Send Lette
Адвокація

Росія вчиняє в Україні злочин проти людяності. Експерти ООН підтвердили тези українських правозахисників

Катування військовополонених і цивільних українців у російських місцях несвободи є злочином проти людяності. Таке твердження зафіксовано у новій доповіді Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні.

У своїх попередніх звітах Комісія встановила, що застосування тортур до українців є поширеною, систематичною практикою, яка стосуються конкретних цільових груп. 

У новій доповіді експерти виявили додаткові спільні елементи. Так, насильницькі практики, які використовуються у місцях несвободи в РФ, росіяни переносять у подібні заклади на окупованих територіях України. Колишні бранці описували одні й ті ж самі жорстокі методи залякування, тиску, приниження, примусу і покарання. Зокрема, вказують на сексуальне насильство. 

Зафіксовані в доповіді докази також демонструють, що російська влада залучала до роботи у місцях позбавлення волі в окупації співробітників спеціальних служб та органів безпеки з РФ. Ці працівники діяли скоординовано та зі специфічним розподілом обов’язків під час тортур.

Крім того, постраждалі та свідки неодноразово вказували на те, що катування не були примхою окремих наглядачів. Вони зазначали, що високопосадовці з місць позбавлення волі або особисто брали участь у катуваннях, або віддавали відповідні накази. Багато з тих, хто катував людей, робили це відкрито, з очевидним відчуттям безкарності.

Голова Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні, пан Ерік Мьосе, під час презентації нової доповіді на Генеральної асамблеї ООН зазначив: “На підставі знайдених доказів можна стверджувати, що російська влада діяла у межах скоординованої державної політики застосування катувань проти українських цивільних осіб та військовополонених і таким чином скоїла злочин проти людяності”.

З повним текстом доповіді англійською мовою можна ознайомитися тут.

Про те, що переслідування цивільних на окупованих Росією територіях України варто розглядати як злочин проти людяності, йдеться і в аналітичних звітах українських правозахисних організацій. Зокрема, у спільному досліджені Медійної ініціативи за права людини, Всесвітньої організації проти катувань і Центру прав людини Zmina. У цьому документі під переслідуванням розуміють цілий цикл злочинів: свавільне затримання, викрадення, утримання у місцях несвободи, катування, депортацію, незаконне переміщення на територію РФ. 

Крім того, минулого місяця на Варшавській конференції ОБСЄ Медійна ініціатива за права людини презентувала масштабне розслідування про те, як Росія переслідувала українців під час окупації північних областей України. У ньому автори дослідження та експерти так само наголошують: те, що росіяни вчиняють стосовно цивільних, є злочином проти людяності.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
70 запитів — 0 відповідей: Інтерпол ігнорує розшук воєнних злочинців Росії

З початку великої війни Нацбюро Інтерполу України отримало понад 70 запитів слідчих на видачу червоних карток про міжнародний розшук російських воєнних злочинців. Однак жодної так і не опублікували. Інтерпол заявляє, що третя стаття його статуту забороняє втручатися у розслідування справ воєнного характеру.

29 Січня 2025

Адвокація
Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Адвокація
У роботі на ідентифікацію загиблих і зниклих безвісти військових та інших осіб понад 12 тисяч ДНК-експертиз — МВС

Завдяки ДНК-експертизі навіть найменші зразки тканин чи кісток можуть пролити світло на долю військового. Про те, як відбувається цей процес, ризики хибних висновки експертів і куди звертатися рідним зниклих безвісти, МІПЛ поговорила з Русланом Аббасовим, заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

9 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд у Кривому Розі оприлюднив записи розмов депутата Карамалікова з росіянами

Жовтневий райсуд Кривого Рогу слухає справу Іллі Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” Його звинувачують у державній зраді. За клопотанням МІПЛ суд дозволив транслювати засідання на порталі “Судова влада”. На двох останніх слуханнях дослідили записи розмов окупантів із Карамаліковим, а також допитали свідка.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
У Чернігові оголосили обвинувальний акт росіянину Кубекову за катування цивільних

Ермек Кубеков — російський військовий, який брав участь в окупації Чернігівщини у 2022 році. За версією слідства, він разом із іншими російськими військовими катував трьох чоловіків, щоб отримати інформацію про ЗСУ. Кубекову інкримінують вчинення воєнного злочину.

4 Лютого 2025

Насильницькі зникнення
Марина Юрчак: “За дописи в твіттері я відсиділа як за вбивство”

Донецьке СІЗО і сподівання на обмін, але замість омріяної свободи — 15 років увʼязнення, робота за копійки у швейному цеху Сніжнянської колонії і важка фізична праця. В колонії Марину Юрчак утримували разом із вбивцями, її переконували взяти російський паспорт, але вона щоразу відмовлялась. Вважала, що погодитися на папірець із триколором — рівносильно визнанню своєї вини.

4 Лютого 2025

Більше публікацій