Send Lette
Інші воєнні злочини

Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

Російський суд стверджує, що Голтвенко разом із іншим українцем — Олександром Саакяном — підпалили в Маріуполі три автомобілі з “символікою, що відображає підтримку спеціальної військової операції”.

Чоловіку призначили 22 роки позбавлення волі та оштрафували на 550 тисяч рублів. Перші два роки терміну він проведе у в’язниці, решту часу — у колонії суворого режиму. Його звинувачують у шпигунстві, підробці паспорта, незаконному обігу вибухівки, залученні людини в терористичну діяльність, участі в терористичній спільноті, підготовці та вчинення теракту.

Альону Глотвенко звинувачують у теракті та участі у терористичній спільноті. Суд слухав її справу в закритому режимі.

Альона Глотвенко. Фото з соціальних мереж дівчини

Коли росіяни окупували Маріуполь, жінка залишилися доглядати бабусю й продовжувала працювати, поки була можливість. Аби мати хоч якісь гроші на життя, продавала ліки на ринку. Вона також допомагала ЗСУ й передавала інформацію про переміщення російських військових колон і розташування підрозділів.

На початку окупації росіяни схиляли жінку до співпраці, але вона відмовилась. Через це змушена була пройти фільтрацію.

Перебуваючи у СІЗО, Голтвенко час від часу листувалася з рідними, розповідала, що багато читає і займається спортом: “Скинула вагу, навіть м’язи з’явилися. Стежу за собою”. Писала також, що бракує сигарет, солодощів, що мріє про косметику й парфуми: “Дуже хочеться вафель і шоколаду. З речей треба тільки джинси й кросівки. З побутової хімії — бритви, шампунь та гель для душу. В СІЗО можна парфуми на розлив у пластику. У мене вдома їх багато”.

Друг Альони Сергій розповідає, що до викрадення у вільний час вона любила грати на піаніно і малювала. В увʼязненні жінка створює портрети співкамерниць — українок, яких у цьому слідчому ізоляторі тримають окремо від решти бранців. У листах до рідних Альона пише, що щиро турбується про жінок, із якими сидить у камері.

Авторка: Яна Ільків, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Чергова хвиля затримань кримських татар. Правозахисники вимагають посилити санкції проти РФ

О 4 ранку 5 лютого 2025 року російські силовики розпочали чергову хвилю обшуків в окупованому Криму. Обшуки відбулися у будинках Еміра Куртнезірова, Рустема Мустафаєва, Абібули Смедляєва, Мирзаалі Тажибаєва та Бахтіяра Аблаєва. Після обшуків співробітники ФСБ затримали усіх п'ятьох за обвинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір — панісламської політичної партії, яка визнана терористичною організацію за російським законодавством.

7 Лютого 2025

Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Підпал авто військових, страта військового і колишній полонений: 98 справ в українських судах наприкінці березня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

21 Березня 2025

Війна і правосуддя
Пенсіонер із Херсона, якого засудили за сприяння у воєнному злочині, оскаржує вирок

У Миколаївському апеляційному суді слухають скаргу 64-річного Григорія Драгуненка, пенсіонера з Херсона. Торік його засудили за пособництво російським військовим у катуванні цивільних мешканців на Миколаївщині. Суд першої інстанції присудив йому дев’ять років в’язниці за сприяння у воєнному злочині. Його захист просить про виправдання, мовляв, чоловік діяв під примусом. МІПЛ побувала на апеляційному засіданні, записала пояснення підсудного та розповідає, як триває слухання.

21 Березня 2025

Адвокація
Свавілля без кордонів: російські кати з Криму знущаються з українців на нових окупованих територіях

Українські правозахисники та міжнародні організації представили в ООН докази систематичних воєнних злочинів Росії. Захід “Катування та свавільне затримання як злочини проти людяності” відбувся 19 березня у Женеві в межах 58-ї сесії Ради ООН з прав людини.

20 Березня 2025

Більше публікацій