Send Lette
Cards

Сергій Хроленко

Сергій Хроленко

Дата зникнення: 26 лютого 2022 року

Місце зникнення: с. Димер, Київська область

 

У день свого зникнення 54-річний Сергій Хроленко, майстер-мебляр із селища Димер Київської області, пішов до продуктового магазину.

“Це метрів за 900 від будинку. Пішов без телефону і паспорту, бо сподівався дуже швидко повернутися. Торбинку взяв звичайну, магазинну, була десь 15:30. А тоді до крамниці під’їхав російський БТР, танки йшли. Всі повтікали, а батько вирішив просто продовжувати йти додому. Вони його почали гукати, мовляв, куди йдеш? Відповів, що додому. Вони сказали, що поїдеш із нами. Батько відмовився. Тоді росіяни підбігли, схопили, запхали його до БТРу і повезли геть у напрямку центру селища”, — переказує слова свідків Яна, донька Сергія. Каже, що через Димер російська військова техніка йшла з боку Катюжанки в напрямку Демидова.

Ще коли Димер був окупований, Яна намагалась дізнатись інформацію про батька у Олександра Харченка, місцевого колаборанта і ставленника росіян.

“Зрадник підтвердив, що батька утримують у полоні на території літейного цеху в Димер на вулиці Вишневій, 22 Б. Сказав, що його затримали через погану поведінку, нібито грубо спілкувався з військовими РФ. Харченко пообіцяв, що 19 березня його звільнять. Проте цього так і не сталось”, — говорить Яна.

Відомо, що перед відступом росіяни вивозили заручників із північних областей України в Росію через Білорусь. Проте точної інформації про місце утримання та стан свого батька Яна не має, хоча його прізвище декілька разів з’являлося у списках заручників на пошукових телеграм-каналах.

Від Національного інформаційного бюро, яке в Україні збирає інформацію про цивільних утримуваних, Яна отримала відповідь на свій запит. У листі йшлося “про перебування (Сергія) в полоні”, проте жодних інших подробиць правоохоронці не розкривають.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Адвокація
Підстави звільнення від призову для цивільних: кого стосуватимуться зміни

Верховна Рада України змінила підстави для надання відстрочки від призову на військову службу. Відтепер мобілізації не підлягатимуть особи, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти за особливих обставин. Також правом звільнення наділяються колишні цивільні бранці. Такі особи можуть бути призвані на військову службу за власним бажанням. Дотепер таке право мали тільки військовослужбовці, які пережили російський полон. 

21 Листопада 2024

Адвокація
Родини полонених випустили «Московські конвенції», щоб нагадати світу про злочини РФ проти людяності

З початку повномасштабного вторгнення Російська Федерація порушила всі можливі норми Женевської конвенції. Росіяни систематично катують та вбивають українських полонених, однак міжнародні організації як МКЧХ та ООН досі займають “нейтральну” позицію і не засуджують публічно дії РФ.

20 Листопада 2024

Насильницькі зникнення
На Херсонщині росіяни закрили у підвалі онкохворого пенсіонера і пʼять днів морили його голодом

Селище Дніпровське розташоване на правобережжі Херсонщини, трохи більш як за 20 км від Херсона. Коли почалася повномасштабна війна РФ проти України, росіяни його окупували. Загарбники почали вдиратися у домівки місцевих, незаконно обшукували їх, перевіряли документи. Заходили вони й до пенсіонера Павла Мурашева.

19 Листопада 2024

Більше публікацій