Send Lette
Війна і правосуддя

Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Ми змінили формат розсилки, щоб вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

Дніпропетровщина

Коригування вогню і “коханий з ДНР”. Маргарита Волкова ― одна з трьох жінок із Торецька, яких обвинувачують у передачі інформації росіянам. Вісімнадцятирічна Волкова телефоном познайомилася з солдатом “ДНР”, із яким почала стосунки. Разом із двома іншими жінками вона нібито передавала росіянам інформацію про розміщення ЗСУ в Бахмуті й Торецьку, а також локації електростанцій для прицільних ударів. Її затримали. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 225/643/23. Засідання призначено на 25 грудня о 12:30 у Бабушкінському районному суді Дніпра. 

Військовополонений з Криму. Артем Грабовецький — мешканець Армянська. У Криму він мобілізувався до російської армії. Мовляв, хотів заробити грошей, аби закрити кредити. У складі 810-ї окремої бригади морської піхоти брав участь у штурмі українських позицій. У липні 2024 року потрапив у полон. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 204/4888/24. Засідання призначено на 25 грудня о 13:30 у Красногвардійському районному суді Дніпра.

Ще три справи з Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: здача координат пологового в Торецьку, організатор підпільних казино, що оголосив себе президентом України, пограбування в Ізюмі. 

Харківщина

Злив секретних даних. Михайло Флюк — мешканець Харкова, Діна Шаоцзе — громадянин Китаю, керівник громадської організації “Український центр управління освітою та науковими технологіями”. За версією слідства, вони передавали секретну інформацію Росії. Флюку інкримінують держзраду, а Шаоцзе — шпигунство. Справа № 638/2734/22. Засідання призначено на 25 грудня об 11:40 у Дзержинська районному суді Харкова.

Ще вісім справ з Харківщини — у таблиці МІПЛ: лісівник при окупантах, поліція в окупації, зйомки військових пенсіонерами МВС, російські допити та каральні рейди в Балаклії і пограбування Добкіна.

Чернігівщина

“Кльон”. Семен Соловов — капітан російських збройних сил, командир зведеного підрозділу з позивним “Кльон”. Він наказав утримувати в підвалі ягіднянської школи 369 людей, які слугували російським військовим “живим щитом”. З-поміж них було 69 дітей. Через нелюдські умови загинули 10 людей. Військового ідентифікували українські журналісти. В іншій справі, що стосується виконавців утримання людей у підвалі, вже є вирок. Справу слухають in absentia. Його обвинувачують у вчиненні воєнного злочину. Справа № 748/1793/24. Засідання призначено на 23 грудня о 10:00 у Чернігівському районному суді.

Ще одна справа з Чернігівщини — у таблиці МІПЛ: російський напад і пограбування в Андріївці. 

Сумщина

Учасник АТО серед російських військовополонених. Михайло Найденко потрапив у полон до українських військових на Луганщині. Він родом із Сумщини. Відслужив строкову в прикордонних військах України. Закінчив Сумський аграрний університет. У 2013-2017 роках служив у ЗСУ, пів року воював у зоні АТО. У 2019 році з сім’єю виїхав у Бєлгород. У 2021-му отримав паспорт РФ, а в лютому 2022 року — російський військовий квиток. У прикордонній Сумщині досі мешкають його батьки. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 591/3720/24. Засідання призначено на 24 грудня об 11:30 у Зарічному районному суді.

Ще дві справи з Сумщини — у таблиці МІПЛ: здача координат для коригування авіабомб та поширення закликів до перемовин. 

