Send Lette
Інші воєнні злочини

Сексуальне насильство в полоні: пережити і не мовчати

27 березня команда Слідство.Інфо презентувала фільм “ВінТеж” — про сексуальне насильство над українськими чоловіками в катівнях росіян. Це сповіді чотирьох мешканців Херсону. Вони розповідають про погрози, катування і зґвалтування, від яких бранці намагалися вкоротити собі віку. На премʼєрі побувала Олена Бєлячкова, координаторка груп родин військовополонених Медійної ініціативи за права людини. Ось її враження.

— Герої цього фільму повернулися до своїх рідних і тепер вчаться жити із тягарем полону. Разом із ними вчаться їхні дружини, їхні діти. Двоє чоловіків погодились говорити про сексуальне насильство, не приховуючи обличь. Один із них — священник Сергій Чудинович — відкрився не лише дружині, але й своїм синам. Каже, що сім’я має право на правду. Він вірить у справедливий суд і те, що його катів притягнуть до відповідальності.

Сергій Чудинович на прем’єрі фільму “ВінТеж”

Фільм “ВінТеж” демонструє не лише ницість російських силовиків, які знущаються над українськими бранцями, але й ставить питання про те, що робити після звільнення з полону тим, хто пережив сексуальне насильство? Це тема, про яку зазвичай не говорять, вона табуйована у суспільстві, ті, хто пережив насильство, нерідко стикаються зі стигматизацією.

Тому фільм, у якому потерпілі відверто розповідають про пережите сексуальне насильство, є надзвичайно важливим. Він руйнує стереотипи і, переконана, допоможе решті постраждалих наважитися на непросту розмову, аби зафіксувати кожен скоєний росіянами воєнний злочин.

Сексуальне насильство над чоловіками в полоні майже не задокументовано. Боячись суспільного осуду, колишні бранці воліють мовчати. Тож як прийняти себе — ще одна центрова лінія стрічки “ВінТеж”. Ба більше, вона видається мені головною, оскільки без прийняття себе про повноцінну реабілітацію постраждалого годі й казати.

Наразі кілька чоловіків, які в російському полоні пережили сексуальне насильство, об’єднались у спільноту. Між собою їм легше говорити про пережите, вони розуміють один одного з півслова, підтримують, допомагають таким, як вони, діляться досвідом життя після полону.

Від імені родин військовополонених, якими опікуюсь в МІПЛ, вдячна команді Слідство.Інфо і кожному герою фільму “ВінТеж” за сміливість. Переглянути стрічку можна на ютуб-каналі Слідство.Інфо.

Олена Бєлячкова, координаторка родин військовополонених та зниклих безвісти 

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Примушують “любити” РФ. Як ворог катує українців і чи вдасться довести, що Росія вчиняє в Україні злочин проти людяності

МІПЛ розпитала Марію Квіцінську, експертку ОМСТ з Європи та Центральної Азії, як організована робота їх організації в Україні, про перспективи постраждалих отримати матеріальну компенсацію від Росії та чим відрізняються кейси катувань під час російсько-українській війні від кейсів у решті держав, де працює ОМСТ.

13 Березня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Коригування по Херсону, обстріл Яворівського полігону і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

22 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Військовополонені
Євген Дідківський: “Вони на повному серйозі розпитували, де в Україні лабораторії бактеріологічної і хімічної зброї”

Утримання в російському Курську, Таганрозі та Борисоглєбську. Щоденне побиття, примушування співати російський гімн і вчити вірші про Леніна. Це друга частина інтервʼю з Євгеном Дідківським, військовослужбовецем 95 бригади, який потрапив у російський полон.

16 Квітня 2024

Більше публікацій