Інші воєнні злочини

Поранення несумісні з життям, дитина померла до народження: лікарка про загиблу вагітну жінку з пологового будинку у Маріуполі

Вагітна з маріупольського пологового будинку, яка померла після влучання російської бомби у будівлю, отримала поранення несумісні з життям, а її дитина померла до народження. Про оце МІПЛ розповіла лікарка, яка була при кесаревому розтині. 

«До нас в Обласну лікарню інтенсивного лікування у Маріуполі почали привозити вагітних жінок з пологового будинку, у яку поцілили росіяни бомбою 9 березня. Найважчою була жінка, яку після показали на фото. У неї повністю був роздроблений таз. Травми були несумісні з життям», – говорить лікарка Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Саме у цей медзаклад привезли поранених вагітних жінок після обстрілу.

«Дитину ми дістали вже мертвою. Реанімація тривала протягом 30 хвилин, як і належить, – продовжує лікарка. – Але наші дії не дали жодних результатів. Породілля була жива. Ми встигли з нею поговорити. Вона не хотіла жити. Напевно, розуміла, який має стан, але найголовніше – не відчувала рух плоду. І тому вона говорила: «Не рятуйте, нічого не робіть, я не хочу жити, я хочу померти». Вона постійно це повторювала. Ми зробили все можливе, аби її врятувати».

З маріупольського пологового привезли й інших вагітних. «Одній жінці ми ампутували стопу, бо вона була роздроблена. А решта мали лише осколкові поранення, подряпини. З шести жінок одна померла, інші вижили та народили – діти здорові».

Нагадаємо, на гарячу лінію МІПЛ додзвонилася лікарка на той час вже окупованої Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Вона розповіла про розстріли людей російськими військами та обстріли житлових будинків поруч. Наразі лікарці вдалося виїхати з Маріуполя. 

____________________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *