Send Lette
Війна і правосуддя

Російський військовий катував поліціянтів на Харківщині — суд постановив слухати справу в закритому режимі

Обвинувачений — 33-річний військовий Олександр Кулешов, уродженець Ставропольського краю РФ. За даними речника СБУ Владислава Абдули, Кулешов брав участь в окупації Куп’янщини й причетний щонайменше до двох викрадень поліціянтів у березні 2022 року. Йому інкримінують вчинення воєнного злочину за ч. 1 ст. 438 КК України.

У липні 2024 року обвинувальний акт щодо Кулешова скерували до Орджонікідзевського (Індустріального) районного суду Харкова. Слідчі встановили, що він разом із двома російськими військовими з позивними “Медик” і “Тренер” утримував та катував на фермі в Огурцівці щонайменше двох правоохоронців.

Одного з них, як йдеться у повідомленні СБУ, росіяни забрали з дому — вивели під дулами автоматів і вивезли в катівню, яку влаштували на фермі. Там Кулешов вимагав, щоб чоловік погодився працювати в окупаційному “МВС РФ”. Коли ж той відмовив, росіяни підвісили його за зв’язані руки до крана з металевим гаком, били палками, руками і ногами в чоботах. Погрожували розстрілом.

Обвинуваченому Кулешову призначили адвоката Володимира Романченка від Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги. Але 24 жовтня він не прибув на підготовче засідання та подав клопотання про перенос розгляду справи через хворобу. Наступного разу, 12 грудня, він знову не з’явився, але вже не повідомив про причину. 

Участь захисника в засіданні обов’язкова, тож суд доручив Центру з надання безоплатної правничої допомоги замінити адвоката.

Олександр Кулешов, обвинувачений у справі про катування правоохоронців. Фото: Харківська обласна прокуратура

Пізніше, розповів прокурор у справі Михайло Мартиш, суд з’ясував, що Романченко отримав повістку від ТЦК, тому й не прибув на засідання. 

У лютому 2024-го Кулешову призначили нового захисника — Віктора Ткаченка. Потерпілі подали заяви, щоб підготовче судове засідання відбулося без них. Прокурор і захисник не заперечили. Натомість Ткаченко зазначив, що вважає за доцільне допитати потерпілих.

Обвинуваченого Олександра Кулешова про справу повідомляли через “Урядовий кур’єр” і сайт ОГП. Оскільки він не прибув до суду, підготовчий розгляд почали без нього.

МІПЛ подала клопотання про проведення онлайн-трансляції засідання, однак потерпілі попросили про розгляд справи у закритому режимі, аби розголошені деталі не загрожували їм і родинам. 

— Ваша думка щодо порядку розгляду справи в закритому чи відкритому засіданні? — звернулась суддя Олена Бугера до захисника та прокурора.

— Вважаю, що клопотання потерпілих підлягають задоволенню. Я клопочу про те, щоб судове провадження здійснювалося у закритому засіданні, адже потерпілі є чинними працівниками правоохоронних органів, — відповів прокурор Мартиш.

— Захисник? — додала суддя.

— На розгляд суду, ваша честь, — відповів захисник Ткаченко.

Суд вирішив проводити процес у закритому режимі. 

Авторка: Вікторія Маньковська, журналістка судового моніторингу

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Суд над жінкою, яка допомагала росіянам вивезти дітей до Криму. І ще 105 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

3 Травня 2025

Війна і правосуддя
У Харкові слухають справу про замах на голову ОВА Синєгубова. Обвинувачений заперечує українське громадянство

Олександра Голуба затримали в електричні 23 жовтня в 2024 році. Його підозрюють у кількох злочинах, вчинених у 2024-му. Тоді в березні він нібито застрелив командира мінометного взводу 125-ї бригади ТрО, у жовтні в Шевченківському районі Харкова підірвав двері будівлі МСЕК і згодом підпалив два авто військових неподалік.

30 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть звільненого військовополоненого за співпрацю з Росією: ще 100 справ наступного тижня

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

25 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій