Насильницькі зникнення

Польська допомога родинам заручників

Міністерство закордонних справ Республіки Польща підтримує громадян України, які постраждали від незаконного позбавлення волі у 2014-2021 роках через конфлікт з РФ, та їх сім’ї.

Наразі у рамках проєкту «Підтримка у сфері професійної активізації та розвитку організацій самодопомоги під час кризиCovid-19 для людей, які постраждали під час незаконного ув’язнення під час збройного конфлікту з Росією – українських військовополонених, політв’язнів та їхніх сімей» надається юридична допомога, влаштовуються курси з маркетингу, фотографії, IT, відеозйомки та монтажу, мовні курси.

Партнери проєкту – ГО “Звільнення з полону”, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Всеукраїнський рух сімей полонених “Повернення додому”. Медійна ініціатива за права людини також долучилась до проєкту заради допомоги у налагодженні комунікації родин заручників з представниками Уряду, міжнародних організацій, правозахисниками та журналістами. Також відбудеться передача комп’ютерного обладнання сім’ям військовополонених, політв’язнів та колишнім заручникам.

Зокрема, на захід, який відбудеться 12 грудня в «Кримському Домі» запрошені: перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Аркадіуш Кутек, дружина посла пані Моніка Капа- Ціхоцька, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“На жаль, на даний момент більшість в’язнів, які утримуються Росією та окупаційною владою в ОРДЛО, не є публічно відомими ані в Україні, ані в Європі. Мало хто знає прізвища людей, що утримуються досі у тюрмах, в місцях незаконного ув’язнення на окупованих територіях та у Росії. Найбільш відомі заручники були звільнені під час обмінів полоненими у 2017 і 2019 роках завдяки ефективній медіакомпанії. Я кілька років працюю із сім’ями полонених як журналіст, і бачу, що саме постійний публічний розголос про їхні долі дає полоненим шанс на свободу. Проєкт відповідає потребам, про які повідомляють сім’ї заручників. Особливо потрібна допомога саме під час постійних карантинних заходів та роботи онлайн, тому ми вирішили допомогти комп’ютерним обладнанням”, – говорить координаторка проєкту, журналістка Monika Andruszewska.

Місце події: Кримський Дім, м. Київ, вул.Омеляновича-Павленка, 9

Дата та час: 12.12.2021, о 15:00.

Контакт: Зоре Мустафаєва, +380 50 086 6477,e-mail: Катерина Жук, [email protected]

Звертаємо увагу на обов’язкові карантинні обмеження. Доступ на захід за наявності сертифікату про вакцинацію або одужання, негативного ПЛР-тесту.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
“У розумінні військових Каховська ГЕС чи ЗАЕС не мають захисту, адже під час війни міжнародне законодавство безсенсове, це просто шматки паперу”, — Ґлен Ґрант

Руйнування Каховської ГЕС продемонструвало, що міжнародне право, яке прямо захищає небезпечні обʼєкти цивільної інфраструктури від атак військових, неефективне. МІПЛ спробувала розібратися, чому так відбувається, які інші обʼєкти перебувають у небезпеці і чи може міжнародна спільнота їх захистити.

7 Червня 2023

Військовополонені
Тульська колонія суворого режиму: полонених українців етапують все далі від кордону

Територія колонії у Донському — це головна двоповерхова будівля з камерами-двориками для прогулянок. Уздовж коридору — камери. У камерах — нари, стіл, дві лавки, туалет, умивальник, шафа для засобів гігієни. Камери розраховані на 10-24 особи, видно, що пропускна спроможність збільшена вже після початку великої війни.

6 Червня 2023

Інші воєнні злочини
“Українські діти перебувають в заручниках у росіян. До них застосовують тортури”, — Анастасія Пантелєєва

Двох підлітків із окупованого Бердянська — Тіграна Оганнісяна і його друга Микиту Ханганова — росіяни утримують, як […]

2 Червня 2023

Більше публікацій