Send Lette
Насильницькі зникнення

Польська допомога родинам заручників

Міністерство закордонних справ Республіки Польща підтримує громадян України, які постраждали від незаконного позбавлення волі у 2014-2021 роках через конфлікт з РФ, та їх сім’ї.

Наразі у рамках проєкту «Підтримка у сфері професійної активізації та розвитку організацій самодопомоги під час кризиCovid-19 для людей, які постраждали під час незаконного ув’язнення під час збройного конфлікту з Росією – українських військовополонених, політв’язнів та їхніх сімей» надається юридична допомога, влаштовуються курси з маркетингу, фотографії, IT, відеозйомки та монтажу, мовні курси.

Партнери проєкту – ГО “Звільнення з полону”, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Всеукраїнський рух сімей полонених “Повернення додому”. Медійна ініціатива за права людини також долучилась до проєкту заради допомоги у налагодженні комунікації родин заручників з представниками Уряду, міжнародних організацій, правозахисниками та журналістами. Також відбудеться передача комп’ютерного обладнання сім’ям військовополонених, політв’язнів та колишнім заручникам.

Зокрема, на захід, який відбудеться 12 грудня в «Кримському Домі» запрошені: перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Аркадіуш Кутек, дружина посла пані Моніка Капа- Ціхоцька, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“На жаль, на даний момент більшість в’язнів, які утримуються Росією та окупаційною владою в ОРДЛО, не є публічно відомими ані в Україні, ані в Європі. Мало хто знає прізвища людей, що утримуються досі у тюрмах, в місцях незаконного ув’язнення на окупованих територіях та у Росії. Найбільш відомі заручники були звільнені під час обмінів полоненими у 2017 і 2019 роках завдяки ефективній медіакомпанії. Я кілька років працюю із сім’ями полонених як журналіст, і бачу, що саме постійний публічний розголос про їхні долі дає полоненим шанс на свободу. Проєкт відповідає потребам, про які повідомляють сім’ї заручників. Особливо потрібна допомога саме під час постійних карантинних заходів та роботи онлайн, тому ми вирішили допомогти комп’ютерним обладнанням”, – говорить координаторка проєкту, журналістка Monika Andruszewska.

Місце події: Кримський Дім, м. Київ, вул.Омеляновича-Павленка, 9

Дата та час: 12.12.2021, о 15:00.

Контакт: Зоре Мустафаєва, +380 50 086 6477,e-mail: Катерина Жук, kzhook@ukr.net

Звертаємо увагу на обов’язкові карантинні обмеження. Доступ на захід за наявності сертифікату про вакцинацію або одужання, негативного ПЛР-тесту.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Насильницькі зникнення
Катували струмом і хотіли зґвалтувати. Історія херсонця, який жив у камері з мером Херсона Колихаєвим і мало не вкоротив собі віку в полоні

Рівно девʼять місяців Віктор Солдатов, сисадмін Херсонського суднобудівного заводу, провів у російському полоні. В інтервʼю МІПЛ він розповів про знущання окупантів над ним, свого сокамерника Ігоря Колихаєва неочікуване звільнення та проблеми зі здоровʼям після тортур.

27 Серпня 2024

Насильницькі зникнення
До України повернули десятьох цивільних українців, затриманих на ТОТ: хто вони та за що опинилися за ґратами окупантів

Ввечері 28 червня стало відомо, що до України повернули 10 цивільних українців. Дехто із них чекав на звільнення понад шість років. Медійна ініціатива за права людини розповідає історії їхнього затримання та увʼязнення. 

1 Липня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Як катують у тюрмі “Ізоляція”: студент із Донецька розповів про пережите у вʼязницях так званої “ДНР”

У рідний Донецьк Даніїл Булгаков повернувся, аби доглядати хвору бабусю. Утім хлопця кинули у вʼязницю. Після звільнення він розповів МІПЛ про те, що відбувається у донецьких тюрмах, про постійні тортури і роботу так званих “адвокатів”, які працюють на “ДНР”.  

6 Вересня 2024

Війна і правосуддя
Здача батька росіянам, полонені росіяни і пропаганда проти ТЦК: 88 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує стежити за найрезонанснішими справами війни, які розглядають українські суди. Мова йде про воєнні злочини, колабораціонізм, державну зраду, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ та глорифікацію Росії.

6 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій