Send Lette
Cards

Роман Кузьомка

Роман Кузьомка

Дата викрадення: 4 березня 2022 року.

Місце викрадення: с. Димер, Київська область.

 

Роман Кузьомка мешкав на Рівненщині, але працював на деревообробній пилорамі в Димері на Київщині. Там він і зустрів повномасштабне вторгнення РФ. Спілкуючись телефоном із дружиною Лесею, чоловік розповідав, що бачив російських і білоруських окупантів, а ввечері 4 березня зв’язок із Романом обірвався. Лише за два місяці волонтер, якого звільнили з російського полону, повідомив, що перебував із Кузьомкою в Брянському СІЗО №2, де загарбники майже не годували їх. Звідти Роман написав дружині листа про те, що живий і здоровий. У січні 2024-го обміняний військовополонений розповів, що чув прізвище Кузьомки під час переклички в одному з місць несвободи у Владімірській області РФ, але подробиці щодо незаконного утримання та стану здоров’я Романа невідомі й донині.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій