Send Lette
Військовополонені

Рідні зниклих безвісти і полонених 14 окремої механізованої бригади долають пішки 350 км

Пунктом призначення представниць спільноти родин зниклих безвісти та військовополонених 14 ОМБр стане Говерла. Маршрут почався з м. Володимир Волинської області і пролягає через Павлівку, Буськ, Рогатин, Бурштин, Івано-Франківськ, Надвірну, Ворохту. Участь у поході беруть Тетяна Римша, Олександра Римша та Інна Мисанюк. За сім днів пішки вони подолають близько 350 км. МІПЛ розпитала, для чого жінки пішли в цей похід.

Тетяна Римша, координаторка родин безвісти зниклих 14 ОМБр:

— Я дружина безвісти зниклого з 14 ОМБр. Вирушила в цей похід заради підтримки безвісти зниклих та полонених нашої бригади, аби не забували наших рідних. Вони є. Вони в полоні, вони зниклі безвісти. Ми будемо робити й нагадувати про них постійно всіма можливими й неможливими засобами тільки для того, щоб їх знайти і повернули до нас, до родин, які чекають і борються за них.

Інна Мисанюк, дружина Сергія Мисанюка, безвісти зниклого військовослужбовця 14 ОМБр:

— Основною мотивацією взяти участь у пішому марафоні на підтримку безвісти зниклих та полонених є нагадування про те, що наші рідні ще не вдома, наші рідні не з нами. Ми йдемо заради тих, хто боровся за нас, за тих, кого нам зараз дуже не вистачає.

Представниці спільнот родин зниклих безвісти і полонених під час пішого походу. Фото: учасниці походу

Тамара Горбачевська, координаторка родин військовополонених 14 ОМБр:

— Військових 14 ОМБр, які перебувають у полоні або мають статус безвісти зниклих, майже не обмінюють. Внаслідок обмінів військовополоненими протягом 2024 року з військових 14ї ОМБр звільнили лише одну особу, протягом 2023 — дві особи, 2022 — десять. З початку 2025 року звільнено десять військових нашої бригади.

Ми опікуємося близько 90 родинами безвісти зниклих та полонених, проте за нашими підрахунками, зниклих та полонених 14 ОМБр набагато більше, їх сотні, а не десятки. Водночас в обміни потрапляють одиниці наших рідних.

Ми перебуваємо в постійній боротьбі, постійному очікуванні. Вважаємо, що всі безвісти зниклі та полонені є рівними незалежно від приналежності до конкретного військового формування чи рівня медійності. Має бути чіткий та справедливий підхід до пропорційності та пріоритетності під час формування обмінних списків.

Зустріч родин зниклих безвісти і полонених 14 ОМБр з Коордштабом. Фото: представники родин

Найгірше — коли знаєш місце, в якому утримується твій рідний, знаєш навіть поверх та камеру, проте не маєш жодного зв’язку роками. Численні адвокаційні зустрічі, демонстрації, флешмоби надають відчуття причетності, дієвості, проте після кожного обміну та відсутності рідного у списку звільнених, настає відчуття спустошеності, безсилля та відчаю.

Тому наші рідні постійно шукають шляхи нагадування про військових нашої бригади, які мають статус безвісти зниклих чи полонених. Наразі три відважні учасниці нашої спільноти долають пішки відстань у близько 350 км заради нагадування про необхідність обміну військових 14 ОМБр.

Плакат із вимогою знайти і повернути зниклих безвісти 14 ОМБр. Фото: представники родин

Олександра Римша, дочка безвісти зниклого захисника Віктора Римші:

— Для мене мотивацією у цьому поході є те, що ми не забуваємо наших рідних. Ми пам’ятаємо про них. Цей похід — чергове нагадування про те, що попри складнощі, а для декого зневіру і втрату надії, ми продовжуємо боротися за наших рідних, ми продовжуємо бути їхніми голосами, їхніми кроками, якими ми зараз йдемо. Ми чекаємо на них і віримо, що вони повернуться. Вони будуть разом із нами.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Військовополонені
Єдина платформа для родин зниклих безвісти запрацює вже у травні — Артур Добросердов 

Чи має Україна державну стратегію розшуку зниклих безвісти і повернення полонених? Що робити, якщо рідна людина потрапила в полон чи зникла безвісти? Як допомогти звільненню полонених і цивільних утримуваних і водночас їм не зашкодити? Ці питання обговорили на круглому столі “Зниклі та полонені: дорога до справедливості”. Організатором заходу стала громадська організація “Жінки роду” за участі об’єднань “Жінки ТРО”, “Жінки ЗСУ”, Національної спілки журналістів України. 

3 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Заплановано суд над тими, хто хотів вбити Зеленського, Буданова та Малюка. І ще 102 судові справи

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

16 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Більше публікацій