Send Lette
Інші воєнні злочини

Поранення несумісні з життям, дитина померла до народження: лікарка про загиблу вагітну жінку з пологового будинку у Маріуполі

Вагітна з маріупольського пологового будинку, яка померла після влучання російської бомби у будівлю, отримала поранення несумісні з життям, а її дитина померла до народження. Про оце МІПЛ розповіла лікарка, яка була при кесаревому розтині. 

«До нас в Обласну лікарню інтенсивного лікування у Маріуполі почали привозити вагітних жінок з пологового будинку, у яку поцілили росіяни бомбою 9 березня. Найважчою була жінка, яку після показали на фото. У неї повністю був роздроблений таз. Травми були несумісні з життям», – говорить лікарка Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Саме у цей медзаклад привезли поранених вагітних жінок після обстрілу.

«Дитину ми дістали вже мертвою. Реанімація тривала протягом 30 хвилин, як і належить, – продовжує лікарка. – Але наші дії не дали жодних результатів. Породілля була жива. Ми встигли з нею поговорити. Вона не хотіла жити. Напевно, розуміла, який має стан, але найголовніше – не відчувала рух плоду. І тому вона говорила: «Не рятуйте, нічого не робіть, я не хочу жити, я хочу померти». Вона постійно це повторювала. Ми зробили все можливе, аби її врятувати».

З маріупольського пологового привезли й інших вагітних. «Одній жінці ми ампутували стопу, бо вона була роздроблена. А решта мали лише осколкові поранення, подряпини. З шести жінок одна померла, інші вижили та народили – діти здорові».

Нагадаємо, на гарячу лінію МІПЛ додзвонилася лікарка на той час вже окупованої Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Вона розповіла про розстріли людей російськими військами та обстріли житлових будинків поруч. Наразі лікарці вдалося виїхати з Маріуполя. 

____________________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій