Send Lette
Війна і правосуддя

Після репортажу МІПЛ на могилі закатованого учасника АТО з Миколаївщини встановили прапор України

Нещодавно МІПЛ розповідала про суд над мешканкою села Кашперо-Миколаївка, що в Миколаївській області. Її звинувачують у здачі окупантам учасника АТО Сергія Кучерешка.

Сергія Кучерешка закатували в березні 2022 року в селі Новофонтанка. Його рідна сестра Тетяна розповіла МІПЛ, що на братовій могилі не встановили прапора України ― мовляв, загинув не на фронті.

Після публікації з журналісткою зв’язалася Людмила Ніколаєнко, керівниця Кашперо-Миколаївської громади, та пообіцяла все виправити. 15 серпня вона надіслала фото облаштованого флагштока. Каже, сама замовила його і поставила з чоловіком.

Фото надане Людмилою Ніколаєнко

Сестра Сергія Кучерешка Тетяна зателефонувала нам і розповіла:

― Я приходжу на могилу не лише в пам’ятні дати, а й просто, коли надумаю. Добре, що Сергія пам’ятають. Люди, які знали його чи служили з ним, приїжджали сюди з квітами. Цвинтар прибраний, все гарно. Складно говорити, щоб не плакати. Те, що він не забутий ― це добре. Він загинув як воїн, я вважаю. 

Сергій Кучерешко жив у селі Новофонтанка. У 2014 році служив у зоні АТО. Повернувся додому, обробляв землю, доглядав пасіку. 8 березня 2022 року його закатували російські військові. У той час там базувалася 205 окрема мотострілецька козача бригада РФ.

Слідство досі не ідентифікувало причетних до цього злочину росіян. Обвинувачення отримала жителька сусіднього села ― нібито за пайки і випивку здала учасника АТО. Втім у селі в її провину вірять не всі.

Анастасія Зубова, журналістка МІПЛ

 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Херсонського депутата Карамалікова судять за держзраду — в окупації він передав росіянам затриманого пілота

У Кривому Розі судять Іллю Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” За версією слідства, на початку окупації він видав Росгвардії російського пілота, якого затримали містяни. Це тягне на державну зраду. Карамаліков підтверджує, що відпустив військового, але доводить, що не через проросійські погляди. Йому загрожує 15 років або довічне ув’язнення. МІПЛ побувала на процесі.

18 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
“Коли мій чоловік був у полоні, мова йшла про десятки полонених. Зараз їх тисячі”, – Вікторія Пантюшенко, адвокаційна менеджерка МІПЛ

Вікторія Пантюшенко набула нову для себе професію адвокаційниці, коли говорила зі світом від імені свого чоловіка Богдана, військовослужбовця 1-ї танкової бригади, який майже п’ять років провів у російському полоні. Сьогодні власний досвід боротьби допомагає Вікторії скеровувати адвокаційну роботу інших родин, які борються за повернення своїх рідних із російської неволі.

26 Грудня 2024

Cards
Сергій Котов

Дата викрадення: 7 квітня 2022 року Місце викрадення: м. Олешки, Херсонська область Сергій Котов — автоінструктор із […]

26 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Більше публікацій