Send Lette
Без категорії

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

Олена вже 10 років займається волонтерською діяльністю. Опікується пораненими військовими у медичних закладах, займається пошуком для них реабілітації, збирає гроші на їхні потреби, а також передає допомогу на фронт. 

Нагорода “Честь. Слава. Держава” Олени Бєлячкової. Фото: особистий архів

Разом із однодумицями щосуботи волонтерка відвідує Інститут травматології та ортопедії в Києві, аби передати захисникам, які там лікуються, смаколики, а також за потреби ліки та інші потрібні речі.

Волонтерки в Інституті травматології та ортопедії в Києві. Фото: Facebook-сторінка Олени Бєлячкової

А у 2016 році, опікуючись пораненими в Київському військовому госпіталі, Олена разом з ще пʼятьма волонтерками створили масштабний фотопроєкт “Якби не війна”, який згодом став книгою з однойменною назвою. У ній зібрано 122 історії бійців та бійчинь, чиї життя змінила війна. З цією виставкою волонтерки обʼїздили всі обласні центри України, окрім Криму. На Луганщині проєкт презентували у Сєвєродонецьку, а на Донеччині — у Маріуполі. 

“Нам дуже допомагав Азов, Національний корпус, які дотримуються політики патріотичного виховання молоді. І завдяки цій підтримці у нас у кожному місті було чимало молоді. Все це ми робили на волонтерських засадах. Тоді у нас і сформувалася постійна група дівчат — волонтерок. З того часу ми волонтеримо разом”, — розповідає Олена. 

Команда фотопроєкту “Якби не війна” разом із героями. Фото: Facebook-сторінка проєкту

Волонтерка додає: “Я завжди ніяковію від цих нагород. Я не заради них це роблю. Для мене головне — допомагати і наближати перемогу. У вересні 2014 року я прийшла у військовий госпіталь і кілька років фактично жила там. Попри дуже болісні втрати, серйозні поранення та інші жахи, ми не маємо права опустити руки і здатися, оскільки загартовані десятьма роками боротьби. Це нагорода не для мене особисто, а для всіх тих, хто стільки років поруч зі мною”.

Після початку повномасштабного вторгнення Олена, яка є юристкою, доєдналася до команди Медійної ініціативи за права людини як координатора родин зниклих безвісти і військовополонених. За цей час вона проконсультувала сотні сімей, допомогла десяткам обʼєднань і спільнот родин зниклих безвісти і військовополонених. Вона також працює над законодавчими змінами, аби права цих категорій населення були дотримані. 

Олена Бєлячкова консультує родини під час одного з заходів, куди її запросили спікером від МІПЛ. Фото: МІПЛ

Неймовірно пишаємося нашою колегою та вітаємо з цією заслуженою нагородою!

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Правозахисники вимагають від державних органів розробити покроковий механізм дій для родичів зниклих безвісти

Попри те, що війна в Україні триває понад 10 років, українська влада досі не напрацювали для родин зниклих безвісти єдиного покрокового механізму дій для забезпечення юридичного статусу, пошуку своїх рідних та отримання належних прав і соціальних гарантій.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Війна і правосуддя
З плакатами і сонними вірянками. Суд у Черкасах дослідив відео обшуку у митрополита Феодосія

У Черкасах триває суд над Денисом Снігірьовим (церковне ім’я — Феодосій), керівником Черкаської єпархії УПЦ МП. Його звинувачують у виправданні агресії Росії та розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. Снігірьов провину не визнає. На останньому засіданні почали досліджувати відео з обшуку будинку Феодосія. Що побачили слідчі і як відбувся суд — у репортажі МІПЛ.

8 Квітня 2025

Аналітика
Сповіщають про загибель телефоном: як держоргани порушують права родин захисників

Проблеми комунікації родин військовослужбовців із державними органами та шляхи їхнього вирішення обговорили під час презентації нового аналітичного огляду Медійної ініціативи за права людини. У заході взяли участь родини військовослужбовців, правозахисники, представники Офісу Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин та Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генштабу ЗСУ.

7 Квітня 2025

Більше публікацій