Send Lette
Cards

Сергій Хроленко

Сергій Хроленко

Дата зникнення: 26 лютого 2022 року

Місце зникнення: с. Димер, Київська область

 

У день свого зникнення 54-річний Сергій Хроленко, майстер-мебляр із селища Димер Київської області, пішов до продуктового магазину.

“Це метрів за 900 від будинку. Пішов без телефону і паспорту, бо сподівався дуже швидко повернутися. Торбинку взяв звичайну, магазинну, була десь 15:30. А тоді до крамниці під’їхав російський БТР, танки йшли. Всі повтікали, а батько вирішив просто продовжувати йти додому. Вони його почали гукати, мовляв, куди йдеш? Відповів, що додому. Вони сказали, що поїдеш із нами. Батько відмовився. Тоді росіяни підбігли, схопили, запхали його до БТРу і повезли геть у напрямку центру селища”, — переказує слова свідків Яна, донька Сергія. Каже, що через Димер російська військова техніка йшла з боку Катюжанки в напрямку Демидова.

Ще коли Димер був окупований, Яна намагалась дізнатись інформацію про батька у Олександра Харченка, місцевого колаборанта і ставленника росіян.

“Зрадник підтвердив, що батька утримують у полоні на території літейного цеху в Димер на вулиці Вишневій, 22 Б. Сказав, що його затримали через погану поведінку, нібито грубо спілкувався з військовими РФ. Харченко пообіцяв, що 19 березня його звільнять. Проте цього так і не сталось”, — говорить Яна.

Відомо, що перед відступом росіяни вивозили заручників із північних областей України в Росію через Білорусь. Проте точної інформації про місце утримання та стан свого батька Яна не має, хоча його прізвище декілька разів з’являлося у списках заручників на пошукових телеграм-каналах.

Від Національного інформаційного бюро, яке в Україні збирає інформацію про цивільних утримуваних, Яна отримала відповідь на свій запит. У листі йшлося “про перебування (Сергія) в полоні”, проте жодних інших подробиць правоохоронці не розкривають.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Військовополонені
Коордштаб призупинив роботу своїх регіональних центрів: родини полонених і зниклих безвісти проти

З 1 квітня 2025 року регіональні консультаційні центри Координаційного штабу у Миколаєві, Харкові, Львові та Вінниці призупинили свою роботу. Розповідаємо, що створять натомість та як реагують на це родин полонених та зниклих безвісти.

2 Квітня 2025

Насильницькі зникнення
ФСБ за спинами зрадників: як росіяни окуповували Голу Пристань

Упродовж всього 2022 року росіяни намагалися збудувати на окупованій Херсонщині власні органи влади, і головне — репресивний апарат із місцевих колаборантів. Вони мали б працювати під наглядом ФСБ, яку підсилювали передусім зрадниками із Криму, окупованих частин Донеччини і Луганщини, бійцями “Беркуту”, що втекли після Майдану, колишніми українськими топпосадовцями.

1 Квітня 2025

Аналітика
На 300% зросли терміни ув’язнення: Росія засуджує українців жорстокіше, ніж до повномасштабної війни  

31 березня в інформаційному агентстві “Укрінформ” представили дослідження про політику судового переслідування українських цивільних та військовополонених Росією, яке має ознаки воєнних злочинів та злочину проти людяності. Авторами дослідження стали Центр прав людини ZMINA, Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ), онлайн видання “Ґрати” та ГО “Кримський процес”.

31 Березня 2025

Більше публікацій