Send Lette
About

RELEASE HOSTAGES: A DEMAND FOR FREEDOM CAMPAIGN

Release Hostages: A Demand for Freedom Campaign — кампанія із закликом до міжнародної спільноти діяти, аби врятувати життя та допомогти звільнити українців, яких взяла в заручники РФ.

Ми створили цю платформу з метою привернути увагу світу до проблеми утримання Російською Федерацією цивільних громадян України. Їх вона викрадала та викрадає на окупованих територіях. Йдеться про звичайних людей — водіїв, лікарів, вчителів, журналістів та інших різноманітних професій, віку, статті, які переважно не підтримали окупацію. Затримують навіть неповнолітніх. За даними МІПЛ, на кінець серпня 2023 року в заручниках РФ опинилося 1122 цивільних. Насправді, таких випадків може бути у кілька разів більше, оскільки затримання продовжуються навіть у хвилини, коли ви читаєте ці рядки.

Затримання відбуваються довільно, без пояснень причин — ані самі затримані, ані їх рідні часто не знають, чому вони опиняються в слідчих ізоляторах та тюрмах. Нашій організації вдалося встановити понад 80 діючих місць утримання, як на окупованій території, так і на території РФ. Там людей катують та тримають у жахливих умовах. Відомо про випадки смертей у полоні.

РФ про них мовчить, як і приховує імена всіх тих, кого затримує, не надаючи інформації їх родинам, не дозволяючи надати медичну допомогу, найняти адвоката, написати листа чи передати передачу. Навіть Міжнародний Комітет Червоного Хреста безсилий — Росія не надає його представникам доступу до місць утримання цивільних заручників.

Ми розповідаємо історії заручників, їхніх родин та разом з ними просимо про допомогу — повернути кожного українця додому. Приєднуйтеся до Release Hostages: A Demand for Freedom Campaign і станьте частиною цієї важливої справи.

0 Коментарів

Наразі коментарі закриті.

Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування, воєнні злочини та пособництво: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
“Всі викладали, чому я не можу?!” На Кіровоградщині суд виніс вирок чоловіку, який зняв для TikTok відео блокпоста

У Бобринецькому районному суді Кіровоградської області розглянули справу, у якій  місцевого жителя обвинувачують у перешкоджанні діяльності ЗСУ. Чоловік зняв та поширив у TikTok відео, на якому видно блокпост. Обвинувачений уклав угоду про визнання винуватості. Суд її затвердив та призначив чоловіку два роки умовно. МІПЛ розповідає, як відбулося судове засідання та що говорив підсудний.

3 Травня 2024

Війна і правосуддя
Перше рішення Верховного Суду у справі про порушення законів і звичаїв війни. Розбір аргументації

Верховний Суд розглянув апеляційну скаргу адвокатки у справі Олександра Кабашного, “військового комісара” з Криму. Його заочно засудили до 8 років ув’язнення за участь у примусових кампаніях з мобілізації кримців до російської армії, що є порушенням законів і звичаїв війни. Станом на квітень 2024 це поки єдине рішення Верховного Суду щодо воєнних злочинів.

2 Травня 2024

Більше публікацій