Send Lette
Насильницькі зникнення

Польська допомога родинам заручників

Міністерство закордонних справ Республіки Польща підтримує громадян України, які постраждали від незаконного позбавлення волі у 2014-2021 роках через конфлікт з РФ, та їх сім’ї.

Наразі у рамках проєкту «Підтримка у сфері професійної активізації та розвитку організацій самодопомоги під час кризиCovid-19 для людей, які постраждали під час незаконного ув’язнення під час збройного конфлікту з Росією – українських військовополонених, політв’язнів та їхніх сімей» надається юридична допомога, влаштовуються курси з маркетингу, фотографії, IT, відеозйомки та монтажу, мовні курси.

Партнери проєкту – ГО “Звільнення з полону”, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Всеукраїнський рух сімей полонених “Повернення додому”. Медійна ініціатива за права людини також долучилась до проєкту заради допомоги у налагодженні комунікації родин заручників з представниками Уряду, міжнародних організацій, правозахисниками та журналістами. Також відбудеться передача комп’ютерного обладнання сім’ям військовополонених, політв’язнів та колишнім заручникам.

Зокрема, на захід, який відбудеться 12 грудня в «Кримському Домі» запрошені: перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Аркадіуш Кутек, дружина посла пані Моніка Капа- Ціхоцька, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“На жаль, на даний момент більшість в’язнів, які утримуються Росією та окупаційною владою в ОРДЛО, не є публічно відомими ані в Україні, ані в Європі. Мало хто знає прізвища людей, що утримуються досі у тюрмах, в місцях незаконного ув’язнення на окупованих територіях та у Росії. Найбільш відомі заручники були звільнені під час обмінів полоненими у 2017 і 2019 роках завдяки ефективній медіакомпанії. Я кілька років працюю із сім’ями полонених як журналіст, і бачу, що саме постійний публічний розголос про їхні долі дає полоненим шанс на свободу. Проєкт відповідає потребам, про які повідомляють сім’ї заручників. Особливо потрібна допомога саме під час постійних карантинних заходів та роботи онлайн, тому ми вирішили допомогти комп’ютерним обладнанням”, – говорить координаторка проєкту, журналістка Monika Andruszewska.

Місце події: Кримський Дім, м. Київ, вул.Омеляновича-Павленка, 9

Дата та час: 12.12.2021, о 15:00.

Контакт: Зоре Мустафаєва, +380 50 086 6477,e-mail: Катерина Жук, [email protected]

Звертаємо увагу на обов’язкові карантинні обмеження. Доступ на захід за наявності сертифікату про вакцинацію або одужання, негативного ПЛР-тесту.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Вирізали ножем по тілу і гасили об нього недопалки — страшні подробиці знущань над мешканцем Голої Пристані 

Григорій Головко, 41-річний підприємець із окупованої ворогом Голої Пристані на Херсонщині, у найменших деталях памʼятає події того страшного дня, коли росіяни позбавили його волі. За сім місяців і три дні незаконного утримання його відпустили. Після цього разом із родиною чоловік виїхав на підконтрольну Україні територію.   

18 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
Полювання на цивільних: як і чому Росія викрадає українців

“Росія приховує тисячі українців у в'язницях і катівнях. Їхні рідні майже не мають підстав сподіватися на швидку зустріч”, — такими рядками починається стаття впливового німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, опублікована у серпні цього року. Вона розповідає історії трьох звичайних українських родин, які або пережили насильнецьке викрадення під час окупації, або ж досі чекають на повернення рідних додому.

14 Листопада 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

22 Листопада 2024

Адвокація
Чи можуть незахідні країни сприяти відновленню ефективності міжнародних організацій: результати панельної дискусії Crimea Global 2024

У межах Другої міжнародної конференції “Crimea Global. Understanding Ukraine through the South” відбулася друга панельна дискусія “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”.

22 Листопада 2024

Війна і правосуддя
Проведення окупантів на ТЕС, вербування матроса та заклик до геноциду: 77 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

22 Листопада 2024

Більше публікацій