Send Lette
Без категорії

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

Олена вже 10 років займається волонтерською діяльністю. Опікується пораненими військовими у медичних закладах, займається пошуком для них реабілітації, збирає гроші на їхні потреби, а також передає допомогу на фронт. 

Нагорода “Честь. Слава. Держава” Олени Бєлячкової. Фото: особистий архів

Разом із однодумицями щосуботи волонтерка відвідує Інститут травматології та ортопедії в Києві, аби передати захисникам, які там лікуються, смаколики, а також за потреби ліки та інші потрібні речі.

Волонтерки в Інституті травматології та ортопедії в Києві. Фото: Facebook-сторінка Олени Бєлячкової

А у 2016 році, опікуючись пораненими в Київському військовому госпіталі, Олена разом з ще пʼятьма волонтерками створили масштабний фотопроєкт “Якби не війна”, який згодом став книгою з однойменною назвою. У ній зібрано 122 історії бійців та бійчинь, чиї життя змінила війна. З цією виставкою волонтерки обʼїздили всі обласні центри України, окрім Криму. На Луганщині проєкт презентували у Сєвєродонецьку, а на Донеччині — у Маріуполі. 

“Нам дуже допомагав Азов, Національний корпус, які дотримуються політики патріотичного виховання молоді. І завдяки цій підтримці у нас у кожному місті було чимало молоді. Все це ми робили на волонтерських засадах. Тоді у нас і сформувалася постійна група дівчат — волонтерок. З того часу ми волонтеримо разом”, — розповідає Олена. 

Команда фотопроєкту “Якби не війна” разом із героями. Фото: Facebook-сторінка проєкту

Волонтерка додає: “Я завжди ніяковію від цих нагород. Я не заради них це роблю. Для мене головне — допомагати і наближати перемогу. У вересні 2014 року я прийшла у військовий госпіталь і кілька років фактично жила там. Попри дуже болісні втрати, серйозні поранення та інші жахи, ми не маємо права опустити руки і здатися, оскільки загартовані десятьма роками боротьби. Це нагорода не для мене особисто, а для всіх тих, хто стільки років поруч зі мною”.

Після початку повномасштабного вторгнення Олена, яка є юристкою, доєдналася до команди Медійної ініціативи за права людини як координатора родин зниклих безвісти і військовополонених. За цей час вона проконсультувала сотні сімей, допомогла десяткам обʼєднань і спільнот родин зниклих безвісти і військовополонених. Вона також працює над законодавчими змінами, аби права цих категорій населення були дотримані. 

Олена Бєлячкова консультує родини під час одного з заходів, куди її запросили спікером від МІПЛ. Фото: МІПЛ

Неймовірно пишаємося нашою колегою та вітаємо з цією заслуженою нагородою!

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Вербування дітей Росією: диверсія чи воєнний злочин?

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

2 Травня 2025

Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Єдина платформа для родин зниклих безвісти запрацює вже у травні — Артур Добросердов 

Чи має Україна державну стратегію розшуку зниклих безвісти і повернення полонених? Що робити, якщо рідна людина потрапила в полон чи зникла безвісти? Як допомогти звільненню полонених і цивільних утримуваних і водночас їм не зашкодити? Ці питання обговорили на круглому столі “Зниклі та полонені: дорога до справедливості”. Організатором заходу стала громадська організація “Жінки роду” за участі об’єднань “Жінки ТРО”, “Жінки ЗСУ”, Національної спілки журналістів України. 

3 Травня 2025

Війна і правосуддя
Суд над жінкою, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

3 Травня 2025

Вербування дітей Росією: диверсія чи воєнний злочин?

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

2 Травня 2025

Більше публікацій