Send Lette
Інші воєнні злочини

Широке застосування тортур російськими військовими в Україні видається навмисним: в ООН відповіли на звернення МІПЛ, ZMINA та ОМСТ

Спеціальний доповідач ООН з питань тортур Аліс Джілл Едвардс висловила занепокоєння з приводу свідчень, що російські військові в Україні систематично та навмисно знущаються з мирних жителів та військовополонених.

Про це йдеться в оприлюдненій 15 червня 2023 року заяві. Зокрема, Едвардс зазначає, що методи катувань, які вчиняють росіяни, свідчать про рівень координації, планування та організації, а також про безпосереднє схвалення з боку вищих посадових осіб.

“Передбачувані дії включають ураження електричним струмом, побиття, надягання на голову мішків, імітацію страт та інші погрози смертю. Що довше триває війна, то більше з’являється повідомлень про тортури та інше нелюдське поводження. Така жорстокість підтримує ворожість та завдає шкоди майбутнім надіям на примирення між сусідніми країнами. Я наполегливо закликаю відповідні органи забезпечити захист та гуманне поводження з мирними жителями та військовополоненими”, — підкреслює Аліс Джілл Едвардс.

Аліс Джілл Едвардс

Також у заяві йдеться про те, що Спеціальний доповідач ООН планує відвідати Україну вже цього року для проведення розслідування на місці.

Як пояснює Марія Квіцінська, експертка з Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ), так ООН відреагувала на звернення від МІПЛ, ZMINA та ОМСТ щодо систематичних тортур цивільних заручників на територіях, контрольованих Росією. 

“Звернення ґрунтується на 49 глибинних опитуваннях, які проводили під час польових місій, зокрема ZMINA та МІПЛ. Із цих опитувань ми зібрали дуже деталізовану картину, побачили, що у 16 місцях позбавлення волі, які розташовані в шести регіонах України, дуже схожі патерни тортур. І що більше ми отримуємо свідчень, то бачимо більше підтвердження цих патернів”, — пояснює Марія Квіцінська.

За її словами, заява ООН, яку випустили у відповідь на звернення правозахисників, є надзвичайно важливою передусім у медійному полі. “Заява ООН дуже добре розійшлася, зокрема в індійських медіа, в африканських медіа, в арабських медіа. Це справді дуже високий рівень. Тому ми завжди кажемо, що варто задіювати різні механізми, не лише юридичні”, — підкреслює Квіцінська. Також, на її думку, важливим є і майбутній візит Спеціального доповідача ООН: “Представники організації зможуть самі проінтерв’ювати певну кількість людей. Можливо, вони навіть візьмуть із собою судмедекспертів і зможуть провести фахове розслідування безпосередньо на місці”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
В Україні задокументовано 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами — міністр Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявляє, що станом на червень цього року в Україні зафіксували 342 випадки сексуального насильства, скоєні росіянами. Серед постраждалих — 236 чоловіків, 94 жінки, десять дівчат і двоє хлопців.

10 Грудня 2024

Інші воєнні злочини
“Охматдит був спланованою ціллю. Росіяни чекали зручного моменту для атаки”, — Ольга Решетилова на конференції United for Justice

Атаки росіян на систему охорони здоров’я та критичну інфраструктуру України мають системний характер і використовуються вищим військовим командуванням РФ у міжнародних конфліктах не вперше. Про це заявила Ольга Решетилова, голова Медійної ініціативи за права людини, під час конференції United for Justice у Києві. 

12 Вересня 2024

Інші воєнні злочини
Мобілізація цивільних, які були у полоні: колишні бранці вимагають справедливості

В оновленому законі про мобілізацію, який діє з 18 травня 2024 року, зазначено, що військові, які були у полоні, мають право звільнитися з військової служби і не бути мобілізованими. Водночас цивільних українців, які також були у російському незаконному увʼязненні, продовжують мобілізовувати. Цивільні, які пережили полон, вважають, що це несправедливо.

5 Вересня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі за звинуваченням колишнього контррозвідника ЗСУ у державній зраді допитали свідка

У Галицькому районному суді Львові триває повторний розгляд справи контррозвідника ЗСУ Сергія Говорухи. За даними слідства, Сергій із власної ініціативи за 17 тисяч гривень передавав таємну інформацію російським спецслужбам. Провину Говоруха не визнав — каже, що справа проти нього сфабрикована. Вирок оскаржили, апеляційний суд скерував справу на повторний розгляд.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
Суд у Кривому Розі оприлюднив записи розмов депутата Карамалікова з росіянами

Жовтневий райсуд Кривого Рогу слухає справу Іллі Карамалікова, херсонського депутата від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити!” Його звинувачують у державній зраді. За клопотанням МІПЛ суд дозволив транслювати засідання на порталі “Судова влада”. На двох останніх слуханнях дослідили записи розмов окупантів із Карамаліковим, а також допитали свідка.

5 Лютого 2025

Війна і правосуддя
У Чернігові оголосили обвинувальний акт росіянину Кубекову за катування цивільних

Ермек Кубеков — російський військовий, який брав участь в окупації Чернігівщини у 2022 році. За версією слідства, він разом із іншими російськими військовими катував трьох чоловіків, щоб отримати інформацію про ЗСУ. Кубекову інкримінують вчинення воєнного злочину.

4 Лютого 2025

Більше публікацій