Київщина

“Сябри Волині” та Ленінська комуністична спілка. Михайло й Олександр Кононовичі — брати з Луцька, активні учасники антиукраїнських і проросійських акцій. Вони розповсюджували інформацію про “фашизм” в Україні, особливо на Волині. Їздили в “ЛНР” роздавати дітям “гуманітарку” та провели там пресконференцію разом із проросійськими окупантами, де Михайло заявив, що “саме київська влада йде на ескалацію конфлікту на Донбасі”. СБУ заявляє, що вони тісно співпрацюють зі спецслужбами Росії та Білорусі для розхитування ситуації в Україні та “створення інформаційної картинки”. Олександр Кононович є керівником Волинської обласної організації Ленінської комуністичної спілки молоді України, російської общини Волинської області, волинського осередку “Антифашистського комітету України”, білоруської общини “Сябри Волині”. Михайло теж причетний до “Сябрів Волині”, керує обласною організацією Ленінської комуністичної спілки України, молодіжною ГО “Авангард”. Їх обвинувачують у спробі насильницької зміни конституційного ладу. Справа № 60/7138/22.. Засідання призначено на 24 грудня об 11:00 у Солом’янському районному суді. 

Полонений росіянин. Микола Карташев — російський військовий, якого взяли в полон на Харківщині. Він служив у 76 десантно-штурмовій дивізії південого військового округу РФ. Слідство вважає, що у 2022 році він розстріляв охоронця супермаркета в Бучі. Російські медіа пишуть, що після того він дезертирував, його затримали в Росії, винесли рік умовного терміну й знову відправили на фронт. Карташева взяли в полон. Його обвинувачують у вчиненні воєнного злочину. Справа № 367/7326/23. Засідання призначено на 23 грудня о 16:00 у Ірпінському міському суді.

Ще 20 справ з Київщини — у таблиці МІПЛ: проросійська пропаганда в Лаврі, кримські судді, воєнні злочини, колишній посадовець РНБО, листи з Лаври в Генпрокуратуру, передача інформації Китаю, завербований “ДНР” представник Антитерористичного штабу СБУ, підпал пожежної частини та численні воєнні злочини часів окупації.

Херсонщина

Дружина українського військового і “референдум”. Анна Вершиніна з Бериславського району, за даними обвинувачення, допомагала росіянам проводити “референдум”. Наразі вона під вартою. Захист просив про пом’якшення запобіжного заходу, адже вона має неповнолітню дитину, а її чоловік, який служить в ЗСУ, отримав поранення. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 650/2897/24. Засідання призначено на 25 грудня о 13:30 у Великоолександрівському районному суді.

Ще три справи з Херсонщини — у таблиці МІПЛ: очільниця “виборчої дільниці” під час незаконного “референдуму”, працівник колонії та вимога до місцевих віддати човни.

Одещина

Фотографії HIMARS. Андрій Дрямов — засновник благодійного фонду з Одеси. Ще у 2021 році ЗМІ писали про сумнівну діяльність фонду, який збирав пожертви на вулиці у наметах. У 2023-му чоловіка затримали після того, як знайшли дві гранати в його авто. Під час огляду телефону знайшли переписку з російським абонентом, якому Дрямов надіслав фото установок HIMARS, які переміщували через Миколаїв. Ще він надіслав знімки та координати розташування підрозділу ЗСУ і складів ракетно-артилерійських боєприпасів. Наразі чоловік під вартою з можливістю внесення застави 2,2 мільйона гривень. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 947/6918/24. Засідання призначено на 24 грудня о 12:00 у Київському районному суді.

Зрадник чи потерпілий. Ігор Гуряков — колишній начальник Херсонського слідчого ізолятора. Як каже слідство, під час окупації він перейшов на бік росіян. Допомагав їм налагоджувати окупаційний орган, що опікувався виправними закладами. Обвинувачений доводить, що до останнього працював за українським законодавством та питав у керівництва, як діяти далі, адже в СІЗО перебували двісті в’язнів. Захист Гурякова твердить, що росіяни його затримали й катуванням примусили співпрацювати. Він навіть є потерпілим у справі за обвинуваченням російського військового у катуванні людей у Херсоні. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 521/2017/23. Засідання призначено на 26 грудня о 12:00 у Малиновському районному суді.

Ще сім справ з Одещини — у таблиці МІПЛ: працівниця МСЕК, листівки з антиукраїнською пропагандою, фото та відео військових части, колонія окупантів, фейкове інтерв’ю з ТЦК, посада при окупантах в Одесі та координати на Миколаївщині.

