Send Lette
Війна і правосуддя

Розголошення державної таємниці, Оксана Марченко та воєнні злочини: 90 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Вінниччина

“Експерт із енергетичних питань”. Дмитро Марунич працював у пресслужбах українських нафтових компаній. Також очолював громадську організацію “Фонд енергетичних стратегій”, що надавала послуги з консалтингу для підприємств паливно-енергетичного комплексу й органів державної влади. Також був консультантом Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації. Слідство вважає, що за гроші від російських кураторів Марунич поширював кремлівську пропаганду, займався дискредитацією України на міжнародній арені, піарив Медведчука та російську вакцину від ковіду. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 127/12644/22. Засідання призначено на 12 листопада о 12:00 у Вінницькому міському суді. 

Ще дві справи з Вінниччини — у таблиці МІПЛ: крадіжка авто у військових та співпраця колишнього начальника поліції з Шарієм.

Полтавщина

Постачання в Росію з полтавського заводу. Григорій Дашутін, екснардеп Партії регіонів, разом із дружиною, донькою та сином володіє 94% Полтавського турбомеханічного заводу. За версією слідства, підприємство залучили до схеми виробництва та постачання комплектуючих для російських оборонних і промислових організацій. Дашутін перебуває під вартою, також у пособництві державі-агресору обвинувачують керівника турбомеханічного заводу Григорія Кирика. У справі фігурують електрик, головний електрик і начальниця відділу збуту. Їх обвинувачують у пособництві державі-агресору. Справа № 552/3676/24. Засідання призначено на 14 листопада о 10:00 у Київському районному суді Полтави.

Харківщина

Полювання на HIMARS. Володимир Гриценко — мешканець Харківщини. За інформацією правоохоронців, він передавав через свого родича, який живе у Росії, розвіддані для ФСБ. Зокрема, про дислокацію і переміщення військової техніки у Донецькій області. Особливо чоловіка цікавило розташування систем HIMARS. Гриценка затримали. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 626/2636/23. Засідання призначено на 11 листопада об 11:15 в Орджонікідзевському районному суді Харкова.

Ще чотири справи з Харківщини — у таблиці МІПЛ: зґвалтування в окупації, продаж зерна в Росію, організація катівні та злив позицій ППО.

Донеччина

Полонений “деенерівець”. Микола Сур — уродженець Донецька, має судимість. У 2015 році пройшов “строкову службу” у “ДНР”. У 2022 році його мобілізували до окупаційних збройних сил. Він увійшов до “штрафного” загону “Шторм”. Під час боїв за Нью-Йорк його підрозділ зазнав нищівних втрат. Ті, хто вижили, здалися у полон. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 229/6317/24. Засідання призначено на 13 листопада о 16:40 у Дружківському міському суді.

Ще одна справа з Донеччини — у таблиці МІПЛ: затриманий депутат від ОПЗЖ, що передавав інформацію ФСБ.

Київщина

Обстріл бронетанкового заводу. Михайло Антропов — український військовий. Його звинувачують у передачі в російський чат-бот інформації про розташування техніки й підрозділів ЗСУ. Нібито за його наведенням окупанти обстріляли бронетанковий завод у Києві. Чоловік провину не визнає. Його захист наполягає, що росіяни могли отримати інформацію про завод з сюжету телеканалу, який зробив репортаж про оборонне підприємство незадовго до обстрілу. Чоловіка обвинувачують у державній зраді. Справа № 753/14582/23. Засідання призначено на 12 листопада о 15:30 в Дарницькому районному суді.

Мінні поля та пошук HIMARS. Ростислав Цуканов — колишній прокурор Київської місцевої прокуратури № 6. Він не пройшов атестацію в прокуратурі, отримав посвідчення адвоката. Слідство встановило, що чоловік намагався отримати мапи українських мінних полів на Київщині, Чернігівщині та східних областях, розвідував можливі бойові позиції HIMARS та склади з боєприпасами і паливом для ЗСУ. Цуканова затримали. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 760/7541/24. Засідання призначено на 13 листопада об 11:00 у Солом’янському районному суді Києва.

