Send Lette
Інші воєнні злочини

Росіяни засудили до 18 років експоліціянтку з Маріуполя: її звинуватили у тероризмі

29-річну Альону Голтвенко, яка до повномасштабної війни працювала у Національній поліції України в Маріуполі, в Росії засудили до 18 років ув’язнення. Понад рік вона перебувала в СІЗО-1 у Ростові-на-Дону.

Російський суд стверджує, що Голтвенко разом із іншим українцем — Олександром Саакяном — підпалили в Маріуполі три автомобілі з “символікою, що відображає підтримку спеціальної військової операції”.

Чоловіку призначили 22 роки позбавлення волі та оштрафували на 550 тисяч рублів. Перші два роки терміну він проведе у в’язниці, решту часу — у колонії суворого режиму. Його звинувачують у шпигунстві, підробці паспорта, незаконному обігу вибухівки, залученні людини в терористичну діяльність, участі в терористичній спільноті, підготовці та вчинення теракту.

Альону Глотвенко звинувачують у теракті та участі у терористичній спільноті. Суд слухав її справу в закритому режимі.

Альона Глотвенко. Фото з соціальних мереж дівчини

Коли росіяни окупували Маріуполь, жінка залишилися доглядати бабусю й продовжувала працювати, поки була можливість. Аби мати хоч якісь гроші на життя, продавала ліки на ринку. Вона також допомагала ЗСУ й передавала інформацію про переміщення російських військових колон і розташування підрозділів.

На початку окупації росіяни схиляли жінку до співпраці, але вона відмовилась. Через це змушена була пройти фільтрацію.

Перебуваючи у СІЗО, Голтвенко час від часу листувалася з рідними, розповідала, що багато читає і займається спортом: “Скинула вагу, навіть м’язи з’явилися. Стежу за собою”. Писала також, що бракує сигарет, солодощів, що мріє про косметику й парфуми: “Дуже хочеться вафель і шоколаду. З речей треба тільки джинси й кросівки. З побутової хімії — бритви, шампунь та гель для душу. В СІЗО можна парфуми на розлив у пластику. У мене вдома їх багато”.

Друг Альони Сергій розповідає, що до викрадення у вільний час вона любила грати на піаніно і малювала. В увʼязненні жінка створює портрети співкамерниць — українок, яких у цьому слідчому ізоляторі тримають окремо від решти бранців. У листах до рідних Альона пише, що щиро турбується про жінок, із якими сидить у камері.

Авторка: Яна Ільків, журналістка МІПЛ

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Сліди війни на кожному фасаді: репортаж із Сараєва, де воєнні злочинці подібно Росії казали, що вбиті діти — це вигадка

На запрошення Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти українська делегація, яка складалася з представників громадських організацій, родин зниклих безвісти та державний органів, відвідала Боснію та Герцеговину, аби обмінятися досвідом.

12 Червня 2025

Інші воєнні злочини
Москва стверджує, що не утримує в полоні українських цивільних, але лише за 15 днів травня затримала і засудила 19

Майже всю першу половину травня російські чиновники, зокрема співробітники репресивного апарату, були зайняті святкуванням радянського Дня Перемоги. Навіть у цих умовах на окупованих українських територіях і в Росії вони продовжували затримувати і засуджувати громадян України.

23 Травня 2025

Інші воєнні злочини
Росія посилила вербовку українських дітей для війни проти України

Російські спецслужби вербують українських дітей для підпалів інфраструктури і машин військових. Викритим дітям переважно інкримінують скоєння диверсії чи терористичного акту. Таку ж кваліфікацію визначають тим вербувальникам із Росії, яких ідентифікувало слідство. Втім, експерти з МГП наполягають: насправді організатори вчиняють воєнний злочин. 

4 Травня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ приховує місце утримання викраденого у Севастополі айтівця Сергія Гріщенкова

В окупованому Севастополі ФСБ викрала 58-річного Сергія Гріщенкова. Чоловіка звинувачують у співпраці з СБУ, вже понад два місяці він перебуває в СІЗО без жодного зв’язку з родиною. Рідні припускають, що Сергія затримали через проукраїнську позицію, яка в окупованому Криму вже стала синонімом слова “злочин”. Про те, що відбувається в Криму та долю батька МІПЛ розповіла його донька Дар’я Гріщенкова.

7 Липня 2025

Адвокація
Україна має підтримати поправки про гармонізацію юрисдикції МКС щодо злочину агресії – заява правозахисників

Ми, представники організацій громадянського суспільства, об’єднань постраждалих, науковці та експерти, вважаємо, що Україна має допомогти подолати безкарність, через яку стала можлива російська агресія, як для нашої держави, так і для суспільств по всьому світу.

4 Липня 2025

Більше публікацій