Send Lette
Насильницькі зникнення

Перший етер МІПЛ у Twitter Spaces щодо насильницьких зникнень: що розповіли спікери

Перший етер з незалежною журналісткою Ольгою Токарюк у Twitter Spaces щодо насильницьких зникнень прослухали понад 5 тисяч людей. Запис буде доступний у twitter ще протягом місяця. МІПЛ планує серію таких етерів щодо воєнних злочинів в Україні та наслідків збройної агресії рф. За анонсами стежте на сторінках у соцмережах.

Під час першого етеру правозахисники назвали кількість людей, про викрадення яких під час окупації районів Київської області стало відомо. Наразі не встановлено місцезнаходження щонайменше 30 осіб, яких викрали на Київщині, розповіла під час етеру Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи за права людини. Очевидці повідомляли МІПЛ деякі локації утримання, проте після звільнення Київщини, цих людей там не знайшли. Вони можуть бути у тюрмах росії, припускає Ольга Решетилова. Окрім того, відомо про близько сотні імен лідерів громади викрадених на новоокупованих територіях, як Херсон.

У правозахисному центрі Зміна разом з партнерами задокументували 136 викрадень, проте реальна кількість таких інцидентів може бути набагато більше, каже голова Зміни Тетяна Печончик. За її словами, причин у викраденні або затриманні активних членів громад може бути як мінімум дві. По-перше, у такий спосіб російські військові намагаються залякати місцеве населення та зменшити опір окупаційній владі. По-друге, військові рф викрадають голів міст та сіл, щоб схилити їх до співпраці з окупаційною владою. Часто це супроводжується катуванням, сказала Тетяна Печончик.

Радниця Всесвітньої організації проти катувань Євгенія Андреюк підкреслила, що російські військові не надають інформацію родичам викрадених про причини викрадення, а також де знаходиться їх родичі. З юридичної точки зору це називається ув’язнення без комунікації, і це частина насильницького зникнення, пояснила Євгенія. За її словами, це можна розглядати як злочини проти людяності. Відомості про ці злочини Всесвітньої організації проти катувань подаватиме у Міжнародний кримінальний суд.

Практика викрадення, катування та вбивства людей не нова, зазначили правозахисниці Ольга Решетилова та Тетяна Печончик. Такий самий метод російські військові застосовували у Криму з початку окупації у 2014 та на окупованих територіях Донбасу. Досі невідома доля щонайменше 40 українців та кримських татар, які зникли в Криму під час так званої “рускої весни” у 2014 році. Вже у 2022 році російські військові масштабували цей метод на новоокупованих територіях України. 

Ефіри у Twitter Spaces Медійна ініціатива за права людини проводить спільно з Українською Гельсінською спілкою за права людини. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
З початку квітня в Росії та на окупованих територіях затримали 7 і засудили 47 українців 

Щонайменше сімох цивільних українців затримали і 19 засудили за політичними статтями на окупованих територіях і в Росії у першій половині квітня. За той же час російські репресивні органи затримали 17 і засудили 30 росіян за нібито публічну підтримку або співпрацю зі спецслужбами України.

23 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
У другій половині березня Росія затримала і засудила 44 українців

Щонайменше 12 українців затримали на окупованих територіях у другій половині березня. Щонайменше 32 засуджено на окупованих територіях і в Росії. 

4 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У суді про вбивство дитячого письменника Вакуленка вкотре оголосили перерву 

Слухання у справі про вбивство українського письменника Володимира Вакуленка, якого російські військові викрали під час окупації Ізюма, знову не відбулося. Засідання в Дзержинському райсуді Харкова 24 квітня тривало лише три з половиною хвилини через неявку захисників обвинувачених.

24 Квітня 2025

Військовополонені
94% українських військовополонених, засуджених в РФ, звинувачують у тероризмі

Моніторинг незаконних судових справ щодо українських військовополонених, який веде Медійна ініціатива за права людини, демонструє, що окуповані суди засуджують бранців переважно за “вбивства”, у той час як суди в РФ виносять вироки щодо “тероризму”.

23 Квітня 2025

Більше публікацій