Проплачені мітинги. Іван Росада — мешканець Києва. За даними слідства, Росада, який позиціонував себе як “журналіст” і “лідер думок”, поширював за вказівками російських кураторів фейкові матеріали в ЗМІ та соцмережах, а також організовував проплачені акції. Він неодноразово виступав в ефірах російських і українських телеканалів, які зараз перебувають під санкціями, та просував ідею про нібито перебування України під зовнішнім управлінням, відкрито звинувачував українських військових в обстрілах цивільних. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 761/14599/22. Засідання призначено на 11 листопада об 11:00 у Шевченківському районному суді Києва.

Ще 18 справ з Київщини — у таблиці МІПЛ: Паша “Мерседес”, сплата податків у “ДНР”, пости в соцмережах, депортація з Криму, призов на півострові, б’юті-блогерка, Діана Панченко, здача ветеранів АТО та підпал пожежної частини, колишній суддя та воєнні злочини. 

Черкащина

Прихильник “денацифікації”. Дмитро Ломакін — уродженець Росії, жив у Черкасах. Як встановило слідство, у Telegram чоловік виправдовував збройну агресію РФ, писав про “звільнення України, денацифікацію та нацизм”. У вересні 2022 року він надіслав співрозмовнику фото переміщення техніки ЗСУ в Одеській області. Чоловіка взяли під варту. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 712/9892/24. Засідання призначено на 12 листопада о 12:00 у Соснівському районному суді.

Ще три справи з Черкащини — у таблиці МІПЛ: листування пенсіонера, митрополит Черкаський і Канівський, пограбування під час окупації Чернігівщини. 

Херсонщина

“Ректорка” Херсонського аграрного університету. Євгенія Чернишова — колишня завідувачка одного з відділів Держпродспоживслужби, “ректорка” Херсонського аграрного університету під час окупації. Слідчі встановили, що вона всіляко допомагала росіянам, організовувала освітній процес за їхніми стандартами й облаштувала виборчу дільницю для “референдуму” в університеті. Чернишова активно виступала у проросійських ЗМІ та брала участь у заходах, які організовували росіяни. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 766/5788/23. Засідання призначено на 13 листопада о 10:30 у Херсонському міському суді.

Обстріл буксира. Ержан Амандусов — російський військовий. За даними обвинувачення, 1 листопада 2022 року він обстріляв цивільний буксир, який намагався пришвартуватися у Голій Пристані. Капітан буксира, який перевозив людей із Херсона, загинув. Росіяни намагалися приховати вбивство, поширили фейк про обстріл судна українськими військовими. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Справа № 766/9963/24. Засідання призначено на 12 листопада о 8:30 у Херсонському міському суді (in absentia).

Ще 13 справ з Херсонщини — у таблиці МІПЛ: організація “референдуму” й агітація, катування в Новій Каховці та в ІТТ на Теплоенергетиків, бухгалтерка та криміналістка в окупації, окупаційне “управління охорони здоров’я”, тюремник із колонії № 90, викрадення очільника Голої Пристані, мародерство. 

Одещина

Фотографії HIMARS. Андрій Дрямов — засновник благодійного фонду з Одеси. Ще у 2021 році ЗМІ писали про сумнівну діяльність фонду, який збирав пожертви на вулиці у наметах. У 2023-му чоловіка затримали після того, як знайшли дві гранати в його авто. Під час огляду телефону знайшли переписку з російським абонентом, якому Дрямов надіслав фото установок HIMARS, які переміщували через Миколаїв. Ще він надіслав знімки та координати розташування підрозділу ЗСУ і складів ракетно-артилерійських боєприпасів. Наразі він під вартою з можливістю внесення застави 2,2 мільйона гривень. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 947/6918/24. Засідання призначено на 11 листопада о 12:00 у Київському районному суді Одеси.

Ще сім справ з Одещини — у таблиці МІПЛ: листівки з пропагандою, допомога окупантам у Чорнобаївці, воєнні злочини ФСБ у Херсоні, херсонський чиновник, юрист Партії Шарія, власниця Telegram-каналу та передача даних українських правоохоронців.