Миколаївщина

Вербування ФСБ. Володимир Лохін із Миколаєва, за даними слідства, на початку повномасштабного вторгнення виїхав за кордон і почав активно підтримувати агресію РФ. Його дистанційно завербували російські спецслужби. Повернувшись в Україну, він шукав локації військових аеродромів з бойовою авіацією ЗСУ. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 487/3007/24. Засідання призначено на 24 грудня об 11:00 у Заводському районному суді.

Кіровоградщина

Надурити ТЦК. Алім Ібрагімлі — мешканець Кропивницького. Він родом із Азербайджану, приїхав сюди на навчання й лишився жити. У 2021 році він заснував громадську організацію “Міжнародна асоціація націй” для просування ідей тюркських народів. З початком повномасштабного вторгнення організація займалася волонтерством, допомагала переселенцям, військовим і лікарням. Але, як каже слідство, окрім цього організація допомагала ухилитися від мобілізації — за гроші людям видавали волонтерське посвідчення та шеврони батальйону “Туран”. Чоловікам рекомендували носити одяг військового зразка, а у випадку перевірки співробітником ТЦК показувати шеврон і посвідчення. Двоє співучасників цієї організації визнали провину й отримали умовне покарання. Його ж обвинувачують у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ. Справа № 404/5908/24. Засідання призначено на 24 грудня о 10:30 у Кіровському районному суді Кропивницького.

Ще дві справи з Кіровоградщини — у таблиці МІПЛ: товариш Остапа Стахіва та координати військових за гроші.

Запоріжжя

Камери для шпигуванням за ЗСУ. Олексій Шептаєв — мешканець Запорізької області, був мобілізований до Нацгвардії. Як каже слідство, з ідеологічних мотивів він вирішив співпрацювати з Росією і встановив камери онлайн-стеження в зоні оперативно-стратегічного угруповання ЗСУ. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 337/2243/24. Засідання призначено на 23 грудня о 13:30 у Хортицькому районному суді.

Ще одна справа із Запоріжжя — у таблиці МІПЛ: поліція в Мелітополі.

Ця публікація створена за підтримки проєкту “Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні”, що фінансується Урядом Японії та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Російських військовополонених допитали у справі про страту українського військового

У Заводському районному суді Запоріжжя відбулося засідання у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика з позивним “Сталкер”. Його обвинувачують у розстрілі українського військового, який склав зброю — Віталія Годнюка. Минулого року Курашова взяли у полон. Тож це перший випадок, коли обвинувачений у страті перебуває на лаві підсудних. Раніше такі справи слухали лише заочно. 

23 Січня 2025

Війна і правосуддя
«Для мене це справа честі». Як потерпіла у справі про тортури бореться за справедливість

Олена Ягупова із Запорізької області в окупації пережила тортури, трудове рабство та сексуальне насилля. Справу, де вона є потерпілою, слухає Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. Яна Заневського — сина колишнього охоронця Януковича та силовика ФСБ — обвинувачують у вчиненні воєнного злочину заочно. 

22 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Російських військовополонених допитали у справі про страту українського військового

У Заводському районному суді Запоріжжя відбулося засідання у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика з позивним “Сталкер”. Його обвинувачують у розстрілі українського військового, який склав зброю — Віталія Годнюка. Минулого року Курашова взяли у полон. Тож це перший випадок, коли обвинувачений у страті перебуває на лаві підсудних. Раніше такі справи слухали лише заочно. 

23 Січня 2025

Війна і правосуддя
«Для мене це справа честі». Як потерпіла у справі про тортури бореться за справедливість

Олена Ягупова із Запорізької області в окупації пережила тортури, трудове рабство та сексуальне насилля. Справу, де вона є потерпілою, слухає Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. Яна Заневського — сина колишнього охоронця Януковича та силовика ФСБ — обвинувачують у вчиненні воєнного злочину заочно. 

22 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Більше публікацій