Send Lette
Війна і правосуддя

Шпигунство, УПЦ МП і воєнні злочини: 39 справ щодо війни, за якими радимо стежити цього тижня

Один із “бучанських катів”. Нікіта Акімов — сержант 64-ї окремої мотострілецької бригади сухопутних військ збройних сил Росії. За даними слідства, під час окупації Київщини він із іншими військовослужбовцями затримував цивільних мешканців Бучі, морив їх голодом і спрагою, тримав на колінах із завʼязаними руками, бив і знущався. Після деокупації потерпілі впізнали його та інших військових на фото у соцмережах, прозвали “бучанськими катами”. У російських пабліках повідомляли, що Акімов загинув в Україні у травні 2022 року. Його звинувачують у жорстокому поводженні з цивільним населенням та в інших порушеннях законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 4 березня о 12:30 в Оболонському районному суді Києва (in absentia).

Справа “Ізоляції”. Михайло Кулініч, Володимир Бутенко, Юрій Кривонос, Микола Аброчнов, Руслан Єрьомичев, Андрій Бредихін, Станіслав Слєпньов та Василь Євдокимов — мешканці Донецької області, які перейшли на бік так званої “ДНР”. За даними слідства, вони причетні до утримання й катування людей у донецькій катівні “Ізоляція”. Їх обвинувачують в участі у не передбачених законом воєнізованих формуваннях, порушенні законів і звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою. Засідання призначене на 8 березня о 10:00 в Оболонському районному суді Києва (in absentia).

Прокремлівський релігійний блогер. Василь Чепразов — заступник керівника проросійської організації “Єдіноє отєчєство” та учасник релігійно-політичної організації РПЦ “Союз православних братств України”. За даними слідства, він був одним із організаторів провокацій на території Києво-Печерської Лаври наприкінці березня 2023 року — підбурював людей до масових заворушень, в інтерв’ю звинувачував Україну у розв’язанні війни, поширював відео з виправданнями РФ. У травні 2023 року його взяли під варту. Чепразову інкримінують заперечення збройної агресії РФ. Засідання призначене на 4 березня об 11:00 у Печерському районному суді Києва.

Василь Чепразов — заступник керівника проросійської організації “Єдіноє отєчєство”. Фото: flickr.com

Листи у Генпрокуратуру. Дмитро Котов-Волков був послушником Києво-Печерської Лаври. Як каже СБУ, він виправдовував збройну агресію РФ, публічно поширював фейки про українських оборонців і називав повномасштабну агресію Росії “загостренням конфлікту”. У липні 2023 року він надіслав у Генпрокуратуру лист із власними роздумами щодо Києво-Печерської Лаври, виправдовував Росію. Його звинувачують у запереченні збройної агресії РФ. Засідання призначене на 4 березня о 17:45 в Печерському районному суді Києва.

Катування в колонії. Олександр Ляшенко, Дмитро Ляшенко, Сергій Соболев, Сергій Барабаш, Дмитро Веріч працюють у Калінінській виправній колонії № 27, що в окупованій Горлівці. За даними слідства, у цій колонії вони катували цивільних заручників та українських військовополонених. Їх обвинувачують у державній зраді, участі у терористичній організації та жорстокому поводження з цивільним населенням, вчиненому за попередньою змовою. Засідання призначене на 5 березня о 10:00 у Печерському районному суді Києва (in absentia).

Очільник ЦК “Азов-Крим”. Станіслав Краснов очолював Цивільний корпус “Азов-Крим”, брав участь у блокаді півострова, де працював у міліції. У 2016 році СБУ звинуватила його у держзраді та підготовці терактів, назвавши агентом Росії. Краснов заявив, що працював на українську контррозвідку, а переслідування є помстою кримських есбеушників за блокаду півострова. З колонії він одружився зі своєю дівчиною Оксаною. Вона також фігурує у справі. Станіславу Краснову інкримінують держзраду, а його дружині — незаконне носіння та зберігання зброї. Засідання призначене на 5 березня о 12:45 у Печерському районному суді Києва.

Харківський “рецидивіст”. Михайло Сазонов — мешканець Харкова, має російське громадянство. У 2014 році СБУ звинуватила його в участі у діяльності “харківських партизанів” — завербованого співробітниками ФСБ об’єднання, яке мало вчиняти теракти та залякувати містян перед виборами. Згідно з матеріалами справи, Сазонов брав участь у роботі групи, проте з власної ініціативи заявив до СБУ та в усьому зізнався. За це його справу закрили. Вже у 2019 році його звинуватили у шпигунстві. Мовляв, у Бєлгороді його завербували представники російського Генштабу й доручили збирати інформацію про суспільно-політичну обстановку й учасників АТО. Але й цю справу суд закрив, бо Сазонов сам заявив до СБУ і російських доручень не виконував. В обох випадках у складі колегії був один і той самий суддя. Нині ж Сазонову інкримінують несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ. Він перебуває під вартою. Засідання призначене на 5 березня о 13:00 у Печерському районному суді Києва.

Скандальні співи в Лаврі. Анатолій Войтенюк, архімандрит УПЦ (МП), “прославився” через співи у Києво-Печерській Лаврі. У мережу потрапило відео, де парафіяни у церкві співають “Звон пливьот, пливьот над Росією, пробуждаєтся матушка-Русь”. За даними слідства, саме Войтенюк дозволив використовувати приміщення Лаври для таких співів, щоб утвердити ідеологію про належність України, Росії та Білорусі до однієї “Святої Русі”. Войтенюку інкримінують заперечення збройної агресії РФ. Засідання призначене на 7 березня о 14:00 у Печерському районному суді Києва.

Міністр транспорту РФ. Віталій Савельєв — діяч “Єдиної Росії”, міністр транспорту РФ. Як каже слідство, він очолював російський “Аерофлот” у 2014 році і забезпечував сполучення Росії з анексованим Кримом, утверджуючи політику агресора. З початку повномасштабного вторгнення РФ він як міністр організовував перевезення військової техніки та збройних сил для війни в Україні. Йому інкримінують сприяння у веденні агресивної війни. Засідання призначене на 7 березня о 14:00 у Печерському районному суді Києва (in absentia).

Віталій Савельєв, міністр транспорту РФ. Фото: відкриті джерела

Знущання у Гостомелі. Андрій Хітров — військовий російської нацгвардії. За даними слідства, у березні 2022 року в окупованому Гостомелі Хітров разом із іншими військовими незаконно обшукував місцевих, бив і затримував їх. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 8 березня о 16:00 у Солом’янському районному суді Києва (in absentia).

Бомбардування Харкова. Олег Маковецький та Олексій Лобода — військові російських військово-повітряних сил. Як встановило слідство, Маковецький, як командуючий 6-ю армією військово-повітряних сил Західного військового округу, у березні 2022 року дав бойове розпорядження Лободі, командиру бомбардувального авіаційного полку 105-ї змішаної авіаційної дивізії. Той мав забезпечити знищення телерадіовежі у Харкові. Маковецькому інкримінують вчинення дій, спрямованих на зміну меж кордону України, ведення агресивної війни та відання наказу на порушення законів і звичаїв війни. Лободу звинувачують у відданні наказу вчиняти дії, спрямовані на порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 4 березня об 11:00 у Шевченківському районному суді Києва (in absentia).

ФСБ і СБУ. Росіянина Віталія Короля називають представником ФСБ. Як каже слідство, він був куратором Олексія Сидоровича, колишнього працівника СБУ в Херсонській області. Ефесбешник організував агентурну сітку в Україні, вивідував дані про суспільно-політичну ситуацію у регіоні, військові навчання. Королю інкримінують шпигунство. Засідання призначено на 4 березня о 12:50 у Шевченківському районному суді Києва (in absentia).

Підбурювання до дезертирства. Володимир Назаренко — колишній працівник СБУ.  Слідство вважає, що 25 лютого 2022 року він писав колишнім колегам, що передасть їхні особисті дані росіянам, якщо вони не залишать службу. З 2019 року Назаренко з родиною живе у Чехії. Коли він приїхав до України в січні 2023 року, його затримали й вручили підозру. На час слідства суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави 1,8 мільйона гривень. На суді він говорив, що не має таких грошей. Його обвинувачують у державній зраді. Засідання заплановане на 4 березня о 14:30 у Шевченківському районному суді Києва.

Здача ветеранів АТО і підпал пожежної частини. Олександр Недашківський і В’ячеслав Савенок працювали у 41-й пожежно-рятувальній частині ДСНС у Київській області. За даними обвинувачення, за винагороду від російських військових вони підпалили свою частину в селищі Іванків 22 березня 2022 року. Також нібито видавали окупантам ветеранів АТО і патріотично налаштованих місцевих. Їм інкримінують держзраду. Засідання призначене на 6 березня 14:00 у Вишгородському районному суді Київської області.

Адреси атовців. Андрій Покусай — мешканець села Глібівка Вишгородського району. Як каже слідство, під час окупації чоловік здавав російським військовим адреси місцевих атовців. Цих людей викрадали і катували. Він і сам брав участь у побитті місцевого та погрожував його дружині вбивством. СБУ затримала чоловіка у грудні 2022 року. Його обвинувачують у держзраді. Засідання заплановане 7 березня о 15:00 у Вишгородському районному суді Київської області.

Справа про зґвалтування. Вадим Шахматов та Євген Чорнокнижний — російські військові 15-ї окремої мотострілецької бригади. Слідство вважає, що вони вчинили низку зґвалтувань під час окупації Броварського району на початку березня 2022 року. Перша родина проживала з малолітньою донькою. Погрожуючи вбивством, підозрювані змусили чоловіка залишитися у кімнаті, а самі відвели його дружину на кухню, де по черзі її ґвалтували. Слідство встановило, що Шахматов зґвалтував малолітню доньку подружжя, доки Чорнокнижний утримував батьків дитини на кухні. Після цього підозрювані вдерлися до іншого будинку, де проживали дві родини й одна з жінок була вагітною. Там вони скоїли аналогічні злочини, зокрема щодо ще однієї неповнолітньої. Російські військові залякували пострілами з автоматів і наказали чоловікам лягти обличчям на землю, а літнім жінкам сидіти та не втручатися. Потім вони розвели по окремих кімнатах двох мешканок села — матір і неповнолітню дочку — і зґвалтували їх. Чорнокнижного за місяць убили. Обох обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 4 березня об 11:00 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Вадим Шахматов (ліворуч) та Євген Чорнокнижний (праворуч), російські військові 15-ї окремої мотострілецької бригади. Фото: соцмережі

Мародерство під час окупації. Вадим Шнейдер — російський військовий, стрілець 748 окремого батальйону оперативного призначення росгвардії. Під час окупації Київської області у 2022 році погрожував фізичною розправою цивільному, увірвався у будинок і викрав майно на суму 167 000 грн. Його обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 4 березня об 11:00 у Броварському міськрайонному суді Київської області (in absentia).

Вбивства у Бучі. Амангельде Бекентаєв, Ербол Абільхаіров і Зафар Собиров — російські військові 64-ї окремої мотострілецької бригади. Слідство вважає, що під час окупації Бучі вони вбили двох цивільних у їхньому будинку. Чоловіків обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 4 березня о 16:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Постріл у цивільного. Максим Біленко ― сержант 36 окремої мотострілецької бригади РФ, яка окупувала Бучу. За даними слідства, у березні 2022 року він побачив на вулиці чоловіка, дочекався, поки той відчинив двері авто, вистрілив йому в живіт. Сусідка вмовила росіян повезти пораненого до лікарні. Біленка обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 5 березня о 10:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Постріл у голову лежачому. Саян Ільяров — єфрейтор, старший навідник 5 танкової бригади 36 загальновійськової армії Східного військового округу ЗС РФ. За даними слідства, під час окупації Київщини Ільяров та інші військові без попередження обстріляли цивільне авто. У ньому був волонтер, який розвозив продуктові набори у Бучанському районі. Чоловік отримав поранення, але був ще живий. Ільяров вистрілив йому лежачому в голову та з іншими військовими сховав тіло у каналізаційному колодязі. Його звинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначено на 5 березня об 11:45 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

