Send Lette
Адвокація

Проросійські меседжі про Україну активно циркулюють у країнах Африки, Азії та Латинської Америки — нове дослідження МІПЛ

Медійна ініціатива за права людини підготувала аналітичний звіт про те, як російсько-українська війна висвітлюється у медіа та соціальних мережах 63 країн Африки, Азії та Латинської Америки. Дослідження, проведене спільно з компанією LOOQME, охопило понад 94 тисячі згадок в медіа з жовтня 2024 по травень 2025 року.

Ключовий висновок: у країнах Африки Азії та Південної Америки активно циркулюють проросійські меседжі, часто подані у вигляді антизахідної критики. Часто у цих регіонах форсувалися теми, пов’язані з  інавгурацією Дональда Трампа та його так званої “мирної ініціативи” щодо російсько-української війни.

Інфографіка з дослідження МІПЛ

Згадки про Україну здебільшого нейтральні (53%), але негативних повідомлень — 40%, тоді як позитивних лише 7%. В Африці проросійські наративи становлять майже третину від усіх повідомлень, їх поширюють переважно через соцмережі, часто анонімно або через акаунти з малою аудиторією до 5 тисяч підписників.

Дезінформаційні кампанії, спрямовані проти України, добре координовані і здебільшого атакують легітимність української влади, підтримку з боку Заходу та саму суть війни як акту російської агресії. Вони часто повторюють наратив російської пропаганди, що Росія була змушена розв’язати повномасштабну війну через розширення НАТО на схід.

Інфографіка з дослідження МІПЛ

МІПЛ закликає українську владу активізувати комунікаційні зусилля: посилити присутність у соцмережах в країнах Африки, Азії та Південної Америки, розвінчувати фейки, залучати локальних лідерів думок і фокусуватись на темах, що викликають емпатію, зокрема захисті цивільного населення, викраденні дітей, гуманітарних питаннях.

Повний звіт із рекомендаціями доступний у за цим посиланням.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Верховна Рада ухвалила закон про виплату 15 мільйонів гривень родинам загиблих в полоні військових

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт №13168, який гарантує одноразову виплату у розмірі 15 млн грн родинам військовослужбовців, загиблих у полоні — незалежно від причини смерті. Для набрання чинності закон має підписати президент України.

16 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Адвокація
Підтримка родин полонених і фіксація наслідків катувань. У Києві міркують про підтримку постраждалих від дій РФ

26 червня у світі відзначають Міжнародний день на підтримку жертв катувань. За ініціативи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Києві в цей день відбулась панельна дискусія, участь у якій взяли спільноти родин військовополонених, громадські організації та представники держорганів.

26 Червня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Родини викрадених росіянами цивільних вимагають створити єдиний реєстр цивільних бранців РФ і повернути їхніх рідних додому

Вже традиційно рідні цивільних бранців РФ та інші активісти зібралися в центрі столиці на Контрактовій площі, щоб привернути увагу більшої кількості людей до питання повернення українців з російського полону. 

21 Липня 2025

Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Війна і правосуддя
МІПЛ після рішення ЄСПЛ пропонує порушити першу в Україні кримінальну справу за ознаками злочину проти людяності

16 липня у Києві відбулася панельна дискусія “Рішення ЄСПЛ у справі “Україна та Нідерланди проти Росії” і його значення для захисту прав потерпілих від російської агресії”. Захід організували Міністерство юстиції України та Центр прав людини ZMINA за підтримки Посольства Чехії в Україні. 

16 Липня 2025

Більше публікацій