Send Lette
Адвокація

Росія вчиняє в Україні злочин проти людяності. Експерти ООН підтвердили тези українських правозахисників

Катування військовополонених і цивільних українців у російських місцях несвободи є злочином проти людяності. Таке твердження зафіксовано у новій доповіді Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні.

У своїх попередніх звітах Комісія встановила, що застосування тортур до українців є поширеною, систематичною практикою, яка стосуються конкретних цільових груп. 

У новій доповіді експерти виявили додаткові спільні елементи. Так, насильницькі практики, які використовуються у місцях несвободи в РФ, росіяни переносять у подібні заклади на окупованих територіях України. Колишні бранці описували одні й ті ж самі жорстокі методи залякування, тиску, приниження, примусу і покарання. Зокрема, вказують на сексуальне насильство. 

Зафіксовані в доповіді докази також демонструють, що російська влада залучала до роботи у місцях позбавлення волі в окупації співробітників спеціальних служб та органів безпеки з РФ. Ці працівники діяли скоординовано та зі специфічним розподілом обов’язків під час тортур.

Крім того, постраждалі та свідки неодноразово вказували на те, що катування не були примхою окремих наглядачів. Вони зазначали, що високопосадовці з місць позбавлення волі або особисто брали участь у катуваннях, або віддавали відповідні накази. Багато з тих, хто катував людей, робили це відкрито, з очевидним відчуттям безкарності.

Голова Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні, пан Ерік Мьосе, під час презентації нової доповіді на Генеральної асамблеї ООН зазначив: “На підставі знайдених доказів можна стверджувати, що російська влада діяла у межах скоординованої державної політики застосування катувань проти українських цивільних осіб та військовополонених і таким чином скоїла злочин проти людяності”.

З повним текстом доповіді англійською мовою можна ознайомитися тут.

Про те, що переслідування цивільних на окупованих Росією територіях України варто розглядати як злочин проти людяності, йдеться і в аналітичних звітах українських правозахисних організацій. Зокрема, у спільному досліджені Медійної ініціативи за права людини, Всесвітньої організації проти катувань і Центру прав людини Zmina. У цьому документі під переслідуванням розуміють цілий цикл злочинів: свавільне затримання, викрадення, утримання у місцях несвободи, катування, депортацію, незаконне переміщення на територію РФ. 

Крім того, минулого місяця на Варшавській конференції ОБСЄ Медійна ініціатива за права людини презентувала масштабне розслідування про те, як Росія переслідувала українців під час окупації північних областей України. У ньому автори дослідження та експерти так само наголошують: те, що росіяни вчиняють стосовно цивільних, є злочином проти людяності.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Адвокація
Родини зниклих безвісти десантників закликають Коордштаб до пропорційності під час обміну полоненими

Родини полонених та зниклих безвісти десантників просять зробити обміни полоненими пропорційними. Про це під час пресконференції “Завжди перші”, організованої Медійною ініціативою за права людини, сказала Тетяна Гойдик, координаторка родин полонених і зниклих безвісти 95-ї ОДШБр.

11 Квітня 2025

Адвокація
У Гаазі відбулася дискусія про російські репарації за зниклих безвісти в Україні. Ось чотири важливі тези

Репарації — зобовʼязання держави, яка порушила норми міжнародного права, відшкодувати завдану втрату чи шкоду. Це важливий елемент відновлення справедливості для жертв збройних конфліктів і запобіжник повторення злочинів у майбутньому. Про це йшлося під час експертної дискусії у Гаазі, на якій обговорили правові та інституційні рішення репарацій за зниклих безвісти в Україні.

10 Квітня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Заплановано суд над тими, хто хотів вбити Зеленського, Буданова та Малюка. І ще 102 судові справи

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з листа та з матеріалу з анонсами на сайті.

16 Травня 2025

Війна і правосуддя
У справі про держзраду колишнього контррозвідника ЗСУ допитали останніх свідків

Галицький районний суд Львова продовжує повторно розглядати справу колишнього контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. Його підозрюють у державній зраді. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам ще до 24 лютого 2022 року. Ці дані стосувалися складів з боєприпасами і військових частин. З початком великої війни — аеродрому, який росіяни згодом обстріляли.

13 Травня 2025

Військовополонені
Три роки без батька: маленький Тимур щодня обіймає фото тата — морського піхотинця 

Артур Рудь — захисник Маріуполя, офіцер 36 окремої бригади морської піхоти ім. контрадмірала Білінського. 12 квітня 2022 року він, як і ще понад тисяча українських військовослужбовців, які тримали оборону на металургійному комбінаті ім. Ілліча, потрапив у полон

13 Травня 2025

Більше публікацій