Після репортажу МІПЛ на могилі закатованого учасника АТО з Миколаївщини встановили прапор України
![](https://mipl.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/565aeb0d-9db9-4444-af29-97e6b1f9a561-1024x576.png)
Нещодавно МІПЛ розповідала про суд над мешканкою села Кашперо-Миколаївка, що в Миколаївській області. Її звинувачують у здачі окупантам учасника АТО Сергія Кучерешка.
Сергія Кучерешка закатували в березні 2022 року в селі Новофонтанка. Його рідна сестра Тетяна розповіла МІПЛ, що на братовій могилі не встановили прапора України ― мовляв, загинув не на фронті.
Після публікації з журналісткою зв’язалася Людмила Ніколаєнко, керівниця Кашперо-Миколаївської громади, та пообіцяла все виправити. 15 серпня вона надіслала фото облаштованого флагштока. Каже, сама замовила його і поставила з чоловіком.
![](http://mipl.org.ua/wp-content/uploads/2023/09/img_1275.jpeg)
Фото надане Людмилою Ніколаєнко
Сестра Сергія Кучерешка Тетяна зателефонувала нам і розповіла:
― Я приходжу на могилу не лише в пам’ятні дати, а й просто, коли надумаю. Добре, що Сергія пам’ятають. Люди, які знали його чи служили з ним, приїжджали сюди з квітами. Цвинтар прибраний, все гарно. Складно говорити, щоб не плакати. Те, що він не забутий ― це добре. Він загинув як воїн, я вважаю.
Сергій Кучерешко жив у селі Новофонтанка. У 2014 році служив у зоні АТО. Повернувся додому, обробляв землю, доглядав пасіку. 8 березня 2022 року його закатували російські військові. У той час там базувалася 205 окрема мотострілецька козача бригада РФ.
Слідство досі не ідентифікувало причетних до цього злочину росіян. Обвинувачення отримала жителька сусіднього села ― нібито за пайки і випивку здала учасника АТО. Втім у селі в її провину вірять не всі.
Анастасія Зубова, журналістка МІПЛ