“Втеча” до добробату. Андрій Кобец — підприємець із Бучі. За версією слідства, під час окупації співпрацював із росіянами, допомагав мародерити і перевіряти помешкання місцевих. Після деокупації, аби приховати скоєне, намагався вступити у добровольчий батальйон. Чоловік провину відкидає і доводить, що його обмовили. Обвинуваченому інкримінують колабораціонізм. Засідання призначено на 5 березня об 13:45 в Ірпінському міському суді Київської області.

Розстріл авто. Григорій Бірюков ― військовий розвідувальної роти 173-го окремого гвардійського розвідувального батальйону 106-ї гвардійської повітряно-штурмової дивізії. За даними слідства, у березні 2022 року він відкрив вогонь по евакуаційній колоні цивільних авто на Київщині. Бірюкова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 7 березня о 10:30 в Ірпінському міському суді Київської області (in absentia).

Інформація про військову частину. Володимир Куц — мешканець Кропивницького. За даними слідства, він за гроші передавав інформацію російським спецслужбам про розташування військових частин і сил оборони України. Чоловік провину не визнає і доводить, що телефон із перепискою з росіянином він знайшов. Засідання призначене на 6 березня о 15:00 у Кіровському райсуді Кропивницького.

ЗСУ у Слов’янську. Дмитро Пилипенко — мешканець Слов’янська. Як каже слідство, у травні 2022 року він передав через “Однокласнікі” інформацію про розташування ЗСУ в місті представнику РФ. Чоловік перебуває під вартою. Йому інкримінують несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Засідання призначене на 5 березня о 15:00 у Слов’янському міськрайонному суді.

Фінансування тероризму. Роман Коваленко — колишній депутат Донецької облради, Ордаш Дадашов — ексгендиректор бахмутського заводу “Вістек”, Сергій Новіков — тодішній заступник Дадашова з маркетингу. За даними слідства, у 2018—2019 роках вони постачали обладнання для вугільних шахт на тимчасово окупованих територіях України. У 2019 році фігурантів затримали. Їм інкримінують фінансування тероризму. Засідання призначене на 4 березня о 16:00 у Дружківському міському суді.

Справа Табачника. Дмитро Табачник — міністр освіти часів Януковича. Слідство встановило, що він організовував і координував діяльність керівників російських окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей у сфері охорони здоров’я, освіти, підготовки до проведення псевдореферендумів. Крім цього, слідчі встановили, що Табачник веде аграрний бізнес на тимчасово окупованих територіях України. Також у справі фігурує Мурад Саідов, який, за даними ЗМІ, постачав крадену в українців аграрну техніку на підконтрольні Табачнику підприємства. Ще один обвинувачений — Дмитро Ворона, ексочільник Державної реєстраційної служби, який при окупантах обійняв посаду “сенатора” Запорізької області та координував захоплення українських підприємств. Їм інкримінують держзраду. Засідання призначене на 8 березня о 10:30 у Вінницькому міському суді (in absentia).

Дмитро Табачник, міністр освіти за часів Януковича. Фото: Вадим Чупріна

Депутатка з Куп’янська. Сніжана Чернова — ексочільниця Куп’янської РДА, депутатка райради від партії “Слуга народу”. Після окупації Куп’янська, каже слідство, вона стала заступницею окупаційного керівника Курилівської громади. Виконувала вказівки окупантів щодо впровадження російського режиму, брала участь у підготовці фейкового референдуму. Під час спроби виїхати до ЄС жінку затримали правоохоронці. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Засідання призначене на 4 березня о 13:00 у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Впровадження російської освіти. Лариса Поєдинцева до повномасштабного вторгнення Росії працювала заступницею директора з виховної роботи у Куп’янському медичному коледжі. За даними слідства, після окупації Куп’янська вона лишилася працювати на росіян. Впроваджувала російські освітні програми, викладала історію та фінансові дисципліни. Після деокупації жінка, за даними свідків, намагалася приховати злочин, нібито знищила документацію, яку лишили окупанти. Поєдинцева перебуває під вартою, їй інкримінують колабораціонізм. Засідання призначене на 6 березня об 11:00 у Новомосковському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Робота на ворога. Олександр Політаєв живе у Кривому Розі. За даними слідства, він співпрацював із представниками російських військових підрозділів. Через месенджери передавав росіянам інформацію про ЗСУ. Чоловік перебуває під вартою. Йому інкримінують держзраду. Засідання призначене на 6 березня об 15:00 у Саксаганському районному суді Кривого Рогу.

Чекала окупантів у Миколаєві. Ірина Клочкова очолювала відділ у “Миколаївобленерго”. Слідство зафіксувало, що на початку повномасштабного вторгнення РФ жінка підтримувала агресію, розповсюджувала пропаганду серед колег. Обвинувачена перебуває під вартою. Їй інкримінують виправдання агресії РФ. Засідання призначене на 5 березня о 13:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Шпигунство. Володимир Семеніхіна родом із Одеси, Марія Большакова — з РФ. Вони — подружжя. За даними слідства, їх завербували в Росії та доручили переїхати до Одеси. Після повномасштабного вторгнення їх “розконсервували” для збору інформації про ЗСУ. Вони втерлися в довіру до військового повітряно-ракетних сил і вивідували інформацію. Їх затримали й звинуватили у шпигунстві. Засідання призначене на 7 березня о 15:00 у Приморському районному суді Одеси.

Патрульний із Маріуполя. Сергій Єварлак — колишній патрульний Маріупольського міського управління ГУ МВС України. Після окупації частини Херсонщини він став заступником коменданта, начальником гарнізону російських військ у Скадовському районі. За даними слідства, він віддав наказ російським військовим викрасти і катувати мешканців селища Лазурне. Йому інкримінують держзраду та порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 6 березня о 15:00 у Суворовському районному суді Одеси (in absentia).

Посада при окупантах в Одесі. Андрій Кулик — мешканець Одеси. За даними слідства, він зняв об’єкти військового призначення на території Одеси і шукав контакти представників ФСБ, щоб передати інформацію. Його знайомий повідомив, що може “звести” його з потрібними людьми, але він має засвідчити готовність до конфіденційного співробітництва з ФСБ. Кулик погодився і просив, аби в обмін на це його призначили керівником департаменту ЖКГ в окупаційній адміністрації після захоплення міста. Чоловіка затримали за підозрою у державній зраді. Засідання призначене на 7 березня о 14:15 у Суворовському районному суді Одеси.

Погрози та мародерство. Євгеній Сухобоков — російський заступник командира взводу. Разом із військовими Ігорем Лабутіним, Маадиром Ондаром і Умедджоном Гульмірзоєвим у березні 2022 року вони як окупанти були в селі Ворожба Сумської області. За даними обвинувачення, чоловіки  вдерлися до будинку місцевої, утримували її, пограбували. Сухобоков розстріляв автомобіль її сина. Викрадене майно оцінюють у понад 37 тисяч гривень, пошкодження авто — у понад 64 тисячі гривень. Сухобокова обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 7 березня о 13:30 у Лебединському районному суді Сумської області (in absentia).

Вбивство письменника Вакуленка. Владислав Нескородьєв і Сергій Удоденко — уродженці Луганщини. Вони служили у збройних формуваннях так званої “ЛНР” та у складі російської окупаційної армії. Під час захоплення Харківщини навесні 2022 року вони, за даними слідства, брали участь у катуванні місцевих. За наказом Нескородьєва Удоденко з іншими військовими викрав із дому та закатував Володимира Вакуленка, проукраїнського активіста, дитячого письменника. Їм інкримінують порушення законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 6 березня о 10:30 у Дзержинському районному суді Харкова (in absentia).

“Ревнощі”. Олександр Меделяєв ― заступник командира взводу в 3-й танковій бригаді, яка окупувала Ізюм. В окупації мешканка Ізюма познайомилася з Жучковим, військовим РФ із 245-го мотострілецького полку. У них зав’язалися стосунки, чоловік обіцяв вивезти її до РФ. У червні жінка прийшла до будинку, де розташовувалися російські військові, серед них був Меделяєв. Слідство вважає, що через ревнощі та нетерпимість до україномовних людей він вистрілив жінці в груди. Вона загинула. Меделяєва обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 7 березня о 14:30 у Дзержинському районному суді Харкова (in absentia).

Обстріл села з танку. Юрій Запорожський і Микита Хлистов — оператор-навідник танку та його командир зі 138-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади ЗС РФ. Слідство вважає, що 29 квітня 2022 року вони розстрілювали з танку будинки у селі Велика Роганка на Харківщині. Обох обвинувачують у порушенні законів і звичаїв війни. Засідання призначене на 6 березня о 12:00 у Харківському районному суді Харківської області (in absentia).

Знімала “приліт” у Черкасах. Людмила Броздніченко — мешканка Черкас. Її соцмережі рясніють пропагандистськими дописами, вона не гребує носити футболку з зображенням Путіна. За даними слідства, після ракетної атаки на Черкаси у вересні 2023 року жінка сфотографувала результати обстрілу й переслала знайомому громадянину Росії, який на той момент жив у Києві. Жінку затримали. Їй інкримінують поширення пропаганди війни. Засідання призначене на 5 березня о 14:00 у Соснівському районному суді Черкас.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Війна і правосуддя
Майже сотня справ січня: судові анонси від МІПЛ 

МІПЛ продовжує відстежувати найцікавіші судові справи, які стосуються злочинів, скоєних в умовах війни. Для зручності ми змінили формат розсилки судових анонсів, аби вам було зручніше шукати справи зі свого регіону. У доданих файлах є посилання на загальну таблицю зі всіма справами, розподіленими за областями. Також до цієї таблиці веде кожне посилання з цього матеріалу.

17 Січня 2025

Війна і правосуддя
В Україні за рік засудили 60 російських воєнних злочинців – інфографіка

Засуджені отримували терміни від 9 років до довічного ув’язнення.

16 Січня 2025

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Насильницькі зникнення
Вісім років в полоні: в Україну припинили повертати бранців “донецької республіки”

Масові незаконні затримання цивільних громадян України на окупованих територіях – не нова практика для росіян. Близько півсотні українців залишаються за ґратами російських тюрем починаючи з 2017 року. І це тільки ті, хто був затриманий у так званій ДНР.

21 Січня 2025

Війна і правосуддя
Ірпінський суд півтора року не виносить вирок росіянину, якого звинувачують у розстрілі батька й сина в Бучі

Олександра Кашина обвинувачують у розстрілі цивільних чоловіка та підлітка — Руслана та Юрія Нечипоренків. У Бучу Кашин потрапив як окупант у складі 2-ї оперативної роти управління Федеральної служби військ нацгвардії РФ по Ярославській області. Ірпінський міськсуд розглядає цю справу заочно за статтею 438 КК України.

20 Січня 2025

Майже 4000 звернень за 20 днів роботи: військова омбудсменка назвала найбільші проблеми в українському війську

За 20 днів на посаді Уповноваженої Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей до Ольги Решетилової, яка була призначена на цю посаду 30 грудня 2024 року, надійшло 3876 звернень. Вони стосуються різних питань, зокрема проходження військово-лікарських комісій, переміщення між підрозділами, непоновлення після самовільного залишення частини, комунікації родин зниклих безвісти і військовополонених з військовими частинами тощо.

19 Січня 2025

Більше публікацій