Send Lette
Адвокація

Решетилова: “Державна політики Росії щодо переслідування цивільних українців і встановлення окупаційної влади носить ознаки щонайменше злочину проти людяності”

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова розпочала адвокаційний візит до США.

Перший захід відбувся в американській столиці Вашингтоні, де МІПЛ і Офіс Генерального прокурора України провели міжсекторальну дискусію “Вкрадені життя: викриття воєнних злочинів Росії проти цивільного населення в Україні”. Захід відбувся за ініціативи Посольства України у Вашингтоні, National Endowment for Democracy і за підтримки Center for European Policy Analysis. Його учасниками стали дипломатичні місії, аналітичні центри і ключові інституції США, відповідальні за розслідування міжнародних злочинів, розробку політичних та юридичних механізмів притягнення винних до відповідальності, а також за підтримку громадянського суспільства в Україні.

Ольга Решетилова подякувала гостям за підтримку правосуддя щодо війни в Україні: “Ваша підтримка життєво важлива для нас. Адже ми говоримо не лише про майбутню відповідальність для злочинців, якої хочемо досягти ми говоримо про злочини, що тривають просто зараз, і про те, як запобігти подальшим звірствам Росії проти українців”.

Решетилова представила попередній звіт МІПЛ щодо внесених у базу даних iDoc фактів про переслідування цивільних на території північних областей України, які були окуповані в перші місяці повномасштабного вторгнення Росії.

“Спочатку ми окремо розслідували свавільні затримання на окупованих територіях, окремо фільтраційні табори, окремо місця утримання і катування, — зазначила голова МІПЛ. — Але згодом ми зрозуміли, що всі ці окремі злочини є частиною єдиної державної політики Росії щодо переслідування цивільних людей і встановлення окупаційної влади.

Це носить ознаки щонайменше злочину проти людяності, адже його системність очевидна. Не можна організувати систематичні захоплення, вивезення, утримання в тюрмах тисяч людей без відома найвищого військово-політичного керівництва.

Щоб побудувати повноцінне розслідування, ми почали документувати та реєструвати дані в системі iDoc згідно з елементами злочину проти людяності. Коаліція “Україна. Пʼята ранку”, членом якої є МІПЛ, обрала цю базу даних як найоптимальнішу для збереження та систематизації даних. Завдяки цьому ми можемо акумулювати не лише зібрані нами матеріали, а й інформацію колег”.

Під час заходу Решетилова також продемонструвала створену МІПЛ онлайнмапу місць, де Росія утримує викрадених українців. Нараз на ній позначено понад 120 локацій. У всіх цих місцях українців утримують у неналежних умовах, їх весь час катують.

Станом на грудень 2023 року МІПЛ ідентифікувала 1355 цивільних українців, яких незаконно утримує Росія. Однак їхня кількість може бути в рази більшою. Встановити точну цифру наразі неможливо, позаяк РФ не допускає до українців міжнародних спостерігачів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Перемовини про Україну без України: заява українських правозахисників щодо перемовин між США і Росією

Домовленості між США і Росією щодо України не мають нічого спільного зі сталим миром та міжнародною безпекою, створюючи додаткові безпекові, економічні й інші загрози для держав, які їх підтримають.

19 Лютого 2025

Адвокація
80% опитаних МІПЛ колишніх бранців СІЗО зазнали насильства в Росії — інфографіка 

Медійна ініціатива за права людини проводить масштабне дослідження того, як росіяни поводяться з українськими військовополоненими і цивільними. Під час одного з етапів опитано 72 колишніх бранців, яких утримувала Росія. Серед них 14 цивільних і 58 військових.

19 Лютого 2025

Адвокація
Україна зможе розслідувати воєнні злочини за допомогою Інтерполу

Інтерпол розблокував для України можливість використовувати свої інструменти для розслідування воєнних злочинів. Таке рішення було оголошене під час зустрічі Генерального секретаря Інтерполу Вальдесі Укрізи із начальником Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції України Віталієм Касапом у Ліоні на полях щорічної конференції голів Національних центральних бюро (НЦБ) Інтерполу. Про це повідомляє Нацполіція.

18 Лютого 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд над вінницьким адвокатом, який перешкоджав ТЦК, та ще 87 справ щодо війни цього тижня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

24 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
Замість обміну — етап. Цивільних полонених із окупованої Луганщини почали вивозити в Росію

“Все йде дуже тяжко, але я тримаюся, духом не падаю. Всіх обіймаю, вірю, що побачимося. Як казав Шопенгауер 300 років тому, все станеться так чи інакше”, — писав рідним луганчанин Олександр Борисов у першому листі після етапу. 24 грудня 2024 року. Росія, Якутськ. Борисов — один із кількох десятків цивільних, яких захопили на окупованій частині Луганської області до повномасштабного російського вторгнення в Україну і тримають в ув’язненні до сих пір. З кінця 2024 року їх почали етапувати в Росію. Олександр став одним із перших етапованих.

20 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп'янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

19 Лютого 2025

Більше публікацій