Send Lette
Адвокація

Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

Так, наприклад, Дмитро Хилюк, кореспондент українського інформагентства УНІАН , викрадений російськими військами під час окупації Київщини на початку березня 2022 року, має статус зниклого безвісти, хоча правозахисники володіють інформацією про його утримання на території РФ. 

— Я би хотіла зауважити, що коли ми говоримо про зниклих безвісти, це не лише військовослужбовці, які, ймовірно, загинули на полі бою, або цивільні, що померли під обстрілами в Маріуполі. Ми говоримо про тисячі цивільних, яких РФ свідомо приховує на своїй території. МІПЛ має список із 1908 верифікованих цивільних, які перебувають у російських тюрмах або на окупованих територіях, більшість із них — без будь-яких обвинувачень. Росія не підтверджує факту їх утримання та блокує будь-яку комунікацію з рідними та державою, — пояснила Катриченко.

Тетяна Катриченко, голова МІПЛ

За її словами, для всіх категорій родин зниклих безвісти головним запитом є будь-яка інформація про долю рідних. Важливим також є Реєстр збитків як інструмент визнання воєнних злочинів РФ проти українців:

— Компенсації та репарації не є нагальною проблемою для родин зниклих безвісти. Водночас в Україні зафіксовано понад 150 тисяч воєнних злочинів. Жодна правова система не здатна впоратись із розслідуванням такого масштабу. Але існування такого реєстру може стати своєрідною книгою пам’яті, яка зафіксує всі злочини, скоєні в Україні та за її межами внаслідок міжнародного збройного конфлікту.

Пряму трансляцію заходу дивіться тут. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Заплановано суд над тими, хто хотів вбити Зеленського, Буданова та Малюка. І ще 102 судові справи

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

16 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Більше публікацій