Send Lette
Без категорії

Правозахисницю і волонтерку Олену Бєлячкову нагородили медаллю “Честь. Слава. Держава”

Олену Бєлячкову, координаторку родин зниклих безвісти і полонених Медійної ініціативи за права людини та волонтерку з 10-річним стажем, нагородили медаллю Київського міського голови “Честь. Слава. Держава” за мужність, патріотизм та високу громадянську позицію. 

Олена вже 10 років займається волонтерською діяльністю. Опікується пораненими військовими у медичних закладах, займається пошуком для них реабілітації, збирає гроші на їхні потреби, а також передає допомогу на фронт. 

Нагорода “Честь. Слава. Держава” Олени Бєлячкової. Фото: особистий архів

Разом із однодумицями щосуботи волонтерка відвідує Інститут травматології та ортопедії в Києві, аби передати захисникам, які там лікуються, смаколики, а також за потреби ліки та інші потрібні речі.

Волонтерки в Інституті травматології та ортопедії в Києві. Фото: Facebook-сторінка Олени Бєлячкової

А у 2016 році, опікуючись пораненими в Київському військовому госпіталі, Олена разом з ще пʼятьма волонтерками створили масштабний фотопроєкт “Якби не війна”, який згодом став книгою з однойменною назвою. У ній зібрано 122 історії бійців та бійчинь, чиї життя змінила війна. З цією виставкою волонтерки обʼїздили всі обласні центри України, окрім Криму. На Луганщині проєкт презентували у Сєвєродонецьку, а на Донеччині — у Маріуполі. 

“Нам дуже допомагав Азов, Національний корпус, які дотримуються політики патріотичного виховання молоді. І завдяки цій підтримці у нас у кожному місті було чимало молоді. Все це ми робили на волонтерських засадах. Тоді у нас і сформувалася постійна група дівчат — волонтерок. З того часу ми волонтеримо разом”, — розповідає Олена. 

Команда фотопроєкту “Якби не війна” разом із героями. Фото: Facebook-сторінка проєкту

Волонтерка додає: “Я завжди ніяковію від цих нагород. Я не заради них це роблю. Для мене головне — допомагати і наближати перемогу. У вересні 2014 року я прийшла у військовий госпіталь і кілька років фактично жила там. Попри дуже болісні втрати, серйозні поранення та інші жахи, ми не маємо права опустити руки і здатися, оскільки загартовані десятьма роками боротьби. Це нагорода не для мене особисто, а для всіх тих, хто стільки років поруч зі мною”.

Після початку повномасштабного вторгнення Олена, яка є юристкою, доєдналася до команди Медійної ініціативи за права людини як координатора родин зниклих безвісти і військовополонених. За цей час вона проконсультувала сотні сімей, допомогла десяткам обʼєднань і спільнот родин зниклих безвісти і військовополонених. Вона також працює над законодавчими змінами, аби права цих категорій населення були дотримані. 

Олена Бєлячкова консультує родини під час одного з заходів, куди її запросили спікером від МІПЛ. Фото: МІПЛ

Неймовірно пишаємося нашою колегою та вітаємо з цією заслуженою нагородою!

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Єрмак у Канаді озвучив план звільнення цивільних українців з російського полону. До його розробки долучилась МІПЛ

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України, під час Міністерської конференції з людського виміру Формули миру у Монреалі заявив, що міжнародна спільнота має спрямувати зусилля на звільнення цивільних, яких утримує Росія. Про це йдеться на сайті президента України. 

31 Жовтня 2024

Правозахисники вимагають від державних органів розробити покроковий механізм дій для родичів зниклих безвісти

Попри те, що війна в Україні триває понад 10 років, українська влада досі не напрацювали для родин зниклих безвісти єдиного покрокового механізму дій для забезпечення юридичного статусу, пошуку своїх рідних та отримання належних прав і соціальних гарантій.

30 Серпня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Голова МІПЛ Ольга Решетилова призначена Уповноваженим президента України з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Кобилинської, більш відомої за дівочим прізвищем Решетилова, Уповноваженим президента з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

30 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Аграрій із Куп’янська, який нібито торгував із Росією, каже про “погрози СБУ”. Репортаж із суду в Харкові про справу, яка триває два роки

Едуард Лебеденко з Куп`янська Харківської області. Він був директором приватного підприємства “Полесадсервіс”. Слідчі вважають, що під час окупації району він співпрацював із росіянами — отримав від них дозвіл на торгівлю та продавав продукцію в Росію. МІПЛ побувала на двох останніх засіданнях та розповідає про перебіг справи.

30 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
У Ростові до 18 і більше років засудили трьох українців за замах на Леніна — бойовика “ДНР”

37-річну Наталію Власову та 46-річного Віктора Шидловського представники проросійських квазіструктур так званої “ДНР” затримали 21 березня 2019 року під час перетину контрольно-пропускного пункта “Оленівка”. Обидвоє їхали в окупований Донецьк, ніби з підробленими документами на прізвище Петренко. У Донецьку їх вже чекав знайомий 47-річний Сергій Грузинов. Під час судового засідання всі троє заявили, що під катуваннями оговорили себе, взявши на себе злочини, які не вчиняли.

30 Грудня 2024

Більше публікацій