Send Lette
Насильницькі зникнення

Польська допомога родинам заручників

Міністерство закордонних справ Республіки Польща підтримує громадян України, які постраждали від незаконного позбавлення волі у 2014-2021 роках через конфлікт з РФ, та їх сім’ї.

Наразі у рамках проєкту «Підтримка у сфері професійної активізації та розвитку організацій самодопомоги під час кризиCovid-19 для людей, які постраждали під час незаконного ув’язнення під час збройного конфлікту з Росією – українських військовополонених, політв’язнів та їхніх сімей» надається юридична допомога, влаштовуються курси з маркетингу, фотографії, IT, відеозйомки та монтажу, мовні курси.

Партнери проєкту – ГО “Звільнення з полону”, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Всеукраїнський рух сімей полонених “Повернення додому”. Медійна ініціатива за права людини також долучилась до проєкту заради допомоги у налагодженні комунікації родин заручників з представниками Уряду, міжнародних організацій, правозахисниками та журналістами. Також відбудеться передача комп’ютерного обладнання сім’ям військовополонених, політв’язнів та колишнім заручникам.

Зокрема, на захід, який відбудеться 12 грудня в «Кримському Домі» запрошені: перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Аркадіуш Кутек, дружина посла пані Моніка Капа- Ціхоцька, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“На жаль, на даний момент більшість в’язнів, які утримуються Росією та окупаційною владою в ОРДЛО, не є публічно відомими ані в Україні, ані в Європі. Мало хто знає прізвища людей, що утримуються досі у тюрмах, в місцях незаконного ув’язнення на окупованих територіях та у Росії. Найбільш відомі заручники були звільнені під час обмінів полоненими у 2017 і 2019 роках завдяки ефективній медіакомпанії. Я кілька років працюю із сім’ями полонених як журналіст, і бачу, що саме постійний публічний розголос про їхні долі дає полоненим шанс на свободу. Проєкт відповідає потребам, про які повідомляють сім’ї заручників. Особливо потрібна допомога саме під час постійних карантинних заходів та роботи онлайн, тому ми вирішили допомогти комп’ютерним обладнанням”, – говорить координаторка проєкту, журналістка Monika Andruszewska.

Місце події: Кримський Дім, м. Київ, вул.Омеляновича-Павленка, 9

Дата та час: 12.12.2021, о 15:00.

Контакт: Зоре Мустафаєва, +380 50 086 6477,e-mail: Катерина Жук, [email protected]

Звертаємо увагу на обов’язкові карантинні обмеження. Доступ на захід за наявності сертифікату про вакцинацію або одужання, негативного ПЛР-тесту.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Насильницькі зникнення
В Україні завдяки ДНК опізнали тіла ще трьох українців, вбитих в Росії

Сергій Дєдовський із Чернігівщини, Андрій Пащенко та Сергій Шевцов із Київщини — цивільні, яких у 2022 року викрали і вивезли в Росію. Живими звіти вони не повернулися. Їхню особу встановили завдяки ДНК-експертизі.

7 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій