Send Lette
Адвокація

Росія вчиняє в Україні злочин проти людяності. Експерти ООН підтвердили тези українських правозахисників

Катування військовополонених і цивільних українців у російських місцях несвободи є злочином проти людяності. Таке твердження зафіксовано у новій доповіді Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні.

У своїх попередніх звітах Комісія встановила, що застосування тортур до українців є поширеною, систематичною практикою, яка стосуються конкретних цільових груп. 

У новій доповіді експерти виявили додаткові спільні елементи. Так, насильницькі практики, які використовуються у місцях несвободи в РФ, росіяни переносять у подібні заклади на окупованих територіях України. Колишні бранці описували одні й ті ж самі жорстокі методи залякування, тиску, приниження, примусу і покарання. Зокрема, вказують на сексуальне насильство. 

Зафіксовані в доповіді докази також демонструють, що російська влада залучала до роботи у місцях позбавлення волі в окупації співробітників спеціальних служб та органів безпеки з РФ. Ці працівники діяли скоординовано та зі специфічним розподілом обов’язків під час тортур.

Крім того, постраждалі та свідки неодноразово вказували на те, що катування не були примхою окремих наглядачів. Вони зазначали, що високопосадовці з місць позбавлення волі або особисто брали участь у катуваннях, або віддавали відповідні накази. Багато з тих, хто катував людей, робили це відкрито, з очевидним відчуттям безкарності.

Голова Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні, пан Ерік Мьосе, під час презентації нової доповіді на Генеральної асамблеї ООН зазначив: “На підставі знайдених доказів можна стверджувати, що російська влада діяла у межах скоординованої державної політики застосування катувань проти українських цивільних осіб та військовополонених і таким чином скоїла злочин проти людяності”.

З повним текстом доповіді англійською мовою можна ознайомитися тут.

Про те, що переслідування цивільних на окупованих Росією територіях України варто розглядати як злочин проти людяності, йдеться і в аналітичних звітах українських правозахисних організацій. Зокрема, у спільному досліджені Медійної ініціативи за права людини, Всесвітньої організації проти катувань і Центру прав людини Zmina. У цьому документі під переслідуванням розуміють цілий цикл злочинів: свавільне затримання, викрадення, утримання у місцях несвободи, катування, депортацію, незаконне переміщення на територію РФ. 

Крім того, минулого місяця на Варшавській конференції ОБСЄ Медійна ініціатива за права людини презентувала масштабне розслідування про те, як Росія переслідувала українців під час окупації північних областей України. У ньому автори дослідження та експерти так само наголошують: те, що росіяни вчиняють стосовно цивільних, є злочином проти людяності.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Адвокація
Голова МІПЛ Ольга Решетилова призначена Уповноваженим президента України з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Кобилинської, більш відомої за дівочим прізвищем Решетилова, Уповноваженим президента з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

30 Грудня 2024

Адвокація
Правозахисники закликають народних депутатів не ухвалювати законопроєкти № 11538 та № 11539

Представники правозахисних організацій, які тривалий час працюють задля забезпечення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені в умовах збройної агресії проти України, вважають, що прийняття законопроєктів № 11538 та № 11539 не тільки не сприяє майбутнім розслідуванням, але й ставить під сумнів перспективу існуючих справ.

20 Грудня 2024

Адвокація
Нацполіція змінює процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти

Національна поліція України впроваджує зміни в процедуру визначення підслідності у справах про зникнення безвісти. Про це повідомив Ігор Калантай, начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України, на конференції до Міжнародного дня прав людини, організованій МІПЛ та МКЗБ. 

11 Грудня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Голова МІПЛ Ольга Решетилова призначена Уповноваженим президента України з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Кобилинської, більш відомої за дівочим прізвищем Решетилова, Уповноваженим президента з питань захисту прав військовослужбовців і членів їх сімей. Відповідний указ опубліковано на сайті глави держави.

30 Грудня 2024

Війна і правосуддя
Аграрій із Куп’янська, який нібито торгував із Росією, каже про “погрози СБУ”. Репортаж із суду в Харкові про справу, яка триває два роки

Едуард Лебеденко з Куп`янська Харківської області. Він був директором приватного підприємства “Полесадсервіс”. Слідчі вважають, що під час окупації району він співпрацював із росіянами — отримав від них дозвіл на торгівлю та продавав продукцію в Росію. МІПЛ побувала на двох останніх засіданнях та розповідає про перебіг справи.

30 Грудня 2024

Насильницькі зникнення
У Ростові до 18 і більше років засудили трьох українців за замах на Леніна — бойовика “ДНР”

37-річну Наталію Власову та 46-річного Віктора Шидловського представники проросійських квазіструктур так званої “ДНР” затримали 21 березня 2019 року під час перетину контрольно-пропускного пункта “Оленівка”. Обидвоє їхали в окупований Донецьк, ніби з підробленими документами на прізвище Петренко. У Донецьку їх вже чекав знайомий 47-річний Сергій Грузинов. Під час судового засідання всі троє заявили, що під катуваннями оговорили себе, взявши на себе злочини, які не вчиняли.

30 Грудня 2024

Більше публікацій