Send Lette
Інші воєнні злочини

Сексуальне насильство в полоні: пережити і не мовчати

27 березня команда Слідство.Інфо презентувала фільм “ВінТеж” — про сексуальне насильство над українськими чоловіками в катівнях росіян. Це сповіді чотирьох мешканців Херсону. Вони розповідають про погрози, катування і зґвалтування, від яких бранці намагалися вкоротити собі віку. На премʼєрі побувала Олена Бєлячкова, координаторка груп родин військовополонених Медійної ініціативи за права людини. Ось її враження.

— Герої цього фільму повернулися до своїх рідних і тепер вчаться жити із тягарем полону. Разом із ними вчаться їхні дружини, їхні діти. Двоє чоловіків погодились говорити про сексуальне насильство, не приховуючи обличь. Один із них — священник Сергій Чудинович — відкрився не лише дружині, але й своїм синам. Каже, що сім’я має право на правду. Він вірить у справедливий суд і те, що його катів притягнуть до відповідальності.

Сергій Чудинович на прем’єрі фільму “ВінТеж”

Фільм “ВінТеж” демонструє не лише ницість російських силовиків, які знущаються над українськими бранцями, але й ставить питання про те, що робити після звільнення з полону тим, хто пережив сексуальне насильство? Це тема, про яку зазвичай не говорять, вона табуйована у суспільстві, ті, хто пережив насильство, нерідко стикаються зі стигматизацією.

Тому фільм, у якому потерпілі відверто розповідають про пережите сексуальне насильство, є надзвичайно важливим. Він руйнує стереотипи і, переконана, допоможе решті постраждалих наважитися на непросту розмову, аби зафіксувати кожен скоєний росіянами воєнний злочин.

Сексуальне насильство над чоловіками в полоні майже не задокументовано. Боячись суспільного осуду, колишні бранці воліють мовчати. Тож як прийняти себе — ще одна центрова лінія стрічки “ВінТеж”. Ба більше, вона видається мені головною, оскільки без прийняття себе про повноцінну реабілітацію постраждалого годі й казати.

Наразі кілька чоловіків, які в російському полоні пережили сексуальне насильство, об’єднались у спільноту. Між собою їм легше говорити про пережите, вони розуміють один одного з півслова, підтримують, допомагають таким, як вони, діляться досвідом життя після полону.

Від імені родин військовополонених, якими опікуюсь в МІПЛ, вдячна команді Слідство.Інфо і кожному герою фільму “ВінТеж” за сміливість. Переглянути стрічку можна на ютуб-каналі Слідство.Інфо.

Олена Бєлячкова, координаторка родин військовополонених та зниклих безвісти 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі за звинуваченням колишнього контррозвідника ЗСУ у державній зраді допитали свідка

У Галицькому районному суді Львові триває повторний розгляд справи контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам. Провину Говоруха не визнав — каже, що справа проти нього сфабрикована. Вирок оскаржили, апеляційний суд скерував справу на повторний розгляд.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Суд у Кривому Розі оприлюднив записи розмов депутата Карамалікова з росіянами

Жовтневий райсуд Кривого Рогу слухає справу Іллі Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” Його звинувачують у державній зраді. За клопотанням МІПЛ суд дозволив транслювати засідання на порталі “Судова влада”. На двох останніх слуханнях дослідили записи розмов окупантів із Карамаліковим, а також допитали свідка.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
У Чернігові оголосили обвинувальний акт росіянину Кубекову за катування цивільних

Ермек Кубеков — російський військовий, який брав участь в окупації Чернігівщини у 2022 році. За версією слідства, він разом із іншими російськими військовими катував трьох чоловіків, щоб отримати інформацію про ЗСУ. Кубекову інкримінують вчинення воєнного злочину.

4 Лютого 2025

Більше публікацій