Send Lette
Інші воєнні злочини

Підтримайте в’язнів Кримля, який Росія утримує в ізоляції

Російська Федерація застосовує ізоляцію як засіб тиску на “в’язнів Кремля”, позбавляючи їх побачень, телефонних розмов, передач і навіть найменшої комунікації з будь-ким. Це створює інтенсивний психологічний тиск на в’язнів, особливо на тих, які вже роками чекають за звільнення.

Валентин Вигівський — один із трьох політв’язнів, які знаходяться у російському полоні ще з 2014 року. Він був затриманий в Криму ще на початку окупації. У грудні 2015 року Московський обласний суд оголосив йому вирок – 11 років колонії суворого режиму за начебто шпигунство. Наразі Валентин перебуває у російській виправній колонії №11 в селі Утробіно. Наразі Валентин в ув’язненні вже протягом 6 років і 9 місяців. Із них 4 роки і 4 місяці його утримують у режимі ПКТ (приміщення камерного типу) та штрафного ізолятора.

“Чому його там утримують, ми тільки можемо здогадуватися, бо у своїх листах він не може написати про це все. Але найімовірніше, це українська позиція та відмова працювати на Росію”, — розповів батько Валентина Петро Вигівський під час пресконференції 31 травня .

Родина вкрай занепокоєна фізичним та психологічним станом Валентина, на тлі жорстких умов утримання та тривалості ув’язнення втратив віру у повернення додому в найближчі роки. Ситуація погіршується його постійною ізоляцією навіть від інших ув’язнених. Валентин пообіцяв оголосити безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Він не реагує на вмовляння батьків у листах не робити цього.

Батько політв’язня розповів, що Валентин планував розпочати голодування у разі відсутності змін на краще, бодай для пом’якшення умовах утримання. Адміністрація колонії начебто пообіцяла змінити його умови утримання з 10 червня на менш жорсткі.

“У цих умовах буде можливий буде хоча б телефонний дзвінок додому, можливо, дозволять довготривалі побачення. Останній раз таке було у січні 2017 року, тоді ж був останній телефонний дзвінок”, — розповів Петро Вигівський.

До обіцянок змінити його умови утримання Валентин ставиться скептично, тому має серйозні наміри розпочати голодування.

Фігурант сімферопольської справи “Хізб ут-Тахрір” Теймур Абдуллаєв вже більше року знаходиться у штрафному ізоляторі (ШІЗО), у колонії на території Росії. У ШІЗО його помістили відразу щойно Теймур прибув до колонії.

Сам Теймур пов’язує цей тиск з відмовою від співпраці зі спецслужбами, які відвідували його вже на території колонії.

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років ув’язнення. Апеляція зменшила термін на 16,5 років. У березні 2020 року кримського політв’язня етапували в другу колонію міста Салават в Башкортостані для відбування покарання.

Як допомогти?

На жаль, ми не можемо змінити становище політв’язнів, але можемо підтримати їх та їхні родини розголосом, провівши акцію підтримки у своєму місті. Наприклад, 12 червня о 18:00 відбудеться акція в підтримки політв’язня Тєймура Абдуллаєва в Києві, така ж акція запланована у Вінниці.

Можна написати листа підтримки політв’язню.

  • Валентину Виговському можна написати лист на адресу: 613040, Кировская обл., г. Кирово-Чепецк, пос. Утробино, ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской обл.
  • Адреса для листів Теймуру Абдуллаєву: 453256, Россия, Республика Башкортостан, г. Салават, станция Южный, ФКУ ИК-2

Про способи надсилань листів тут.

Також можна написати листа до Генпрокуратури РФ, Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяні Москальковій з вимогою звернути увагу на ситуацію з Теймуром Абдуллаєвим та Валентином Виговським.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Розслідування
Чому Інтерпол відмовляється оголошувати в розшук підозрюваних у воєнних злочинах росіян — розслідування

МІПЛ провела розслідування і встановила, чому інструменти Інтерполу недоступні для України, коли йдеться про воєнні злочини Росії.

14 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Більше публікацій