Send Lette
Військовополонені

Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

Відповідаючи на питання модераторки панелі, голови Медійної ініціативи за права людини Ольги Решетилової, він зазначив, що на початку повномасштабного вторгнення Україна сподівалась на допомогу міжнародних організацій, втім їх ефективність у питаннях забезпечення міжнародного гуманітарного права виявилась неефективною.

– Міжнародні організації не працюють там, де є невизнані або терористичні уряди. […] На жаль, про не ефективність міжнародних організацій говорить той факт, що на сьогодні в полоні держави-агресора перебуває три співробітники ОБСЄ. І ОБСЄ звертається до України по допомогу у їх звільненні. Ми не відмовляємо, – повідомив Усов.

З його слів, у період з 2014 по 2022 рік Україна повернула з полону 3359 громадян. У жодному з них міжнародні організації участі не брали, сказав Усов.

Крім того, Україна повернула: 

  • у 2020 році – двох українців з полону Іраку; 
  • у 2021  – 715 полонених (у тому числі громадян США та Канади) з Афганістану; 
  • у 2021 – 13 українців та 2 громадян Польщі з іракського Курдистану;
  • у 2023 – 91 українця та 23 громадянина інших держав з Судану;
  • у 2023-2024 роках – евакуювала з Сектору Гази 363 українці та 12 громадян інших держав.

Зі слів секретаря Корштабу, наразі Україні в обмінах полоненими активно допомагають незахідні країни, як-от Катар, ОАЕ та Туреччина. Разом з тим в українському полоні перебувають громадяни Словаччини та 9 незахідних країн, які воювали на боці Росії, а саме: Ірану, Непалу, Ємену, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Сьєрра-Леоне, Куби та Шрі-Ланки. Російська Федерація не зверталася до української сторони щодо їх звільнення. 

Дмитро Усов висловив сподівання на активну участь незахідних країн, які мають представництва у міжнародних організаціях, у звільненні українців з російського полону та розв’язання гуманітарних питань. 

Нагадаємо, що про це Дмитро Усов розповів під час дискусії “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”. Більше про панель читайте тут. 

Авторка: Анастасія Лоза, комунікаційна менеджерка МІПЛ

1 Коментар
  • Росія зазвичай використовує органзацію обміну полоненими з українського боку для розкручування своїх агентів. Такими були спочатку Медведчук, пізніше Єрмак і Буданов. Вірогідно замісник Буданова Усов також у цьому списку, Штірліц грьобаний.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
184 українців померли у російському полоні від початку великої війни — Коордштаб

Медійна ініціатива за права людини отримала інформацію про офіційно підтверджену кількість українців, загиблих у російському полоні. Більшість із них — військовополонені, однак є і цивільні. МІПЛ також дослідила найпоширеніші причини смерті в полоні.

23 Грудня 2024

Військовополонені
Правозахисники надіслали МКС повідомлення із закликом розслідувати вбивство українських полонених в Оленівці

Регіональний центр прав людини разом із партнерами — Медійною ініціативою за права людини, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Yahad-In Unum, OSINT FOR UKRAINE та Спільнотою Оленівки — надіслали повідомлення до Міжнародного кримінального суду із закликом розслідувати масове вбивство та катування українських військовополонених в Оленівці.

11 Грудня 2024

Військовополонені
На Львівщині родини зниклих безвісти та військовополонених зустрілися із ТЦК і Коордштабом

В Україні офіційно зниклими безвісти вважаються 55 тисяч людей. За кожною з цих цифр — трагедія родини. Й не всі вони знають алгоритм, як шукати рідних. Аби допомагати одне одному, родини  безвісти зниклих і полонених почали об'єднуватися. Одна з таких спільнот є у Сокалі. Її створила Соломія Луковецька. Жінка вже півтора року чекає на свого чоловіка, бійця 93-ої бригади Холодний Яр. Він зник у травні 2023 року поблизу Бахмуту.

9 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
“Ліпше б у голову вистрілили”: журналісти дізналися, хто причетний до катувань і суду над херсонцем Романом Третьяковим

Одним із учасників херсонського руху опору був Роман Третьяков. Четвертого серпня 2022 року чоловік прокинувся від того, що в його квартирі випилювали двері. Втекти не вдалося. Третьякова змушували зізнатися в диверсійній діяльності. У полоні провів 19,5 місяців. Пережив тортури струмом і голод.

24 Грудня 2024

Cards
Олександр Слісаренко

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року Місце зникнення: с. Горностаївка, Херсонська область Олександр Слісаренко — очільник Територіального […]

24 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Полонений росіянин, шпигунство за ЗСУ та військовополонений з Криму: 64 справи щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

23 Грудня 2024

Більше публікацій