Send Lette
Адвокація

Решетилова: “Державна політики Росії щодо переслідування цивільних українців і встановлення окупаційної влади носить ознаки щонайменше злочину проти людяності”

Голова Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова розпочала адвокаційний візит до США.

Перший захід відбувся в американській столиці Вашингтоні, де МІПЛ і Офіс Генерального прокурора України провели міжсекторальну дискусію “Вкрадені життя: викриття воєнних злочинів Росії проти цивільного населення в Україні”. Захід відбувся за ініціативи Посольства України у Вашингтоні, National Endowment for Democracy і за підтримки Center for European Policy Analysis. Його учасниками стали дипломатичні місії, аналітичні центри і ключові інституції США, відповідальні за розслідування міжнародних злочинів, розробку політичних та юридичних механізмів притягнення винних до відповідальності, а також за підтримку громадянського суспільства в Україні.

Ольга Решетилова подякувала гостям за підтримку правосуддя щодо війни в Україні: “Ваша підтримка життєво важлива для нас. Адже ми говоримо не лише про майбутню відповідальність для злочинців, якої хочемо досягти ми говоримо про злочини, що тривають просто зараз, і про те, як запобігти подальшим звірствам Росії проти українців”.

Решетилова представила попередній звіт МІПЛ щодо внесених у базу даних iDoc фактів про переслідування цивільних на території північних областей України, які були окуповані в перші місяці повномасштабного вторгнення Росії.

“Спочатку ми окремо розслідували свавільні затримання на окупованих територіях, окремо фільтраційні табори, окремо місця утримання і катування, — зазначила голова МІПЛ. — Але згодом ми зрозуміли, що всі ці окремі злочини є частиною єдиної державної політики Росії щодо переслідування цивільних людей і встановлення окупаційної влади.

Це носить ознаки щонайменше злочину проти людяності, адже його системність очевидна. Не можна організувати систематичні захоплення, вивезення, утримання в тюрмах тисяч людей без відома найвищого військово-політичного керівництва.

Щоб побудувати повноцінне розслідування, ми почали документувати та реєструвати дані в системі iDoc згідно з елементами злочину проти людяності. Коаліція “Україна. Пʼята ранку”, членом якої є МІПЛ, обрала цю базу даних як найоптимальнішу для збереження та систематизації даних. Завдяки цьому ми можемо акумулювати не лише зібрані нами матеріали, а й інформацію колег”.

Під час заходу Решетилова також продемонструвала створену МІПЛ онлайнмапу місць, де Росія утримує викрадених українців. Нараз на ній позначено понад 120 локацій. У всіх цих місцях українців утримують у неналежних умовах, їх весь час катують.

Станом на грудень 2023 року МІПЛ ідентифікувала 1355 цивільних українців, яких незаконно утримує Росія. Однак їхня кількість може бути в рази більшою. Встановити точну цифру наразі неможливо, позаяк РФ не допускає до українців міжнародних спостерігачів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
“Ми маємо називати скоєне росіянами в Україні своїми іменами”, — євродепутат Петрас Ауштревічус на заході МІПЛ у Брюсселі

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Медійна ініціатива за права людина провела вже другий спеціальний захід у Європарламенті, присвячений питанню звільнення цивільних заручників.

21 Лютого 2024

Адвокація
Спільна позиція коаліції “Україна. П’ята ранку” до десятих роковин початку збройної агресії РФ проти України

Десять років Україна перебуває у вирі потрясінь, які почалися з подій Революції Гідності та продовжилися агресією РФ — окупацією Криму, частин Донецької та Луганської областей і повномасштабним вторгненням в Україну. 

20 Лютого 2024

Адвокація
У Гаазі прозвучали історії українців, які пережили окупацію, викрадення і тортури 

За ініціативи посольств Великої Британії та України в Нідерландах та за підтримки Медійної ініціативи за права людини в Гаазі відбувся захід Ukraine Witness Testimony Event, під час якого свідки воєнних злочинів Росії в Україні розповіли свої історії викрадення та незаконного утримання. 

14 Лютого 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій