Send Lette
Інші воєнні злочини

Поранення несумісні з життям, дитина померла до народження: лікарка про загиблу вагітну жінку з пологового будинку у Маріуполі

Вагітна з маріупольського пологового будинку, яка померла після влучання російської бомби у будівлю, отримала поранення несумісні з життям, а її дитина померла до народження. Про оце МІПЛ розповіла лікарка, яка була при кесаревому розтині. 

«До нас в Обласну лікарню інтенсивного лікування у Маріуполі почали привозити вагітних жінок з пологового будинку, у яку поцілили росіяни бомбою 9 березня. Найважчою була жінка, яку після показали на фото. У неї повністю був роздроблений таз. Травми були несумісні з життям», – говорить лікарка Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Саме у цей медзаклад привезли поранених вагітних жінок після обстрілу.

«Дитину ми дістали вже мертвою. Реанімація тривала протягом 30 хвилин, як і належить, – продовжує лікарка. – Але наші дії не дали жодних результатів. Породілля була жива. Ми встигли з нею поговорити. Вона не хотіла жити. Напевно, розуміла, який має стан, але найголовніше – не відчувала рух плоду. І тому вона говорила: «Не рятуйте, нічого не робіть, я не хочу жити, я хочу померти». Вона постійно це повторювала. Ми зробили все можливе, аби її врятувати».

З маріупольського пологового привезли й інших вагітних. «Одній жінці ми ампутували стопу, бо вона була роздроблена. А решта мали лише осколкові поранення, подряпини. З шести жінок одна померла, інші вижили та народили – діти здорові».

Нагадаємо, на гарячу лінію МІПЛ додзвонилася лікарка на той час вже окупованої Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Вона розповіла про розстріли людей російськими військами та обстріли житлових будинків поруч. Наразі лікарці вдалося виїхати з Маріуполя. 

____________________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу [email protected]

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Правозахисники встановили імена майже 1900 викрадених Росією українців і розповіли, як це зробили

У 2022 році Медійна ініціатива за права людини створила департамент документування міжнародних злочинів. Відтоді його співробітники системно фіксують випадки насильницьких зникнень, катувань, незаконного утримання та інші злочини Росії проти українців. Точна кількість затриманих цивільних невідома, МІПЛ же зафіксувала 1887 осіб, викрадених на окупованих територіях України. Ця цифра весь час змінюється.

10 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ворожка, керівник СБУ та вербування мера Очакова: 85 справ щодо війни в анонсі від МІПЛ

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

10 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій