Send Lette
Адвокація

Повернення депортованих дітей: що думає Глобальний Південь?

Медійна ініціатива за права людини підготувала аналітичну записку на основі опитування  учасників міжнародної конференції Crimea Global. Understanding Ukraine through the South щодо обізнаності суспільств їхніх країн та готовності долучитися до імплементації пункту 4 Формули миру президента Зеленського — повернення всіх депортованих дітей, військовополонених і цивільних з російської неволі.

До опитування долучилися представники Бразилії, Аргентини та Філіппін, які раніше брали участь у конференціях Crimea Global, що пройшли у Києві у 2023 – 2024 рр. Більшість респондентів зазначили, що вперше дізналися про проблему депортації українських дітей саме під час цього заходу. Це вказує на низьку поінформованість у суспільствах незахідних країн щодо порушень міжнародного гуманітарного та кримінального права, скоєних Росією, а також на потенціал таких форматів як форуми та конференції для налагодження діалогу та партнерства.

Особливо цінним став відгук респондента з Аргентини, який провів паралелі з досвідом насильницьких зникнень людей (зокрема дітей) у власній країні у 1970-х роках. Аргентина має напрацьовані механізми ДНК-ідентифікації зниклих, що, враховуючи також участь країни у Міжнародній коаліції за повернення українських дітей, на думку учасника, може бути корисним для налагодження співпраці з Україною у питаннях пошуку депортованих.

Результати опитування показали, що політична нейтральність або ізоляціонізм деяких країн, зокрема Бразилії та Філіппін, ускладнює просування теми на рівні публічної дипломатії. Водночас позитивні сигнали надходять з Південно Африканської Республіки, де у листопаді 2024 року відбулася конференція Bring Kids Back UA, а представники громадського сектору виходили зі спільними з українськими партнерами заявами щодо їх повернення депортованих дітей.

Рекомендації, викладені в аналітичній записці, передбачають проведення регіональних форумів, присвячених реалізації 4-го пункту Формули миру, активніше залучення місцевих медіа та впливових осіб для поширення інформації, посилення міжнародної присутності історій українських родин, які пережили депортацію чи полон, а також розвиток партнерств з країнами, що мають подібний досвід і можуть поділитися напрацьованими підходами, як-от Аргентина.

Із повною версією звіту можна ознайомитися тут. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Адвокація
ВЛК за 2 дні. Як хворі потрапляють на фронт і чим це загрожує

Після початку повномасштабного вторгнення Україна максимально спростила доступ до військово-лікарських комісій (ВЛК), щоб збільшити пропускну спроможність системи та зробити її швидшою для військовозобов'язаних. Для цього, зокрема, минулоріч запустили триетапну реформу ВЛК, запровадивши електронний документообіг. Водночас тепер швидкість впливає на якість висновків комісії, через що у військо потрапляють люди з важкими діагнозами. 

18 Червня 2025

Адвокація
Євродепутати вимагають звільнити викрадених в окупації українців: готують резолюцію

У Європейському парламенті відбулися дебати щодо проєкту резолюції “Людська ціна війни Росії проти України: критична ситуація щодо незаконно утримуваних українських цивільних та військовополонених”. Документ засуджує масові незаконні затримання українців, катування, сфабриковані обвинувачення і нелюдські умови утримання.

17 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
В Одесі судять уже другого працівника СІЗО, який постраждав від російських катувань. І ще 104 справи в українських судах

Відстежуємо найцікавіші судові справи про злочини, скоєні в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з матеріалу з анонсами на сайті.

27 Червня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Насильницькі зникнення
Активіст із Херсонщини перерізав собі вени після затримання, аби врятувати дружину від росіян

Активіст із Нової Каховки Олександр, прізвище якого ми не називаємо з міркувань безпеки, до повномасштабного вторгнення знімав на відео знос памʼятників Леніну на Херсонщині, а в окупації став мішенню для росіян. Його катували впродовж двох тижнів, щоб він здав інших громадських діячів міста, схиляли до “співпраці”.

25 Червня 2025

Більше публікацій