Миколаївщина

Шпигунство за колонами ЗСУ. Денис Шульженко — мешканець Миколаєва. Як каже слідство, він шпигував для Росії за логістикою ЗСУ. Обходив територію міста, знімав на телефон розташування ЗСУ, ключові транспортні комунікації й переміщення колон військових. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 489/4880/23. Засідання призначено на 14 листопада о 13:30 у Ленінському районному суді Миколаєва.

Ще дві справи з Миколаївщини — у таблиці МІПЛ: зйомка військкоматів для росіян і відео переміщення техніки.

Кіровоградщина

Айтівець. Вадим Коломієць — мешканець Кропивницького. Як каже слідство, він із колегами-айтівцями займався оборудками з конвертацією і виведенням електронних грошей без відповідної ліцензії. Окрім інших платіжних систем, використовував ті, що заборонені в Україні санкціями. Серед тих, кому конвертували електронну валюту, були представники “ДНР”. У 2021 році суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Його обвинувачують у фінансуванні тероризму. Справа № 405/5255/22. Засідання призначено на 11 листопада о 14:00 у Кіровському районному суді Кропивницького.

Житомирщина

Наведення на нагородження військових. Ганна Іващенко жила у Добропільському районі Донецької області. За версією слідства, протягом листопада-грудня 2023 року жінка передавала російській розвідці інформацію про дислокацію ЗСУ, зокрема координати блокпостів, розташування українських військових і техніки у Добропіллі. В одному з повідомлень писала про ЗСУ на території пожежної частини, у відділку поліції, де проходило нагородження відзнаками. Крім цього, повідомила про ППО західного виробництва й просила про масований удар по ньому. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 279/4273/24. Засідання призначено на 14 листопада о 15:00 у Богунському районному суді.

“Найманці корпорації “Україна”. Алла Лапаєва ― мешканка Житомира, засновниця та учасниця освітянських правозахисних організацій. За даними розслідування, у січні 2023 року під час виступу у місцевій бібліотеці жінка заперечувала агресію Росії. Зокрема сказала, що українська влада не визнає російське вторгнення, прикриваючись правовим режимом воєнного стану. ЗСУ називала злочинцями-найманцями корпорації “Україна”, вбивцями своїх громадян. Також вона повторювала російські наративи, що в Україні триває війна корпорацій через економічну вигоду. Заявляла, що Україна зацікавлена у війні через меркантильні інтереси влади, а не захист громадян. При цьому замовчувала напад Росії. Лапаєва переконувала, що громадяни Української РСР вбивають громадян УРСР та Російської РСР, які теж є їхніми співгромадянами. На час судового слідства суд відправляв жінку на примусове психіатричне лікування. Втім згодом відпустив під опіку чоловіка. Її обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 296/5554/24. Засідання призначено на 14 листопада о 12:00 у Корольовському районному суді.

Обстріл військової частини. Сергій Гож ― мешканець Житомирської області. Слідство каже, що у 27 лютого 2022 року його завербували росіяни для збору інформації про ЗСУ та критичну інфраструктуру. Чоловік погодився на співпрацю з ідеологічних мотивів. Як зафіксувало розслідування, він передав росіянам адресу вузла урядового зв’язку в селищі Миропиль. Також на прохання окупантів надіслав скриншот з Google Maps з розташуванням 95-ї аеромобільної бригади ЗСУ. У березні 2022 року росіяни завдали по частині ракетного удару. Його обвинувачують у державній зраді. Справа №761/10841/24. Засідання призначено на 11 листопада об 11:00 у Богунському районному суді.

Ще три справи з Житомирщини — у таблиці МІПЛ: працівниця колонії, освітянка та виправдовування росіян.

Дніпропетровщина

Розголошення держтаємниці. Сергій Гайдаш у 2022 році був начальником відділу розвідки штабу Регіонального управління Сил територіальної оборони “Схід”. За посадою він мав узагальнювати військово-розвідувальну інформацію, яка надходить захищеними каналами зв`язку з оперативно-тактичних угруповань, та передавати керівництву. Однак це робили його підлеглі і надсилали зведення йому в Signal. А посадові інструкції забороняють поширювати інформацію з грифом держтаємниці через соцмережі. У матеріалах справи згадується, що один із військових передав інформацію представникам РФ. Його обвинувачують у розголошенні державної таємниці. Справа № 201/11642/23. Засідання призначено на 13 листопада о 10:00 у Красногвардійському районному суді Дніпра.

Військовий госпіталь. Юрій Подтереба — мешканець Дніпра. Як стверджує слідство, за гроші він передавав росіянам інформацію про ЗСУ. Нібито з ще одним чоловіком він об’їжджав Дніпропетровщину на авто та фіксував розташування блокпостів, військової частини і госпіталю. Чоловіка взяли під варту. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 755/2607/23. Засідання призначено на 12 листопада о 15:00 у Новомосковському міськрайонному суді.

Дорожник. Олександр Демочко — мешканець Балаклії Харківської області, працював інженером у місцевому райавтодорі. Він входив до ради балаклійської районної організації партії “Народний фронт”. На місцевих виборах 2020 року безуспішно балотувався до Ізюмської райради від “Блоку Світличної разом!” Під час окупації, вважає слідство, чоловік на зборах керівників комунальних підприємств, яку організували окупанти, погодився очолити райавтодор. На своїй “посаді” організовував ремонти доріг, заправку комунальної техніки, облаштування блокпоста. Його обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 953/1185/23. Засідання призначено на 14 листопада о 9:00 у Новомосковському міськрайонному суді.

Російський бізнес. Єгор Волокітін із Павлограда займається промисловою технікою, є засновником низки підприємств. Юлія Балашова ― бухгалтерка його підприємства. За даними слідства, попри повномасштабне вторгнення РФ Волокітін не припинив співпрацювати з “Южстанкомаш”, що у російському Бєлгороді. У травні 2023 року бухгалтерка фірм Волокітіна перерахувала гроші російській фірмі, яка виконує, зокрема, оборонні замовлення. Чоловіка обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 185/14841/23. Засідання призначено на 11 листопада о 14:30 у Павлоградському міськрайонному суді.

Ще 13 справ із Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: сільський староста з Харківщини, депутатка від “Слуги народу”, воєнні злочини, пропозиція полону, працівниця залізниці, інженер обленерго, торгівля з окупантами, злив позицій, “Русское освободительное движение” та коригування обстрілів.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Російських військовополонених допитали у справі про страту українського військового

У Заводському районному суді Запоріжжя відбулося засідання у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика з позивним “Сталкер”. Його обвинувачують у розстрілі українського військового, який склав зброю — Віталія Годнюка. Минулого року Курашова взяли у полон. Тож це перший випадок, коли обвинувачений у страті перебуває на лаві підсудних. Раніше такі справи слухали лише заочно. 

23 Січня 2025

Війна і правосуддя
«Для мене це справа честі». Як потерпіла у справі про тортури бореться за справедливість

Олена Ягупова із Запорізької області в окупації пережила тортури, трудове рабство та сексуальне насилля. Справу, де вона є потерпілою, слухає Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. Яна Заневського — сина колишнього охоронця Януковича та силовика ФСБ — обвинувачують у вчиненні воєнного злочину заочно. 

22 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Російських військовополонених допитали у справі про страту українського військового

У Заводському районному суді Запоріжжя відбулося засідання у справі Дмитра Курашова, російського штурмовика з позивним “Сталкер”. Його обвинувачують у розстрілі українського військового, який склав зброю — Віталія Годнюка. Минулого року Курашова взяли у полон. Тож це перший випадок, коли обвинувачений у страті перебуває на лаві підсудних. Раніше такі справи слухали лише заочно. 

23 Січня 2025

Війна і правосуддя
«Для мене це справа честі». Як потерпіла у справі про тортури бореться за справедливість

Олена Ягупова із Запорізької області в окупації пережила тортури, трудове рабство та сексуальне насилля. Справу, де вона є потерпілою, слухає Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя. Яна Заневського — сина колишнього охоронця Януковича та силовика ФСБ — обвинувачують у вчиненні воєнного злочину заочно. 

22 Січня 2025

Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Більше публікацій