Send Lette
Cards

Сергій Цигіпа

Сергій Цигіпа

Дата зникнення: 12 березня 2022 року

Місце зникнення: Нова Каховка, Херсонська область

 

Сергій Цигіпа — український журналіст, відомий своєю активною громадянською позицією. Коли російські війська окупували Нову Каховку, Цигіпа залишився, допомагав людям: організовував гуманітарну допомогу, як журналіст інформував про ситуацію на окупованих територіях. Він публічно висловлювався проти окупації, засуджував колабораціонізм і закликав не вірити російській пропаганді.
12 березня 2022 року його викрали російські військові. Відтоді Сергія ніхто з рідних не бачив. Чоловіка вивезли в окупований Крим у Сімферопольське СІЗО, звинуватили у шпигунстві. У жовтні 2023-го відбувся так званий суд, на якому оголосили вирок: 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Від моменту викрадення за звільнення Сергія бореться його дружина Олена Цигіпа. Об’єднавшись із іншими родинами цивільних бранців, вона закликає світ тиснути на Росію, аби та звільнила цивільних. “Ми не можемо спокійно жити, прокидатися, дихати, коли наші рідні в неволі”, — підкреслює Олена Цигіпа.

У травні 2024 року вона отримала від чоловіка листа. У ньому Сергій повідомив, що його етапували в Рязанську область у колонію суворого режиму в місті Скопін. Час від часу жінка отримує звідти електронні листи. З них випливає, що адміністрація постійно погіршує умови утримання Цигіпи, аргументуючи це його непокорою режимові.

Тим часом боротьба Олена тримває. Вона вірить, що її чоловік скоро повернеться додому.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Молися, зараз будемо розстрілювати: росіяни катували і тримали у ямі чиновника з Голої Пристані

Іван Мошенський працював у мерії Голої Пристані. Уже в перші дні великої війни російські війська окупували місто, однак міська рада продовжувала працювати. Все змінилося, коли окупанти призначили на посаду мера свого гауляйтера. Після чоло колеги Мошенського почали залишати місто. Чоловік розумів, що йому теж непогано було б виїхати, але власного транспорту для цього не мав. А за кілька місяців, у свято української Незалежності, росіяни викрали його.

22 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У Києві судитимуть затриманого очільника окупаційної поліції Нової Каховки. І ще 101 справа наприкінці квітня 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

19 Квітня 2025

Війна і правосуддя
У справі митрополита УПЦ МП додивилися відео обшуку: вилучили російську книгу і комп’ютер

Соснівський районний суд завершив досліджувати відео обшуку вдома у Дениса Снігірьова (церковне ім’я — Феодосій), митрополита УПЦ МП з Черкас. Церковника звинувачують у виправданні агресії Росії та порушенні рівноправності через віросповідання. Він відкидає провину, справу називає сфабрикованою. Раніше МІПЛ розповідала, як триває судовий процес та про докази у справі. Продовження — у репортажі з Черкас.  

18 Квітня 2025

Більше публікацій