Send Lette
Адвокація

Решетилова: “Державна політики Росії щодо переслідування цивільних українців і встановлення окупаційної влади носить ознаки щонайменше злочину проти людяності”

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова розпочала адвокаційний візит до США.

Перший захід відбувся в американській столиці Вашингтоні, де МІПЛ і Офіс Генерального прокурора України провели міжсекторальну дискусію “Вкрадені життя: викриття воєнних злочинів Росії проти цивільного населення в Україні”. Захід відбувся за ініціативи Посольства України у Вашингтоні, National Endowment for Democracy і за підтримки Center for European Policy Analysis. Його учасниками стали дипломатичні місії, аналітичні центри і ключові інституції США, відповідальні за розслідування міжнародних злочинів, розробку політичних та юридичних механізмів притягнення винних до відповідальності, а також за підтримку громадянського суспільства в Україні.

Ольга Решетилова подякувала гостям за підтримку правосуддя щодо війни в Україні: “Ваша підтримка життєво важлива для нас. Адже ми говоримо не лише про майбутню відповідальність для злочинців, якої хочемо досягти ми говоримо про злочини, що тривають просто зараз, і про те, як запобігти подальшим звірствам Росії проти українців”.

Решетилова представила попередній звіт МІПЛ щодо внесених у базу даних iDoc фактів про переслідування цивільних на території північних областей України, які були окуповані в перші місяці повномасштабного вторгнення Росії.

“Спочатку ми окремо розслідували свавільні затримання на окупованих територіях, окремо фільтраційні табори, окремо місця утримання і катування, — зазначила голова МІПЛ. — Але згодом ми зрозуміли, що всі ці окремі злочини є частиною єдиної державної політики Росії щодо переслідування цивільних людей і встановлення окупаційної влади.

Це носить ознаки щонайменше злочину проти людяності, адже його системність очевидна. Не можна організувати систематичні захоплення, вивезення, утримання в тюрмах тисяч людей без відома найвищого військово-політичного керівництва.

Щоб побудувати повноцінне розслідування, ми почали документувати та реєструвати дані в системі iDoc згідно з елементами злочину проти людяності. Коаліція “Україна. Пʼята ранку”, членом якої є МІПЛ, обрала цю базу даних як найоптимальнішу для збереження та систематизації даних. Завдяки цьому ми можемо акумулювати не лише зібрані нами матеріали, а й інформацію колег”.

Під час заходу Решетилова також продемонструвала створену МІПЛ онлайнмапу місць, де Росія утримує викрадених українців. Нараз на ній позначено понад 120 локацій. У всіх цих місцях українців утримують у неналежних умовах, їх весь час катують.

Станом на грудень 2023 року МІПЛ ідентифікувала 1355 цивільних українців, яких незаконно утримує Росія. Однак їхня кількість може бути в рази більшою. Встановити точну цифру наразі неможливо, позаяк РФ не допускає до українців міжнародних спостерігачів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій