Send Lette
Cards

Раміз Мусаєв

Раміз Мусаєв

Дата викрадення: 26 лютого 2022 року 

Місце викрадення: с. Озера, Київська область 

 

26 лютого 2022 року 27-річний працівник заводу з виготовлення цегли Раміз Мусаєв із села Луб’янка Київської області мав забрати родичку із сусіднього села Озера. Раміз рушив разом із другом родини і чоловіком сестри.

— Вони поїхали у сусіднє село за чотири кілометри від дому, — розповідає Ольга, сестра Раміза, — але на зв’язок більше не вийшли. Після деокупації Київської області ми з’ясували, що хлопців зупинили російські військові, обшукали машину і відвезли у вже захоплений аеропорт Гостомель.

Холодильні камери аеропорту Гостомель — одне з наймасовіших місць утримання цивільних та військовополонених на півночі країни. Від інших заручників МІПЛ відомо, що там росіяни проводили жорстокі допити, били та знущались над українцями. Щонайменше одного цивільного вбили, його тіло заховали на території аеропорту. Українцям часто не давали їжі. Відомі випадки, коли утримуваним надавали один російський сухпайок на 30 людей. Також полонених змушували вантажити трупи російських солдат.

Далі всіх трьох перевезли в СІЗО Курська, а згодом — до виправної колонії в Курській області. Влітку 2022 року родина Раміза отримала від нього листа, з якого стало відомо, що чоловіка перевезли в Крим, що він тримається і передає вітання родині.

— Від звільненого чоловіка я знаю, що Раміза вивезли в Крим у вересні 2022 року, — говорить Ольга. — А вже у 2023-му стало відомо, що його знов перевезли у колонію в Тульській області. Проте за останньою інформацією брата тримають у колонії загального режиму в Каменськ-Шахтинську Ростовської області.

Свідки, яких відшукала Ольга, розповіли, що Раміз Мусаєв схуд, але віри у повернення додому не втрачає. Мріє займатись спортом і чекає на звільнення.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Свідчення під катуваннями: як у Таганрозі вибивають зізнання у тероризмі

У Ростові-на-Дону закінчився суд над Олександром Максимчуком, військовополоненим азовцем. Чоловіку дали 20 років ув'язнення за “участь у терористичній організації”, але фактично — за захист України у складі сил безпеки й оборони. Максимчук — ледь не єдиний український полонений, який, перебуваючи за ґратами, публічно заявляє про катування.

21 Грудня 2024

Війна і правосуддя
В Україні почався суд над російським десантником Чаловим, якого звинувачують у розстрілі дітей і дорослих у Бучі

Микита Чалов — оператор бойової машини 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, який у 2022 році окупував Бучу. Слідство заявляє, що Чалов розстріляв два цивільних авто, вбивши двох дорослих і двох дітей. Ще троє людей отримали важкі поранення. Чалова обвинувачують у воєнному злочині. Справу почали слухати в Ірпінському міськсуді.

20 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Більше публікацій