Send Lette
Cards

Сергій Шевчук

Дата зникнення: 18 березня 2022 року

Місце зникнення: с. Краснопілля, Сумська область

Сергій Шевчук мешкав у Краснопіллі на Сумщині, що поблизу кордону з РФ. Там він і зустрів повномасштабне вторгнення Росії в Україну. 18 березня 2022 року чоловік вирушив до Новоолександрівки, розташованої неподалік, аби навідати бабусю після того, як це село обстріляли росіяни. Зв’язок із Шевчуком зник, а коли сестра таки дотелефонувалася до нього, слухавку взяв незнайомець. Російською мовою той відповів, що зараз “гуляє”. Згодом російські військові, які стояли на блокпосту неподалік, заявили матері Сергія Наталії, що її сина вивезли в Росії, оскільки “він офіцер”. Утім, наголошує жінка, Шевчук звільнився з армії ще до повномасштабного вторгнення РФ, на момент викрадення був цивільним. У квітні 2023-го МКЧХ і НІБ підтвердили Наталії, що сина незаконно утримують у Росії. В січні 2024 року один зі звільнених українських полонених розповів, що станом на грудень 2023-го Шевчук перебував у виправній колонії № 4 Новоолексіївки Бєлгородської області і що в нього серйозно погіршилося здоровʼя.

— У нього анорексія і проблеми з серцем на фоні незаконного утримання. Психічний стан погіршився через тортури. Сергій майже не пересувається, — переповідає Наталія слова колишнього військовополоненого.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».
0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
За останній місяць Росія затримала щонайменше 15 і засудила 39 цивільних українців

Приниження і переслідування вірних Україні мешканців окупованих територій — це щоденна практика, яка має різні форми, але одну мету: залякати, придушити будь-який, навіть символічний, опір окупації. За два останні тижні квітня росіяни затримали щонайменше шість мешканців окупованих через політичні мотиви територій і засудили — 20. Всього за квітень затримали щонайменше 15 і засудили щонайменше 39 цивільних українців.

8 Травня 2025

Адвокація
Українські правозахисники пропонують ОБСЄ нову тактику звільнення викрадених Росією цивільних українців

Катування, ізоляція, вбивства і морок російських тюрем. У Відні українські правозахисники розповіли світові про долю тисяч цивільних, які стали заручниками окупаційного режиму. У центрі уваги — історії незаконно затриманих журналістів, мерів, активістів і нові пропозиції, як їх звільнити.

7 Травня 2025

Військовополонені
Родини загиблих у російському полоні військових мають отримувати 15 мільйонів гривень

Уповноважена президента з питань захисту прав військовослужбовців Ольга Решетилова вважає, що родини загиблих у полоні мають отримувати таку ж допомогу, як і родини військових, що загинули на полі бою. Для врегулювання цього питання у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт. Розповідаємо, чому він важливий.

5 Травня 2025

Більше публікацій