Send Lette
Військовополонені

Проти України на боці Росії воюють громадяни Ірану, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Куби та Шрі-Ланки – Усов

В українському полоні перебувають громадяни дев’яти незахідних країн, які воювали на боці Російської Федерації, і держава-агресорка не зверталася до України, щоб їх повернути. Про це 21 листопада заявив Дмитро Усов, секретар українського Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, під час однієї з панелей конференції Crimea Global 2024.

Відповідаючи на питання модераторки панелі, голови Медійної ініціативи за права людини Ольги Решетилової, він зазначив, що на початку повномасштабного вторгнення Україна сподівалась на допомогу міжнародних організацій, втім їх ефективність у питаннях забезпечення міжнародного гуманітарного права виявилась неефективною.

– Міжнародні організації не працюють там, де є невизнані або терористичні уряди. […] На жаль, про не ефективність міжнародних організацій говорить той факт, що на сьогодні в полоні держави-агресора перебуває три співробітники ОБСЄ. І ОБСЄ звертається до України по допомогу у їх звільненні. Ми не відмовляємо, – повідомив Усов.

З його слів, у період з 2014 по 2022 рік Україна повернула з полону 3359 громадян. У жодному з них міжнародні організації участі не брали, сказав Усов.

Крім того, Україна повернула: 

  • у 2020 році – двох українців з полону Іраку; 
  • у 2021  – 715 полонених (у тому числі громадян США та Канади) з Афганістану; 
  • у 2021 – 13 українців та 2 громадян Польщі з іракського Курдистану;
  • у 2023 – 91 українця та 23 громадянина інших держав з Судану;
  • у 2023-2024 роках – евакуювала з Сектору Гази 363 українці та 12 громадян інших держав.

Зі слів секретаря Корштабу, наразі Україні в обмінах полоненими активно допомагають незахідні країни, як-от Катар, ОАЕ та Туреччина. Разом з тим в українському полоні перебувають громадяни Словаччини та 9 незахідних країн, які воювали на боці Росії, а саме: Ірану, Непалу, Ємену, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Сьєрра-Леоне, Куби та Шрі-Ланки. Російська Федерація не зверталася до української сторони щодо їх звільнення. 

Дмитро Усов висловив сподівання на активну участь незахідних країн, які мають представництва у міжнародних організаціях, у звільненні українців з російського полону та розв’язання гуманітарних питань. 

Нагадаємо, що про це Дмитро Усов розповів під час дискусії “Подолання кризи: роль країн Азії, Африки та Латинської Америки у відновленні ефективності міжнародних організацій та їхньої гуманітарної місії”. Більше про панель читайте тут. 

Авторка: Анастасія Лоза, комунікаційна менеджерка МІПЛ

1 Коментар
  • Росія зазвичай використовує органзацію обміну полоненими з українського боку для розкручування своїх агентів. Такими були спочатку Медведчук, пізніше Єрмак і Буданов. Вірогідно замісник Буданова Усов також у цьому списку, Штірліц грьобаний.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Військовополонені
Єдина платформа для родин зниклих безвісти запрацює вже у травні — Артур Добросердов 

Чи має Україна державну стратегію розшуку зниклих безвісти і повернення полонених? Що робити, якщо рідна людина потрапила в полон чи зникла безвісти? Як допомогти звільненню полонених і цивільних утримуваних і водночас їм не зашкодити? Ці питання обговорили на круглому столі “Зниклі та полонені: дорога до справедливості”. Організатором заходу стала громадська організація “Жінки роду” за участі об’єднань “Жінки ТРО”, “Жінки ЗСУ”, Національної спілки журналістів України. 

3 Травня 2025

Військовополонені
Ніхто не знав, чи він живий: жінки морпіхів розповіли правду про полон українських військових

Вони втратили здоров'я, мир, сон і спокій, але не втратили надії. Родини українських морпіхів, які майже три роки чекають повернення рідних із російського полону, борються не лише за життя своїх чоловіків, батьків і дітей, а й за власне виживання в умовах постійного стресу та невідомості.

1 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій