Send Lette
Насильницькі зникнення

«Після півтора року ув’язнення вже не могла пересуватися самотужки» — 72-річна жінка про утримання в окупації

«Мене затримали 12 червня 2018 року. Це ж було літо. Я прийшла в «МГБ» сама у літній сукні та босоніжках. Теплі речі мені згодом принесли, а у босоніжках так і проходила півтора року. Пам’ятаю, йду по снігу на допит, майже як босоніж, ніг не відчуваю», — говорить 72-річна мешканка окупованого Харцизька Донецької області Зінаїда Мальцева.

Представники незаконних збройних формувань затримали жінку за вісім місяців після арешту її сина — Максима Тимофєєва. Обох бойовики звинуватили у шпигунстві на користь України, «судили», призначили понад десять років покарання та спрямували відбувати його до колоній суворого режиму. Мальцеву, яка після півтора року ув’язнення вже не могла пересуватися самотужки, вдалося звільнити 29 грудня 2019 року, її син — Максим Тимофєєв перебуває у заручниках досі — вже майже чотири роки.

«Нас з Максимом затримали лише тому, що ми були незгодні з тим, що відбувається у Донецьку — що захоплюються будівлі, ходять люди зі зброєю та їздять на танках, і говорили про це», — нині згадує Мальцева.

Вона розповідає, як її, жінку похилого віку, бойовики утримували у СІЗО, морально виснажували, не надавали медичну допомогу та розповідали страшні новини про сина.

«Максим — інвалід, він хвора людина. Будь ласка, не бийте його», — весь час просила вона, але тим часом терпіла знущання над собою. «Слідчий «МДБ ДНР» Шонія, давав вказівки головному оперу СІЗО Яні Олегівні, аби наді мною знущалися. Наприклад, в березні місяці 2019-го мені заборонили користуватися у камері чайником. Тобто весь місяць я милася холодною водою, я не могла попити чай, бо для цього ми гріли воду. Застудилась, хворіла… Або бувало вночі сплю, а до мене підходить ув’язнена Аня — ополченка, як схопить мене за палець і вивертає його. Просинаюся від болю і страху».

Нагадуємо, в рамках проєкту “Жіноче обличчя заручників Донбасу”, що реалізується за фінансової підтримки Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kiew, МІПЛ продовжує розповідати історії заручниць, а також дружин і матерів заручників, які намагаються звільнити рідних людей з полону.

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Чонгар, Крим, колаборанти, суд і підкуп: як із російської вʼязниці врятували родину херсонців

Рік родина Барчуків із Херсону провела у російському полоні. Першим окупанти затримали Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області. Після початку повномасштабного вторгнення Росії він, виконуючи рекомендації згори, почав ховати державне майно, але згодом росіяни влаштували на нього засідку. Після того, як чоловік зник, його родина, взялася ховати те, що Сергій вже встиг винести. Але вони також опинилися за гратами.

29 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Рік російського полону. Як родина херсонців, що хотіла зберегти державне майно, опинилася під “арештом”, але вирвалась на свободу

МІПЛ розповідає історію викрадення росіянами Сергія Барчука, 35-річного заступника керівника Головного управління Пенсійного фонду в Херсонській області, та його рідних, які намагалися захистити державну офісну техніку від російських мародерів, а натомість провели понад рік в окупаційних СІЗО, витримали тортури, знущання і все ж дочекалися свого звільнення. 

22 Квітня 2024

Насильницькі зникнення
Звільніть наших рідних! У Києві вимагають повернути цивільних з полону

У столиці рідні цивільних заручників, колишні бранці РФ, представники правозахисних організацій та Омбудсмена провели акцію на підтримку незаконно утримуваних Росією громадян України. Її організувала ГО “Цивільні в полоні”, яка об’єднує рідних близько 280 цивільних заручників.

10 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
СБУ, чат-боти і TikTok: 53 справи щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

17 Травня 2024

Війна і правосуддя
Дві справи про захоплення цивільних на Чернігівщині: аналіз роботи адвокатів

Під окупацією Росії села Іванівка та Слобода Чернігівської області були з 5 по 30 березня 2022 року. Там в один день сталося два випадки, справи про які наразі слухає Чернігівський районний суд. Слідство встановило, що в Слободі російські військові Петро Базаров та Євгеній Басов затримали цивільного Віталія Карпенка, схопили його на вулиці, забрали телефон і в магазині били і погрожували вбити. А в Іванівці двоє інших росіян, Микола Будаєв і Файзибек Нематов, напали на подружжя Яцюків — Наталію та Олександра. Військові обшукали їхнє обійстя, погрожували вбивством, тримали жінку в підвалі. Цих чотирьох військових обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справу Будаєва та Нематова суд слухає з травня, а Басова та Базарова — з листопада 2023 року. Обидві — заочно.

16 Травня 2024

Війна і правосуддя
Закликаємо Верховну Раду не приймати законопроєкт № 7033-д, який обмежує доступ до судових рішень

2 травня 2024 року Комітет з питань правової політики Верховної Ради України повторно розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку.

16 Травня 2024

Більше публікацій