Send Lette
Адвокація

Повернення депортованих дітей: що думає Глобальний Південь?

Медійна ініціатива за права людини підготувала аналітичну записку на основі опитування  учасників міжнародної конференції Crimea Global. Understanding Ukraine through the South щодо обізнаності суспільств їхніх країн та готовності долучитися до імплементації пункту 4 Формули миру президента Зеленського — повернення всіх депортованих дітей, військовополонених і цивільних з російської неволі.

До опитування долучилися представники Бразилії, Аргентини та Філіппін, які раніше брали участь у конференціях Crimea Global, що пройшли у Києві у 2023 – 2024 рр. Більшість респондентів зазначили, що вперше дізналися про проблему депортації українських дітей саме під час цього заходу. Це вказує на низьку поінформованість у суспільствах незахідних країн щодо порушень міжнародного гуманітарного та кримінального права, скоєних Росією, а також на потенціал таких форматів як форуми та конференції для налагодження діалогу та партнерства.

Особливо цінним став відгук респондента з Аргентини, який провів паралелі з досвідом насильницьких зникнень людей (зокрема дітей) у власній країні у 1970-х роках. Аргентина має напрацьовані механізми ДНК-ідентифікації зниклих, що, враховуючи також участь країни у Міжнародній коаліції за повернення українських дітей, на думку учасника, може бути корисним для налагодження співпраці з Україною у питаннях пошуку депортованих.

Результати опитування показали, що політична нейтральність або ізоляціонізм деяких країн, зокрема Бразилії та Філіппін, ускладнює просування теми на рівні публічної дипломатії. Водночас позитивні сигнали надходять з Південно Африканської Республіки, де у листопаді 2024 року відбулася конференція Bring Kids Back UA, а представники громадського сектору виходили зі спільними з українськими партнерами заявами щодо їх повернення депортованих дітей.

Рекомендації, викладені в аналітичній записці, передбачають проведення регіональних форумів, присвячених реалізації 4-го пункту Формули миру, активніше залучення місцевих медіа та впливових осіб для поширення інформації, посилення міжнародної присутності історій українських родин, які пережили депортацію чи полон, а також розвиток партнерств з країнами, що мають подібний досвід і можуть поділитися напрацьованими підходами, як-от Аргентина.

Із повною версією звіту можна ознайомитися тут. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Родини викрадених росіянами цивільних вимагають створити єдиний реєстр цивільних бранців РФ і повернути їхніх рідних додому

Вже традиційно рідні цивільних бранців РФ та інші активісти зібралися в центрі столиці на Контрактовій площі, щоб привернути увагу більшої кількості людей до питання повернення українців з російського полону. 

21 Липня 2025

Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Більше публікацій