Send Lette
Аналітика

Проблема на десятиліття. Чому важко розшукати зниклих безвісти в умовах війни в Україні?

З 2014 року на території України триває міжнародний збройний конфлікт, розпочатий Російською Федерацією, внаслідок якого тисячі українських громадян зникли безвісти. Точна кількість зниклих в умовах війни осіб не була відома, але станом на 2020 рік до Міжнародного комітету Червоного Хреста надійшло 1835 заяв про пошук рідних у зв’язку зі збройним конфліктом в Україні. З початком повномасштабного вторгнення РФ кількість зниклих безвісти невпинно зростає.

Станом на квітень 2024 року в реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин, який діє при Міністерстві внутрішніх справ України, уже понад 36 тисяч записів про людей, які зникли безвісти в умовах війни. Десятки тисяч сімей нічого не знають про долю своїх рідних. Їх немає ані серед живих, ані серед загиблих. У цій цілковитій невизначеності рідні зниклих безвісті ризикують бути усе життя.

Пошук та ідентифікація зниклих безвісти — одна з найскладніших і водночас найнеобхідніших процедур в умовах війни. Випадок України унікальний, оскільки цей процес відбувається під час збройного конфлікту, а не після його завершення. Це обумовлено тим, що війна триває довго, складно прогнозувати, коли закінчиться, а з плином часу шанси на успішний пошук та ідентифікацію зниклих безвісти суттєво
зменшуються.

У цій аналітичній довідці представлено визначення поняття “зниклі безвісти”, описано, як регулюються права цієї категорії осіб та їхніх рідних, означено проблеми обліку та розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та запропоновано рекомендації щодо покращення ситуації із захистом прав зниклих безвісти та їхніх рідних.

Аналітичну довідку читайте нижче.

Текст довідки також доступний за посиланням.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Аналітика
Примусова паспортизація. Як українцям на окупованих територіях та в РФ нав’язують російське громадянство

Коаліція "Україна. П'ята ранку", до якої входить Медійна ініціатива за права людини, підготувала спільну аналітику. Мета дослідження: простежити ключові етапи та практики впровадження політики нав’язування громадянства РФ українським громадянам, а також надати правову кваліфікацію таких дій — у межах міжнародного права і в межах українського законодавства.

10 Квітня 2024

Аналітика
Зневіра чи пошук справедливості: чому потерпілі від воєнних злочинів беруть участь у судових засіданнях

Двадцятого березня МІПЛ презентувала аналітичне дослідження про правове становище, досвід і мотивацію потерпілих у справах щодо воєнних злочинів.

20 Березня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Наступного тижня в українських судах розглянуть 60 резонансних справ про держзраду, шпигунство і колаборантів

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

5 Липня 2024

Війна і правосуддя
Прокуратура зареєструвала 92 кримінальні справи щодо порушення Росією права на справедливий суд 

В органах прокуратури зареєстровано 92 кримінальні справи, пов’язані з грубими порушеннями права на справедливий суд щодо українських військовополонених та цивільних затриманих на тимчасово окупованих територіях України і в Росії. 

4 Липня 2024

Квазіправова система
Росіяни засудили до 6,5 років вʼязниці херсонського залізничника Олександра Керекешу

Керівника Херсонської дистанції колії № 15 Одеської залізниці звинуватили у диверсії. Перший рік він проведе у вʼязниці, решту 5,5 — у колонії суворого режиму. 

4 Липня 2024

Більше публікацій