Send Lette
Cards

Роман Іщенко 

Дата викрадення: 19 квітня 2022 року

Місце викрадення: Херсон

Роман Іщенко — військовий пенсіонер, колишній працівник фельд’єгерського зв’язку ЗСУ. З початком повномасштабного вторгнення його дружина виїхала з окупованого Херсона, а він залишився у місті.

Близько п’ятої години ранку 19 квітня 2022 року до його будинку під’їхали чотири джипи. Шестеро озброєних людей у військовій формі та один у цивільному зрізали замок та зайшли всередину. Свідком подій стала матір Романа. Чоловіка забрали в домашньому одязі та капцях, повезли в невідомому напрямку. В будинку влаштували обшук, вилучили телефони і ноутбук. Того ж дня росіяни обшукали дім його батьків.

Мати намагалась розшукати сина — зверталась до окупаційної комендатури, ходила до місць утримання. Втім безрезультатно. Згодом родина дізналася, що Іщенка певний час утримували в приміщенні суду та витверезнику на вулиці Теплоенергетиків. Опісля його слід загубився.

Минуло три роки, проте жодної офіційної звістки про долю Романа родина не має. Впродовж цього часу донька та дружина звертаються у всі можливі інстанції, пишуть листи, надсилають запити — тільки б дізнатися бодай щось про долю чоловіка. Окрім формальних відписок “такої особи не утримують”, відповідей нема.— Спочатку було дуже складно усвідомити, що твого тата можуть викрасти. Але тоді я ще не знала, що таке мати справу з росіянами, — каже донька Олександра. 

На початку 2025 року з родиною зв’язався колишній бранець. Він розповів, що, ймовірно, бачив Романа у неволі. Але донька досі не впевнена, чи справді це був її батько: усі полонені надто схожі — однакові зачіски, одяг, усі виснажені.

— Та я все одно дуже вдячна людям, які зв’язуються з родинами. Це дуже цінно. Це буквально єдина інформація, яку маємо за три роки, — говорить Олександра.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій