843/23. Засідання призначено на 7 січня о 15:30 у Малиновському районному суді Одеси.

Ще 10 справ з Одещини — у таблиці МІПЛ: передача координатів Таврійського напрямку, херсонька колонія, херсонська залізниця, чиновниця при окупантах, тюремник, повторний розгляд справи про “референдум”, передача даних українських правоохоронців, координати з Миколаївщини для росіян, “референдум”, працівниця одеської поліції. 

Миколаївщина

Книги про Путіна. Геннадій Таран — мешканець Миколаєва. Слідство каже, що через Telegram він поширював проросійські дописи з виправданням агресії РФ. Під час обшуку в нього вилучили книги “Проэкт Россия”, “Отец городов русских”, “Проэкт Россия. Выбор путина”, “Путин, путеводитель для неравнодушних”. З судових ухвал відомо, що слідство отримало дозвіл на вилучення медичної картки обвинуваченого для проведення судово-психіатричної експертизи. Його обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 489/10109/24. Засідання призначено на 8 січня об 11:00 у Ленінському районному суді Миколаєва.

Ще дві справи з Миколаївщини — у таблиці МІПЛ: зйомка військкоматів для росіян і скриншоти розташування ЗСУ.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Полковник СБУ, вихід у полон у Маріуполі та адвокат проти ТЦК: перші справи початку квітня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

28 Березня 2025

Адвокація
Вперше після Нюрнберга: в Страсбурзі зробили крок до трибуналу над Росією за злочин агресії

У Страсбурзі учасники Коаліції держав провели фінальне засідання, на якому завершили технічну роботу над проєктами документів, необхідними для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

25 Березня 2025

Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій