Send Lette
Cards

Сергій Офіцеров 

Сергій Офіцеров 

Дата зникнення: 3 серпня 2022 року

Місце зникнення: м. Херсон

Сергій Офіцеров — менеджер із Херсона. Коли росіяни окупували місто, він залишився вдома, а 3 серпня 2022-го його викрали з квартири батька. Помешкання самого Сергія незаконно обшукали — забрали всю техніку. Понад два місяці родина Офіцерова не знала, де росіяни його утримують. Лише в жовтні 2022-го стало відомо, що Сергій був у захопленій будівлі ГУНП Херсона на Лютеранській, а згодом — в одному з СІЗО Сімферополя. У Криму його незаконно судили. У жовтні 2022-го росіяни вивезли чоловіка у московське Лефортове. Туди ж відправили ще вісьмох цивільних херсонців, викрадених у липні — серпні: Юрія Кайова, Сергія Ковальського, Сергія Гейдта, Костянтина Резніка, Сергія Кабакова, Дениса Ляльку, Юрія Тавожнянського й Олега Богданова. Росіяни судили їх за “міжнародний тероризм”. Із лютого всіх дев’ятьох незаконно утримують у СІЗО № 1 Ростова в нелюдських умовах. “Із харчуванням там жах. Холод. Медична допомога майже відсутня”, — каже Геннадій Офіцеров, батько Сергія. Також російські наглядачі не виводять українців на прогулянки й не годують: їжу чоловіки отримують лише завдяки волонтерам. На початку 2024-го РФ знову незаконно судила всіх вісьмох херсонців. “Засідання” були закриті, а чоловіки навіть не могли спілкуватися з адвокатами.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

1 Коментар
  • Мої щирі слова подяки Марині Кулінич, усім причасним співробітникам МІПЛ за висвітлення історії Сергія Офіцерова, інших бранців Кремля. Бажаю успіхів та наближення всім нам часу коли ці теми будуть не актуальними, всі бранці повернуться до дому, а з рф буде остаточно назавжди покінчено.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
В окупованому Мелітополі зник далекобійник: росіяни майже два роки кажуть, що нічого не знають 

Мелітополь — одне з багатьох міст, де окупаційна влада чинить системний тиск на цивільне населення. У місті поширені викрадення, насильство й практика доносів. Лише за перший рік окупації міста викрали майже тисячу людей. Один з них — далекобійник Василь Кривобороденко. Він зник у липні 2023-го. Дотепер невідомо, де його утримують росіяни.

14 Липня 2025

Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Більше публікацій