Send Lette
Cards

Сергій Шевчук

Дата зникнення: 18 березня 2022 року

Місце зникнення: с. Краснопілля, Сумська область

Сергій Шевчук мешкав у Краснопіллі на Сумщині, що поблизу кордону з РФ. Там він і зустрів повномасштабне вторгнення Росії в Україну. 18 березня 2022 року чоловік вирушив до Новоолександрівки, розташованої неподалік, аби навідати бабусю після того, як це село обстріляли росіяни. Зв’язок із Шевчуком зник, а коли сестра таки дотелефонувалася до нього, слухавку взяв незнайомець. Російською мовою той відповів, що зараз “гуляє”. Згодом російські військові, які стояли на блокпосту неподалік, заявили матері Сергія Наталії, що її сина вивезли в Росії, оскільки “він офіцер”. Утім, наголошує жінка, Шевчук звільнився з армії ще до повномасштабного вторгнення РФ, на момент викрадення був цивільним. У квітні 2023-го МКЧХ і НІБ підтвердили Наталії, що сина незаконно утримують у Росії. В січні 2024 року один зі звільнених українських полонених розповів, що станом на грудень 2023-го Шевчук перебував у виправній колонії № 4 Новоолексіївки Бєлгородської області і що в нього серйозно погіршилося здоровʼя.

— У нього анорексія і проблеми з серцем на фоні незаконного утримання. Психічний стан погіршився через тортури. Сергій майже не пересувається, — переповідає Наталія слова колишнього військовополоненого.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
Суд починає слухати “вугільну справу” Порошенка і Медведчука

Відстежуємо найцікавіші судові справи України про злочини, скоєні в умовах війни. Наступного тижня таких буде майже 60. У доданих файлах є посилання на інформацію про кожну справу.

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
Справа десяти років. Як деенерівців засудили за тероризм замість воєнного злочину

МІПЛ відстежувала справу від самого початку та розповідає про десятирічний шлях судового процесу. На прикладі цієї справи ми бачимо, як до повномасштабної війни воєнні злочини помилково кваліфікували як терористичні акти, а судова і правоохоронна система нібито не враховували, що агресія Росії проти України почалася ще в 2014-му. 

11 Липня 2025

Війна і правосуддя
ЄСПЛ визнав Росію відповідальною за масові порушення прав людини в Україні. Що це означає?

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) одноголосно визнав Російську Федерацію відповідальною за численні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, а також за збиття пасажирського літака рейсу MH17 у 2014 році.

9 Липня 2025

Більше публікацій