Інші воєнні злочини

Підтримайте в’язнів Кримля, який Росія утримує в ізоляції

Російська Федерація застосовує ізоляцію як засіб тиску на “в’язнів Кремля”, позбавляючи їх побачень, телефонних розмов, передач і навіть найменшої комунікації з будь-ким. Це створює інтенсивний психологічний тиск на в’язнів, особливо на тих, які вже роками чекають за звільнення.

Валентин Вигівський — один із трьох політв’язнів, які знаходяться у російському полоні ще з 2014 року. Він був затриманий в Криму ще на початку окупації. У грудні 2015 року Московський обласний суд оголосив йому вирок – 11 років колонії суворого режиму за начебто шпигунство. Наразі Валентин перебуває у російській виправній колонії №11 в селі Утробіно. Наразі Валентин в ув’язненні вже протягом 6 років і 9 місяців. Із них 4 роки і 4 місяці його утримують у режимі ПКТ (приміщення камерного типу) та штрафного ізолятора.

“Чому його там утримують, ми тільки можемо здогадуватися, бо у своїх листах він не може написати про це все. Але найімовірніше, це українська позиція та відмова працювати на Росію”, — розповів батько Валентина Петро Вигівський під час пресконференції 31 травня .

Родина вкрай занепокоєна фізичним та психологічним станом Валентина, на тлі жорстких умов утримання та тривалості ув’язнення втратив віру у повернення додому в найближчі роки. Ситуація погіршується його постійною ізоляцією навіть від інших ув’язнених. Валентин пообіцяв оголосити безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Він не реагує на вмовляння батьків у листах не робити цього.

Батько політв’язня розповів, що Валентин планував розпочати голодування у разі відсутності змін на краще, бодай для пом’якшення умовах утримання. Адміністрація колонії начебто пообіцяла змінити його умови утримання з 10 червня на менш жорсткі.

“У цих умовах буде можливий буде хоча б телефонний дзвінок додому, можливо, дозволять довготривалі побачення. Останній раз таке було у січні 2017 року, тоді ж був останній телефонний дзвінок”, — розповів Петро Вигівський.

До обіцянок змінити його умови утримання Валентин ставиться скептично, тому має серйозні наміри розпочати голодування.

Фігурант сімферопольської справи “Хізб ут-Тахрір” Теймур Абдуллаєв вже більше року знаходиться у штрафному ізоляторі (ШІЗО), у колонії на території Росії. У ШІЗО його помістили відразу щойно Теймур прибув до колонії.

Сам Теймур пов’язує цей тиск з відмовою від співпраці зі спецслужбами, які відвідували його вже на території колонії.

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років ув’язнення. Апеляція зменшила термін на 16,5 років. У березні 2020 року кримського політв’язня етапували в другу колонію міста Салават в Башкортостані для відбування покарання.

Як допомогти?

На жаль, ми не можемо змінити становище політв’язнів, але можемо підтримати їх та їхні родини розголосом, провівши акцію підтримки у своєму місті. Наприклад, 12 червня о 18:00 відбудеться акція в підтримки політв’язня Тєймура Абдуллаєва в Києві, така ж акція запланована у Вінниці.

Можна написати листа підтримки політв’язню.

  • Валентину Виговському можна написати лист на адресу: 613040, Кировская обл., г. Кирово-Чепецк, пос. Утробино, ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской обл.
  • Адреса для листів Теймуру Абдуллаєву: 453256, Россия, Республика Башкортостан, г. Салават, станция Южный, ФКУ ИК-2

Про способи надсилань листів тут.

Також можна написати листа до Генпрокуратури РФ, Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяні Москальковій з вимогою звернути увагу на ситуацію з Теймуром Абдуллаєвим та Валентином Виговським.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
“Щось занадто гордо пішла, давай гранату в спину кинемо”, — Людмила Никитенко про викрадення окупантами та депортацію із власного дому

Мешканку Запорізької області Людмилу Никитенко росіяни викрали із дому восени минулого року. Після побоїв та майже місяця […]

17 Травня 2023

Інші воєнні злочини
Армія, кохання, війна і зрада сусідів: як колишні атовці з-під Маріуполя опинилися в російському полоні

Понад рік на тимчасово окупованій території Донецької області росіяни утримують у заручниках колишніх атовців Артема Кобилівського і Дмитра Кацуру. До повномасштабного вторгнення Росії чоловіки не були знайомі, але їхні життєві шляхи виявилися дуже схожими

12 Травня 2023

Інші воєнні злочини
“Ми лежали на полі бою. Був страшенний мороз, мінус 14. Лежали на дітях — вони мовчали”, — Ганна Поповиченко про розстріл своєї автівки російськими військовими

Ганна Поповиченко втратила батька та найкращу подругу навесні 2022 року, коли всі  разом намагалися евакуюватися із Сєвєродонецька, […]

8 Травня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
“Жодних вил не було”: у справі російського льотчика Красноярцева, який бомбив Чернігів, спростували версію, ніби на нього кидались із вилами

У Чернігові, який минулого року піддавався бомбардуванням з російських літаків, нині судять одного з військових льотчиків РФ […]

26 Травня 2023

Квазіправова система
ТЕРМІНОВО: Росія обвинувачує українських дітей у диверсії — їм загрожує від 10 до 20 років ув’язнення

24 травня 2023 року Тігран Оганнісян та Микита Ханганов, обидва 2006 року народження, у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області отримали обвинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито підготовці диверсії на залізниці. Обвинуваченню передували кілька місяців знущань, затримання та катування.

25 Травня 2023

Військовополонені
Після полону: чи мають право колишні військовополонені звільнитися з військової служби

“Для кожного, хто повернувся з полону, найстрашніша перспектива вдруге потрапити в полон. А якщо нас знову повертають на службу в зону бойових дій — ця перспектива реальна”, — говорить колишній військовополонений Євген.

25 Травня 2023

Більше публікацій