Send Lette
Cards

Роман Кузьомка

Роман Кузьомка

Дата викрадення: 4 березня 2022 року.

Місце викрадення: с. Димер, Київська область.

 

Роман Кузьомка мешкав на Рівненщині, але працював на деревообробній пилорамі в Димері на Київщині. Там він і зустрів повномасштабне вторгнення РФ. Спілкуючись телефоном із дружиною Лесею, чоловік розповідав, що бачив російських і білоруських окупантів, а ввечері 4 березня зв’язок із Романом обірвався. Лише за два місяці волонтер, якого звільнили з російського полону, повідомив, що перебував із Кузьомкою в Брянському СІЗО №2, де загарбники майже не годували їх. Звідти Роман написав дружині листа про те, що живий і здоровий. У січні 2024-го обміняний військовополонений розповів, що чув прізвище Кузьомки під час переклички в одному з місць несвободи у Владімірській області РФ, але подробиці щодо незаконного утримання та стану здоров’я Романа невідомі й донині.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Один вирок на тисячу злочинів Росії: українське правосуддя не встигає за реальністю

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну українські правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Їх вчиняли всюди, куди приходила російська армія. Така кількість наштовхує на думку, що це частина загального умислу та політики Росії, які спрямовані на знищення України. Проте з роботи національної судової системи цього не видно.

3 Квітня 2025

Адвокація
Родинам зниклих безвісти важлива інформація, а не репарації, — Катриченко в Гаазі

Зниклі безвісти — це не лише жертви бойових дій або руйнувань, це тисячі українців, які перебувають у російській неволі. Про це заявила Тетяна Катриченко, голова Медійної ініціативи за права людини, під час експертної дискусії в Гаазі “Шляхи до репарацій за зниклих безвісти в Україні: правові та інституційні рішення”. Захід організовано Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти та Реєстром збитків для України.

3 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
Понад 80% викрадених українців зазнали насильства в російському утриманні — дослідження МІПЛ і Zmina

Медійна ініціатива за права людини і Центр прав людини Zmina проаналізували свідчення 93 цивільних українців, яких росіяни затримали під час окупації територій України, але згодом звільнили.

3 Квітня 2025

Більше публікацій