Send Lette
Інші воєнні злочини

Широке застосування тортур російськими військовими в Україні видається навмисним: в ООН відповіли на звернення МІПЛ, ZMINA та ОМСТ

Спеціальний доповідач ООН з питань тортур Аліс Джілл Едвардс висловила занепокоєння з приводу свідчень, що російські військові в Україні систематично та навмисно знущаються з мирних жителів та військовополонених.

Про це йдеться в оприлюдненій 15 червня 2023 року заяві. Зокрема, Едвардс зазначає, що методи катувань, які вчиняють росіяни, свідчать про рівень координації, планування та організації, а також про безпосереднє схвалення з боку вищих посадових осіб.

“Передбачувані дії включають ураження електричним струмом, побиття, надягання на голову мішків, імітацію страт та інші погрози смертю. Що довше триває війна, то більше з’являється повідомлень про тортури та інше нелюдське поводження. Така жорстокість підтримує ворожість та завдає шкоди майбутнім надіям на примирення між сусідніми країнами. Я наполегливо закликаю відповідні органи забезпечити захист та гуманне поводження з мирними жителями та військовополоненими”, — підкреслює Аліс Джілл Едвардс.

Аліс Джілл Едвардс

Також у заяві йдеться про те, що Спеціальний доповідач ООН планує відвідати Україну вже цього року для проведення розслідування на місці.

Як пояснює Марія Квіцінська, експертка з Європи та Центральної Азії Всесвітньої організації проти тортур (ОМСТ), так ООН відреагувала на звернення від МІПЛ, ZMINA та ОМСТ щодо систематичних тортур цивільних заручників на територіях, контрольованих Росією. 

“Звернення ґрунтується на 49 глибинних опитуваннях, які проводили під час польових місій, зокрема ZMINA та МІПЛ. Із цих опитувань ми зібрали дуже деталізовану картину, побачили, що у 16 місцях позбавлення волі, які розташовані в шести регіонах України, дуже схожі патерни тортур. І що більше ми отримуємо свідчень, то бачимо більше підтвердження цих патернів”, — пояснює Марія Квіцінська.

За її словами, заява ООН, яку випустили у відповідь на звернення правозахисників, є надзвичайно важливою передусім у медійному полі. “Заява ООН дуже добре розійшлася, зокрема в індійських медіа, в африканських медіа, в арабських медіа. Це справді дуже високий рівень. Тому ми завжди кажемо, що варто задіювати різні механізми, не лише юридичні”, — підкреслює Квіцінська. Також, на її думку, важливим є і майбутній візит Спеціального доповідача ООН: “Представники організації зможуть самі проінтерв’ювати певну кількість людей. Можливо, вони навіть візьмуть із собою судмедекспертів і зможуть провести фахове розслідування безпосередньо на місці”.

0 Коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі публікації
Інші воєнні злочини
Жертвами сексуального насильства в умовах війни торік стали 85 українців, зокрема двоє дітей — звіт ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні заявляє, що має дані про 52 чоловіка, 31 одну жінку, а також двох неповнолітніх, які у 2023 році постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з війною. Ці злочини скоєні як проти цивільних, так і проти військовополонених.

24 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
В Росії до 12 і 11 років суворого режиму засудили двох українців, яких звинуватили у замаху на окупаційного “мера” Бердянська

Південний окружний військовий суд Росії оголосив вирок щодо Віталія Расторгуєва і Володимира Кривцуна. Чоловіків звинуватили у підготовці акту міжнародного тероризму за нібито намір підірвати авто з головою окупаційної військово-цивільної адміністрації в Бердянську.

18 Квітня 2024

Інші воєнні злочини
Херсон — Лефортово — Ростов: херсонців, яких Росія утримує за “тероризм”, почали судити

Сергій Офіцеров, Юрій Кайов, Сергій Ковальський, Костянтин Резнік, Сергій Кабаков, Денис Лялька, Сергій Гейдт, Олег Богданов і Юрій Тавожнянський — цивільні херсонці, яких росіяни викрали влітку 2022 року. Їх звинувачують у “підготовці та скоєнні акту міжнародного тероризму”. Із 20 лютого 2023 року дев’ятьох херсонців тримають у СІЗО № 1 у Ростові і незаконно судять.

3 Квітня 2024

Більше публікацій
Ми у соцмережах
Актуальні публікації
Більше публікацій
Війна і правосуддя
У справі Медведєва 14 місяців не можуть почати досліджувати докази. Чому унікальна незаочна справа проти росіянина стоїть на місці? 

Андрій Медведєв ― російський військовий, якого судять очно за воєнний злочин. Він один із небагатьох, кого можна побачити на лаві підсудних ― тож процес історичний та унікальний. Але справа в суді вже 14 місяців, а досліджувати докази все ще не почали. МІПЛ пояснює, чому так відбувається. 

17 Червня 2024

Аналітика
Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти

Проблема насильницьких зникнень набула нового значення для України через умови триваючого збройного конфлікту на її території. Починаючи з 2014 року, з окупації Кримського півострова та збройного протистояння у межах окремих районів у Донецькій та Луганській областях, правоохоронні органи України фіксували випадки зникнень та затримань осіб на території, яка перебувала під контролем РФ. Такі ж випадки продовжують документувати і після повномасштабного вторгнення РФ на територію України.

15 Червня 2024

Війна і правосуддя
Херсонський діджей-втікач, проієрей з Черкас і корегування по Миколаєву через Telegram: 56 справ щодо війни, за якими радимо стежити наступного тижня

Медійна ініціатива за права людини продовжує відстежувати судовий розгляд справ щодо війни. Щотижня ми публікуємо розклад найрезонансніших судових засідань, розповідаючи про те, де, коли, кого і за що судять.

15 Червня 2024

Більше публікацій