Інші воєнні злочини

Підтримайте в’язнів Кримля, який Росія утримує в ізоляції

Російська Федерація застосовує ізоляцію як засіб тиску на “в’язнів Кремля”, позбавляючи їх побачень, телефонних розмов, передач і навіть найменшої комунікації з будь-ким. Це створює інтенсивний психологічний тиск на в’язнів, особливо на тих, які вже роками чекають за звільнення.

Валентин Вигівський — один із трьох політв’язнів, які знаходяться у російському полоні ще з 2014 року. Він був затриманий в Криму ще на початку окупації. У грудні 2015 року Московський обласний суд оголосив йому вирок – 11 років колонії суворого режиму за начебто шпигунство. Наразі Валентин перебуває у російській виправній колонії №11 в селі Утробіно. Наразі Валентин в ув’язненні вже протягом 6 років і 9 місяців. Із них 4 роки і 4 місяці його утримують у режимі ПКТ (приміщення камерного типу) та штрафного ізолятора.

“Чому його там утримують, ми тільки можемо здогадуватися, бо у своїх листах він не може написати про це все. Але найімовірніше, це українська позиція та відмова працювати на Росію”, — розповів батько Валентина Петро Вигівський під час пресконференції 31 травня .

Родина вкрай занепокоєна фізичним та психологічним станом Валентина, на тлі жорстких умов утримання та тривалості ув’язнення втратив віру у повернення додому в найближчі роки. Ситуація погіршується його постійною ізоляцією навіть від інших ув’язнених. Валентин пообіцяв оголосити безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Він не реагує на вмовляння батьків у листах не робити цього.

Батько політв’язня розповів, що Валентин планував розпочати голодування у разі відсутності змін на краще, бодай для пом’якшення умовах утримання. Адміністрація колонії начебто пообіцяла змінити його умови утримання з 10 червня на менш жорсткі.

“У цих умовах буде можливий буде хоча б телефонний дзвінок додому, можливо, дозволять довготривалі побачення. Останній раз таке було у січні 2017 року, тоді ж був останній телефонний дзвінок”, — розповів Петро Вигівський.

До обіцянок змінити його умови утримання Валентин ставиться скептично, тому має серйозні наміри розпочати голодування.

Фігурант сімферопольської справи “Хізб ут-Тахрір” Теймур Абдуллаєв вже більше року знаходиться у штрафному ізоляторі (ШІЗО), у колонії на території Росії. У ШІЗО його помістили відразу щойно Теймур прибув до колонії.

Сам Теймур пов’язує цей тиск з відмовою від співпраці зі спецслужбами, які відвідували його вже на території колонії.

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років ув’язнення. Апеляція зменшила термін на 16,5 років. У березні 2020 року кримського політв’язня етапували в другу колонію міста Салават в Башкортостані для відбування покарання.

Як допомогти?

На жаль, ми не можемо змінити становище політв’язнів, але можемо підтримати їх та їхні родини розголосом, провівши акцію підтримки у своєму місті. Наприклад, 12 червня о 18:00 відбудеться акція в підтримки політв’язня Тєймура Абдуллаєва в Києві, така ж акція запланована у Вінниці.

Можна написати листа підтримки політв’язню.

  • Валентину Виговському можна написати лист на адресу: 613040, Кировская обл., г. Кирово-Чепецк, пос. Утробино, ФКУ ИК-11 УФСИН России по Кировской обл.
  • Адреса для листів Теймуру Абдуллаєву: 453256, Россия, Республика Башкортостан, г. Салават, станция Южный, ФКУ ИК-2

Про способи надсилань листів тут.

Також можна написати листа до Генпрокуратури РФ, Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяні Москальковій з вимогою звернути увагу на ситуацію з Теймуром Абдуллаєвим та Валентином Виговським.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань […]

8 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі.

29 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
“Треба змінити споживацький підхід до жертв війни і їхніх трагедій”, — Ольга Решетилова

Складається враження, що правосуддя дуже часто не встигає за запитом на справедливість. Воно складне. Воно іноді залежне від політики. Разом із тим, уявлення про справедливість також не мають бути інфантильними. Прагнучи справедливості, ми повинні брати на себе відповідальність.

7 Грудня 2023

Війна і правосуддя
У США чотирьох російських військових звинуватили у воєнних злочинах

США оголосили звинувачення чотирьом військовим армії РФ у воєнних злочинах: тортурах, незаконному ув’язненні та нелюдському поводженні. Вони скоїли це проти американця під час окупації Херсонської області.

7 Грудня 2023

Насильницькі зникнення
Вбивства в Гостомельському аеропорту: перша ексгумація тіла 

31 березня 2022 року російські війська залишили Бучу. Після так званого “жеста доброї волі” світ побачив справжнє обличчя рашизму — впродовж 33 днів окупації росіяни вбивали, катували, ґвалтували і мародерили. Ми розповідаємо історію місцевої жительки Юлії Баіш-Луцик і її чоловіка, якого викрали та вбили росіяни.

7 Грудня 2023

Більше публікацій