Інші воєнні злочини

Поранення несумісні з життям, дитина померла до народження: лікарка про загиблу вагітну жінку з пологового будинку у Маріуполі

Вагітна з маріупольського пологового будинку, яка померла після влучання російської бомби у будівлю, отримала поранення несумісні з життям, а її дитина померла до народження. Про оце МІПЛ розповіла лікарка, яка була при кесаревому розтині. 

«До нас в Обласну лікарню інтенсивного лікування у Маріуполі почали привозити вагітних жінок з пологового будинку, у яку поцілили росіяни бомбою 9 березня. Найважчою була жінка, яку після показали на фото. У неї повністю був роздроблений таз. Травми були несумісні з життям», – говорить лікарка Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Саме у цей медзаклад привезли поранених вагітних жінок після обстрілу.

«Дитину ми дістали вже мертвою. Реанімація тривала протягом 30 хвилин, як і належить, – продовжує лікарка. – Але наші дії не дали жодних результатів. Породілля була жива. Ми встигли з нею поговорити. Вона не хотіла жити. Напевно, розуміла, який має стан, але найголовніше – не відчувала рух плоду. І тому вона говорила: «Не рятуйте, нічого не робіть, я не хочу жити, я хочу померти». Вона постійно це повторювала. Ми зробили все можливе, аби її врятувати».

З маріупольського пологового привезли й інших вагітних. «Одній жінці ми ампутували стопу, бо вона була роздроблена. А решта мали лише осколкові поранення, подряпини. З шести жінок одна померла, інші вижили та народили – діти здорові».

Нагадаємо, на гарячу лінію МІПЛ додзвонилася лікарка на той час вже окупованої Обласної лікарні інтенсивного лікування у Маріуполі. Вона розповіла про розстріли людей російськими військами та обстріли житлових будинків поруч. Наразі лікарці вдалося виїхати з Маріуполя. 

____________________

Медійна ініціатива за права людини у коаліції з іншими правозахисними організаціями документує воєнні злочини та злочини проти людяності, що вчиняються на території України у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації.

Відомі вам факти надсилайте на адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
На Генасамблеї ООН нагадали про вбивство 16-річного Тіграна Оганнісяна

Під час виступу в рамках Генасамблеї ООН Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що просто перед вильотом до Сполучених Штатів мав розмову з матір’ю загиблого підлітка Тіграна Оганнісяна

22 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
“Гаряча точка світу” на мапі катувань: Спеціальна доповідачка ООН Еліс Джил Едвардс зустрілась з українськими правозахисниками в Києві

У п’ятницю у рамках свого візиту до України офіс МІПЛ відвідала Спеціальна доповідачка ООН з питань катувань […]

8 Вересня 2023

Інші воєнні злочини
Любов Смачило: Росія зобовʼязана негайно звільнити цивільних українців з полону

Медійна ініціативи за права людини бере участь у конференції щодо українських жінок, яких викрала і утримує в неволі Росія. Захід відбувається в Анкарі.

29 Серпня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
В ОБСЄ закликали повернути тіла українських підлітків Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова

У Скопʼє під час щорічної зустрічі Ради міністрів ОБСЄ голова МІПЛ Ольга Решетилова порушила питання повернення тіл убитих в окупованому Бердянську неповнолітніх Тіграна Оганнісяна і Микити Ханганова. Вона закликала ОБСЄ втрутитися в цю ситуацію, позаяк тіла підлітків не віддають рідним уже понад пʼять місяців.

2 Грудня 2023

Адвокація
МІПЛ отримала відзнаку захисників демократії в ОБСЄ

Під час 30-го щорічного засідання Ради міністрів ОБСЄ в Скоп’є представники восьми держав-учасниць, що входять до Ініціативи захисників демократії (DDI), відзначили МІПЛ за документування російських злочинів та постійну адвокаційну діяльність. Церемонія відбулася за участі представників Канади, Данії, Чорногорії, Нідерландів, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США.  

1 Грудня 2023

Війна і правосуддя
Вісім судів в одному. Як під час війни працює один із найбільших судів Дніпропетровщини 

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області — другий у регіоні за навантаженням. Від Павлограда до Донецька менше 200 кілометрів, але суд жодного дня не зупиняв роботу. 21 листопада суд провів звітну пресконференцію про роботу в умовах воєнного стану. Журналістка МІПЛ побувала на ній. 

1 Грудня 2023

Більше публікацій