Send Lette
Адвокація

Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

Так, наприклад, Дмитро Хилюк, кореспондент українського інформагентства УНІАН , викрадений російськими військами під час окупації Київщини на початку березня 2022 року, має статус зниклого безвісти, хоча правозахисники володіють інформацією про його утримання на території РФ. 

— Я би хотіла зауважити, що коли ми говоримо про зниклих безвісти, це не лише військовослужбовці, які, ймовірно, загинули на полі бою, або цивільні, що померли під обстрілами в Маріуполі. Ми говоримо про тисячі цивільних, яких РФ свідомо приховує на своїй території. МІПЛ має список із 1908 верифікованих цивільних, які перебувають у російських тюрмах або на окупованих територіях, більшість із них — без будь-яких обвинувачень. Росія не підтверджує факту їх утримання та блокує будь-яку комунікацію з рідними та державою, — пояснила Катриченко.

За її словами, для всіх категорій родин зниклих безвісти головним запитом є будь-яка інформація про долю рідних. Важливим також є Реєстр збитків як інструмент визнання воєнних злочинів РФ проти українців:

— Компенсації та репарації не є нагальною проблемою для родин зниклих безвісти. Водночас в Україні зафіксовано понад 150 тисяч воєнних злочинів. Жодна правова система не здатна впоратись із розслідуванням такого масштабу. Але існування такого реєстру може стати своєрідною книгою пам’яті, яка зафіксує всі злочини, скоєні в Україні та за її межами внаслідок міжнародного збройного конфлікту.

Пряму трансляцію заходу дивіться тут. 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
У Будапешті відкрилася виставка про українських цивільних, незаконно утримуваних Росією

У столиці Угорщини відкрилася виставка “Цивільні в неволі: Історії незаконних затримань”, організована Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) у партнерстві з Державним самоврядуванням українців в Угорщині (ДСУУ). Вона присвячена одній з маловідомих гуманітарних проблем російської війни проти України — насильницьким зникненням та незаконному утриманню в тюрьмах РФ українських цивільних з окупованих територій. 

28 Березня 2025

Адвокація
Британський музикант випустив трек, основою якого стала історія полону Максима Буткевича

Call Me Maks (“Називай мене Макс”) — це перший реліз рамках кампанії The Stronger We Become, спрямованої на звільнення тисяч українських військовополонених та цивільних, які перебувають у російській неволі.

28 Березня 2025

Адвокація
100 тисяч за поранення: як військовому отримати додаткові виплати

Додаткова винагорода — це виплата, яка є доповненням до основного грошового забезпечення військовослужбовця. Зокрема, на винагороду у розмірі 100 тисяч гривень можуть розраховувати військові, які отримали поранення (контузію, травму, каліцтво), пов’язане з захистом батьківщини. Однак є випадки, коли виплату не нараховують, а деякі поранені захисники навіть не знають про таку можливість. Розповідаємо, чому можуть не виплачувати кошти, які документи необхідно подати, аби оформити виплату, та від чого залежить її розмір. 

25 Березня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Більше публікацій