Send Lette
Інші воєнні злочини

Поранення несумісні з життям, дитина померла до народження: лікарка про загиблу вагітну жінку з пологового будинку у Маріуполі

Вагітна з маріупольського пологового будинку, яка померла після влучання російської бомби у будівлю, отримала поранення несумісні з життям, а її дитина померла до народження. Про оце МІПЛ розповіла лікарка, яка була при кесаревому розтині. 

«До нас в Обласну лікарню інтенсивного лікування у Маріуполі почали привозити вагітних жінок з пологового будинку, у яку поцілили росіяни бомбою 9 березня. Найважчою була жінка, яку після показали на фото. У неї повністю був роздроблений таз. Травми були несумісні з життям», – говорить лікарка Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Саме у цей медзаклад привезли поранених вагітних жінок після обстрілу.

«Дитину ми дістали вже мертвою. Реанімація тривала протягом 30 хвилин, як і належить, – продовжує лікарка. – Але наші дії не дали жодних результатів. Породілля була жива. Ми встигли з нею поговорити. Вона не хотіла жити. Напевно, розуміла, який має стан, але найголовніше – не відчувала рух плоду. І тому вона говорила: «Не рятуйте, нічого не робіть, я не хочу жити, я хочу померти». Вона постійно це повторювала. Ми зробили все можливе, аби її врятувати».

З маріупольського пологового привезли й інших вагітних. «Одній жінці ми ампутували стопу, бо вона була роздроблена. А решта мали лише осколкові поранення, подряпини. З шести жінок одна померла, інші вижили та народили – діти здорові».

Нагадаємо, на гарячу лінію МІПЛ додзвонилася лікарка на той час вже окупованої Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Вона розповіла про розстріли людей російськими військами та обстріли житлових будинків поруч. Наразі лікарці вдалося виїхати з Маріуполя. 

____________________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Українського пілота Олександра Морозова тримають у СІЗО Лефортово. Його справу засекретили

Російські слідчі засекретили справу українського пілота малої авіації Олександра Морозова, якого затримали у Брянській області. Що відбувається у судовому процесі, невідомо навіть рідним обвинуваченого. Олександра утримують у СІЗО Лефортово у Москві. Його дружина розповідає, що в ув'язнені чоловіка били і катували.

11 Липня 2024

Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Родини полонених медиків вимагають посилити санкції проти російської медицини

Міжнародний комітет Червоного Хреста підтвердив утримання щонайменше 60 українських медиків у російському полоні. Натомість в обліку Медійної ініціативи за права людини наразі нараховується понад сто медиків, ув’язнених Росією. Загалом же правозахисники припускають, що таких бранців може бути понад 500. На цьому наголосили учасники пресконференції “Як визволити українських медиків з російського полону”.

26 Липня 2024

Війна і правосуддя
Російські паспорти, розстріл військовополоненого і херсонські депутати: 43 справи війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

26 Липня 2024

Військовополонені
Вихід із Азовсталі, теракт в Оленівці і одруження онлайн. Історія азовця Сергія Алєксєєвича

16 травня 2022 року азовець Сергій Алєксєєвич склав зброю, скинув амуніцію та разом із сотнею побратимів покинув територію Азовсталі, останнього оплоту захисників Маріуполя. У липні 2022 року в колонії, де утримували Маріупольський гарнізон, прогримів вибух. Пів сотні загиблих, понад сотня поранених — усі азовці. Сергій Алєксєєвич вижив, але отримав поранення і досі залишається у полоні. 

26 Липня 2024

Більше публікацій