Send Lette
Війна і правосуддя

Сапера з “ДНР” взяли в полон і судять за державну зраду — нові судові анонси від МІПЛ

МІПЛ продовжує відбирати найцікавіші справи серед тисяч щотижневих слухань щодо міжнародних злочинів і злочинів проти основ національної безпеки. Останнього тижня липня публікуємо анонси та деталі 58 справ у різних регіонах країни. За посиланнями і в доданих файлах — таблиця з усіма справами.

Київщина

Криптовалюта для Росії. Максим Резніченко був директором департаменту, відповідального за підтримку інформаційних систем “Сенс-банк”, колишнього “Альфа-банк”. За даними слідства, він відкрив рахунок на криптовалютній платформі після початку повномасштабного вторгнення. Через нього чоловік переказував гроші на цифрові гаманці, які використовували окупанти. Правоохоронці затримали його вдома. Його обвинувачують у пособництві державі-агресору. Справа № 369/8667/25. Засідання призначено на 28 липня о 16:00 у Києво-Святошинському районному суді.

Ще 19 справ з Київщини — у таблиці МІПЛ: численні воєнні злочини періоду окупації, кримські судді, справа проти українських моряків, незаконний вирок азовцю в Росії, видача людей росіянам, підпал пожежної частини, працівник Кабміну, допомога російському пропагандисту, постачання продуктів для росіян на півдні України, спроба дискредитувати волонтерів, вподобання в соцмережах і лист до Пуіна.

Черкащина

Митрополит Черкаський і Канівський. Денис Снігірьов у 2020 році став архієпископом Черкаським і Канівським від РПЦ в Україні. Заявляв, що ця церква найбільш незалежна у світі, виступав проти створення ПЦУ. Наступного року став митрополитом, а у 2022-му — професором Київської духовної академії. Під його керівництвом на сайтах єпархії публікували матеріали з пропагандистських сайтів РПЦ, що прославляли ідеї рашизму, під час обшуку в чоловіка знайшли роздруківки цитат Путіна. Його обвинувачують у виправданні агресії РФ. Справа № 712/4813/23. Засідання призначено на 31 липня об 11:00 у Соснівському районному суді Черкас.

Ще одна справа з Черкащини — у таблиці МІПЛ: переписка з державним зрадником.

Миколаївщина

Дані про військових. Денис Первунін із Миколаєва, за версією слідства, у листопаді 2024 року він нібито почав передавати координати техніки та військових, що стояли біля школи. Частину даних супроводжував фото. У січні 2025-го він знову повідомив, що техніка на місці. Слідчі кажуть, що в телефоні чоловіка знайшли ці зображення та переписку. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенню інформації про ЗСУ. Справа № 489/5058/25. Засідання призначено на 31 липня об 11:00 у Інгульському районному суді Миколаєва.

Одещина

Спільні навчання з НАТО і блокпости. Леонід Прядун — мешканець Одеси. Як каже обвинувачення, він має проросійські погляди, ще у 2014 році в Криму познайомився із представником ФСБ. На його прохання мав збирати інформацію про росіян, які служать в ЗСУ. Але повернувся до Одеси й не зміг роздобути такі дані. Далі ефесбешник просив його спостерігати за навчаннями українських ВМС з представниками НАТО. Чоловік переслав йому декілька фото з невстановлених джерел. Вже після повномасштабного вторгнення ефесбешник знову написав Прядуну. За завданням Прядун робив фото блокпостів в місті та повідомляв про військових, які там чергують. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 522/6898/22. Засідання призначено на 28 липня о 14:00 у Приморському районному суді Одеси.

Ще чотири справи з Одещини — у таблиці МІПЛ: тіктокер, полювання за HIMARS, підпал машин військових і волонтерів та працівник херсонської колонії.

Запоріжжя

Колишній полковник СБУ. Андрій Турко — колишній полковник СБУ, який з 2014 по 2023 рік служив у запорізькому управлінні, а після звільнення працював у структурі Енергоатома. Слідчі посилаються на записи приватних розмов Турка, де він виправдовує агресію Росії. Син Турка із 2013 року мешкає у Москві, працює у державній установі й зареєстрований за адресою, де також прописаний співробітник ФСБ. Турко прокину не визнає, твердить, що сімейні зв’язки з сином не приховував і ще під час служби повідомляв про це керівництву СБУ, служив у АТО і не планує переховуватися в Росії. Його обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 335/6445/25. Засідання призначено на 29 липня об 11:00 у Вознесенському районному суді Запоріжжя.

Ще три справи із Запоріжжя — у таблиці МІПЛ: захоплення ЗАЕС, катування й вимагання грошей та українські поліцейські на службі в окупантів.

Дніпропетровщина

Сапер “ДНР”. Борис Островний уродженець Ромен на Сумщині. Як каже слідство, ще у 2017 році він вступив до 1-го армійського корпусу «ДНР» як водій-радіотелефоніст, а згодом — сапер. Після початку повномасштабного вторгнення його підрозділ включили до складу збройних сил Росії, і Островний продовжив службу. У 2024 році він воював у складі стрілецького батальйону під Гострим і Кураховим, забезпечував позиції, чергував і мав при собі автомат АК-74. У березні 2025 року, під час боїв поблизу Єлизаветівки, його взяли в полон українські військові. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 171/1821/25. Засідання призначено на 29 липня об 11:00 у Центрально-Міському районному суді Кривого Рогу.

Ще вісім справ із Дніпропетровщини — у таблиці МІПЛ: повторний розгляд справи про здачу росіянам односельців, камери біля колій, злив маршрутів військових, інформація про 110-ту бригаду, координати для ФСБ, пропаганда, зварювальник з Краматорська і дані про переміщення ЗСУ.

Херсонщина

Дружина українського військового і “референдум”. Анна Вершиніна з Бериславського району, за даними обвинувачення, допомагала росіянам проводити “референдум”. Наразі вона під вартою. Захист просив про пом’якшення запобіжного заходу, адже вона має неповнолітню дитину, а її чоловік, який служить в ЗСУ, отримав поранення. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 650/2897/24. Засідання призначено на 30 липня о 13:00 у Великоолександрівському районному суді.

Ще шість справ із Херсонщини — у таблиці МІПЛ: викрадення зерна, обстріл буксира, агітація, обстріл центру Херсона, знущання під час “фільтрації” та очільниця виборчої дільниці.

Харківщина

Поставка російських газет. Тетяна Гайдадіна — мешканка Ізюму, до повномасштабного вторгнення працювала на Укрпошті. Слідство вважає, що після захоплення міста жінка підтримала росіян і запропонувала їм свою допомогу. Її призначили на керівну посаду. У газетах, які вона роздавала, російські автори виправдовували повномасштабне вторгнення РФ. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 638/4322/24. Засідання призначено на 28 липня о 13:00 у Шевченківському районному суді Харкова.

Ще шість справ із Харківщини — у таблиці МІПЛ: допомога в “націоналізації”, зйомки військових у Харкові, оперуповноважений на Ізюмщині, катування на згвалтування в окупації.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
40 країн ОБСЄ ініціюють незалежне розслідування жорстокого поводження Росії з українськими військовополоненими

Для розслідування катувань та інших злочинів, які росіяни та їхні проксі вчиняють щодо українських військовополонених, мають задіяти Московський механізм ОБСЄ. 

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
Прокуратура змінила обвинувальний акт у справі херсонського депутата Карамалікова

У Кривому Розі триває суд у справі Іллі Карамалікова, депутата Херсонської міськради від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!”. Його звинувачують у держзраді. На третій рік судових слухань прокуратура змінила обвинувальний акт. МІПЛ підсумовує, які ще зміни відбулися у процесі.

23 Липня 2025

Війна і правосуддя
Чоловік із шизофренією мав закласти вибухівку на військовому об’єкті — його затримали і судять

Кількість судових справ проти людей, яких звинувачують у воєнних та інших злочинах, повʼязаних із війною, продовжує зростати. МІПЛ відстежує найцікавіші з них, наступного тижня — майже 80.

18 Липня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
В Україні почали ховати військовополонених, які загинули в авіатрощі літака ІЛ-76 над Бєлгородом 

У Львові попрощалися з дванадцятьма українськими захисниками. Всі вони воювали у складі 24-ї окремої механізованої бригади, виконували бойові завдання і потрапили у російській полон, з якого не повернулися додому живими.

25 Липня 2025

Війна і правосуддя
40 країн ОБСЄ ініціюють незалежне розслідування жорстокого поводження Росії з українськими військовополоненими

Для розслідування катувань та інших злочинів, які росіяни та їхні проксі вчиняють щодо українських військовополонених, мають задіяти Московський механізм ОБСЄ. 

25 Липня 2025

Насильницькі зникнення
Дружба без зради. Рідні шукають двох колишніх військовослужбовців, яких викрали у Херсоні

У вересні 2022 року в окупованому Херсоні росіяни викрали двох друзів — колишніх військовослужбовців Дмитра Дубовика та Анатолія Зубрицького, а також Олександра Зубрицького, дядька Анатолія. Сліди чоловіків, які окупанти намагалися замести, губляться у 2023 році у Чонгарі. Родина і друзі не припиняють їх шукати і просять про допомогу.

24 Липня 2025

Більше публікацій