Send Lette
Інші воєнні злочини

Широке застосування тортур російськими військовими в Україні видається навмисним: в ООН відповіли на звернення МІПЛ, ZMINA та ОМСТ

Спеціальний доповідач ООН з питань тортур Аліс Джілл Едвардс висловила занепокоєння з приводу свідчень, що російські військові в Україні систематично та навмисно знущаються з мирних жителів та військовополонених.

Про це йдеться в оприлюдненій 15 червня 2023 року заяві. Зокрема, Едвардс зазначає, що методи катувань, які вчиняють росіяни, свідчать про рівень координації, планування та організації, а також про безпосереднє схвалення з боку вищих посадових осіб.

“Передбачувані дії включають ураження електричним струмом, побиття, надягання на голову мішків, імітацію страт та інші погрози смертю. Що довше триває війна, то більше з’являється повідомлень про тортури та інше нелюдське поводження. Така жорстокість підтримує ворожість та завдає шкоди майбутнім надіям на примирення між сусідніми країнами. Я наполегливо закликаю відповідні органи забезпечити захист та гуманне поводження з мирними жителями та військовополоненими”, — підкреслює Аліс Джілл Едвардс.

Аліс Джілл Едвардс

Також у заяві йдеться про те, що Спеціальний доповідач ООН планує відвідати Україну вже цього року для проведення розслідування на місці.

Як пояснює Марія Квіцінська, експертка з Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ), так ООН відреагувала на звернення від МІПЛ, ZMINA та ОМСТ щодо систематичних тортур цивільних заручників на територіях, контрольованих Росією. 

“Звернення ґрунтується на 49 глибинних опитуваннях, які проводили під час польових місій, зокрема ZMINA та МІПЛ. Із цих опитувань ми зібрали дуже деталізовану картину, побачили, що у 16 місцях позбавлення волі, які розташовані в шести регіонах України, дуже схожі патерни тортур. І що більше ми отримуємо свідчень, то бачимо більше підтвердження цих патернів”, — пояснює Марія Квіцінська.

За її словами, заява ООН, яку випустили у відповідь на звернення правозахисників, є надзвичайно важливою передусім у медійному полі. “Заява ООН дуже добре розійшлася, зокрема в індійських медіа, в африканських медіа, в арабських медіа. Це справді дуже високий рівень. Тому ми завжди кажемо, що варто задіювати різні механізми, не лише юридичні”, — підкреслює Квіцінська. Також, на її думку, важливим є і майбутній візит Спеціального доповідача ООН: “Представники організації зможуть самі проінтерв’ювати певну кількість людей. Можливо, вони навіть візьмуть із собою судмедекспертів і зможуть провести фахове розслідування безпосередньо на місці”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Ставка генерала Лапіна: окупація Чернігівщини очима місцевої жительки

Олена Ковальова завідує Будинком культури в Терехівці. Саме там в окупованому селі жив російський генерал-полковник Олександр Лапін, на той час — командувач військами Центрального військового округу РФ. МІПЛ відвідала Терехівку, аби дізнатися, що там сталося і задокументувати воєнні злочини армійців РФ.

29 Січня 2024

Інші воєнні злочини
Понад 130 українців: правозахисники назвали кількість постраждалих, яких окупанти катували у Куп’янському райвідділі поліції

За пів року окупації Куп’янська через катівню, яку росіяни облаштували в місцевому ІТТ, пройшли щонайменше 130 людей. Про це йдеться у новому звіті Центру прав людини ZMINA, який ґрунтується на опитуваннях 30 потерпілих і свідків.

18 Січня 2024

Інші воєнні злочини
280 днів у заручниках: як Ольга Черняк із Херсона пережила тортури, російський полон і не зламалась

До початку повномасштабної війни Ольга Черняк жила в Херсоні разом із чоловіком та дітьми. Одразу після окупації міста не виїхали — піклувалися про батьків хворих батьків. Та коли наважилася, то Ольгу, її чоловіка Ігоря і сина Степана викрали росіяни. В заручниках жінка пережила місяці російського пекла, але вистояла і тепер на волі.

31 Грудня 2023

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Справа Ягідного, Діана Панченко та “російська громада” Полтави: 29 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

24 Лютого 2024

Тимчасовий пункт. Як українські полонені проходили через Шебекіно

На початку повномасштабного вторгнення РФ очікувала, що Шебекіно прийматиме українських біженців і біженок, проте очікуваних масштабів не було, тож росіяни швидко знайшли для міста іншу роль. МІПЛ продовжує документувати свідчення звільнених із полону — цього разу розповідаємо про табір у Шебекіно.

23 Лютого 2024

Аналітика
Загибель українських військових у російському полоні — МІПЛ презентувала аналітику

Мета аналітики — наголосити на неналежному утриманні українців у російському полоні та проблемах із забезпеченням їхніх прав і притягненням до відповідальності винних у тортурах.

22 Лютого 2024

Більше публікацій