Send Lette
Cards

Роман Зарубаєв

Роман Зарубаєв

Дата зникнення: 8 жовтня 2022 року

Місце зникнення: Мелітополь, Запорізька область

 

Коли почалася повномасштабна війна, Роман Зарубаєв не виїхав із Мелітополя, хотів владнати всі справи. Та згодом його затримали. Це сталося у квартирі, де чоловік перебував разом зі своїм другом. Тітка Романа Наталя каже, що за ними стежили, а власниця квартира була налаштована до них неприязно. Зубарєв мав необережність сказати їй, що не планує йти на псевдореферендум. Крім того, в нього було татуювання — великий герб України на запʼясті. Він перебивав його, але хтось міг знати про це.

8 жовтня 2022 року Романа та його друга росіяни скрутили і відвезли в невідому напрямку. Рідні вісім місяців не знали, де утримують чоловіка. Згодом виявилося, що весь цей час він був у Мелітополі.

“Їх утримували в підвалі, знущались і катували. Є відео, де вони “зізнаються” в злочинах. Ноги і руки за спиною, але видно, що сильно побиті”, — розповідає Наталя.

Потім Романа перевезли у російський Ростов-на-Дону. Туди він прибув дуже втомленим, худим і голодним. Його судили за п’ятьма статтями, звинувачували у зберіганні зброї та тероризмі, зокрема в підготовці вибуху біля “виборчої дільниці” в Мелітополі під час псевдореферендуму, назвали “агентом української розвідки”. За останніми даними, Роман досі перебуває в Ростові.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі російського штурмовика переглянули відео з місця страти бійця ЗСУ

Суд у Запоріжжі продовжив вивчати докази у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика, звинуваченого у воєнному злочині. За даними слідства, у січні 2024 року він розстріляв Віталія Годнюка, українського військового, який склав зброю.

12 Травня 2025

Більше публікацій