Send Lette
Cards

Сергій Потинг

Дата викрадення: 23 червня 2023 року

Місце викрадення: Енергодар, Запорізька область

Сергій Потинг — інженер Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). Разом із дружиною Іриною вони залишилися у рідному місті після початку повномасштабного вторгнення. Попри щоденну небезпеку, обидва продовжували працювати на ЗАЕС. Сергій також волонтерив — допомагав родинам із маленькими дітьми вижити в умовах окупації.

Росіяни пильно стежили за ним, а потім затримали і катували його дружину, аби дізнатися, де переховується чоловік.

Зрештою Сергія Потинга спіймали 23 червня 2023 року, спершу утримували у поліцейському відділку в Енергодарі. Пізніше від його співкамерника родина дізналася, що Сергія жорстоко побили і йому знадобилась операція — на тілі зʼявилася гнійна рана.

— Сергій багато читав, розгадував кросворди, говорив про мене, — переказує слова співкамерника дружина Ірина. 

Чоловіка неодноразово перевозили: спочатку до Мелітополя, потім — до Маріуполя. З 19 листопада 2024 року він перебуває у СІЗО в Ростові-на-Дону. Родина має змогу писати листи, але вони йдуть повільно й тільки після суворої цензури.

26 березня 2025 року російський суд призначив Сергію 19 років колонії, звинувативши у незаконному зберіганні зброї та спробі підірвати автівку співробітника силових структур РФ — це типові звинувачення у сфабрикованих справах проти цивільних українців в окупації. Поки триває апеляція, Сергій залишається у Ростовському СІЗО.

— Навіть у таких важких умовах мій чоловік боротиметься за правду і за свою українську позицію, — говорить Ірина.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій